Wonderfalls (2004) (seriál)

Opravdu mě mrzí, že si takováto dílka nezískávají více diváků. Není totiž zábavnějšího prostředí, než je městečko plné nějakým způsobem ulítlých postav, které spolu navzájem kontrastují. Řekněte sami, kdo by mohl být lepší hlavní postavou, než je dvacetičtyřletá zahořkla cynická prodavačka suvenýrů s vysokoškolským diplomem filozofie, která je navíc manipulována plyšovým oslíkém, mosaznou opicí, deformovanou napodobeninou lva, výšivkou na polštáři a dalšími...věcmi, které by rozhodně mluvit neměly. Bylo to příjemné osvěžení najít konečně serial s kapkou originality. Škoda, že to trvalo tak krátce. // Nejoblíbenější postava: Jaye Tyler // 90%

Gran Torino (2008)

Celý tento film je vlastně uplně stejný jako jeho hlavní postava. Je až nezdravě přímý, nikde se nevykrucuje a s ničím se nepáře. Je nebezpečně klidný a přesto silný v každičkém okamžiku. 90%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Takhle neustávající proud hlášek už jsem dlouho neviděl. Na začátku filmu jsem se začal smát a tento smích skončil v podstatě až se závěrečnými titulky. Několik scén jsem si musel pustit znovu, tak moc jsem se s nimi nechtěl loučit. Nemám co bych vytknul.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Tak toto nemá v televizní tvorbě obdoby. Kdyby mi někdo předem řekl o čem to bude, pravděpodobně bych přišel o asi nejzajímavější televizní serii, co jsem kdy viděl. Nevím, jestli by mě někdo dostal k serialu, kde všechny postavy jsou gayové, mormoni, andělé, mají halucinace, AIDS nebo případně více zmíněných věcí dohromady. Musím říct, že dlouho jsem nebyl tak plný dojmů. Zpočátku mi přišlo 6hodin moc, později zoufale málo. Vůbec se nedivím, že andělé posbírali všechny globy ve všech hereckých kategoriích. Tolik skvělých hereckých výkonů jsem totiž pohromadě snad ještě nikdy neviděl. Nemám, co bych vytkl. Na tento serial jsem koukal s doslova otevřenou pusou. // Nejoblíbenější postava: Roy Cohn // 95%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Okouzlila mě hlavně atmosféra špinavého Londýna. Hned úvodní scéna a píseň No Place Like London mi přinesla příjemné mrazení v zádech. Deep(Kterému už by konečně měli dát nějakou tu zlatou sošku), Rickman, Carter tradičně zahráli skvěle a některé jistě potěší Cohen, u kterého mi je záhadou, jak se k takovému typu filmu dostal.

Requiem za sen (2000)

Můj celkově nejsilnější filmový zážitek s opravdu zničujícím závěrem, který vás udeří jako rána kladivem. Ještě nikdy jsem po filmu nebyl tak ohromený, otřesený a ještě nikdy mi nebylo tak zle. //100%

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70%

Pixely (2010)

To, že to na rok vzniku vypadá poněkud lacině ani tak nevadí. Koneckonců je to kraťas. Chybí tomu ale nějaký ucelený přiběh. Je to smršť výborných nápadů, ale bez jakékoliv struktury nebo pointy. I tak to ale rozhodně stojí za shlédnutí. // 75%

Strýček Jack (2010)

Winans posbíral známé z Ink a střihnul si další kraťas. A ten nese všechny charakteristické znaky jeho práce. Zajímavý nápad, snaživí herci, výborná hudba, ale na druhou stranu také jakási lacinost a amaterismus. Nicméně u kraťasu to zase až tak moc (jako například u výše zmíněného Ink) nepálí, a tak jsem si tenhle výlet dětskou fantazií pořádně užíval. Jinak je to taky jedna z možností, jak udělat z R-ratingu například PG. Prostě zavolejte Jackovi, on už to nějak vymyslí. // 85%