Komici (2009)

Máte rádi one-man show? Toto je potřeba si ujasnit, protože tahle trvá 146minut a to je zatraceně dlouhá doba. // 55%

Loudilové (2009)

Přehlídka mladých pohledných slečen v roztleskávačských úborech. O nějakém zajímavém příběhu či originální scéně si můžete nechat leda tak zdát. Na druhou stranu tu nejsou žádné zbytečně dlouhé prostoje ani nechutné scény, u kterých byste museli přivírat oči. Klasický výplach k večernímu pivu s pár kámošema. 50%

Mary a Max (2009)

Při sledování jsem se postupně rozplýval nad překrásnou pokroucenou originální animací, přiléhavou hudbou a všímavým smyslem pro detail. Nad prostou schopností rozhlédnout se kolem sebe a nechat se fascinovat obyčejnými maličkostmi. Nepatrnými chybkami jindy tak zbytečných věcí. Už v tuto chvíli jsem si říkal, jaký to je pěkný filmek. Nicméně ač zahlcen zvláštností, absurditou, bizarností, infantilností a dalšími věcmi, které mám na filmech tak rád a které často musím obtížně hledat, stále jsem nebyl chycen. Na židli jsem se pořád ošíval, má mysl často těkala od obrazovky. Přišlo mi to zajímavé, ale stále poněkud mdlé. To se ale s postupně ubíhajícím časem začalo radikálně měnit. Jak byli hlavní "hrdinové" postupně vláčeni všemi kouty jejich potemnělé duše, začal jsem žít jejích příběh s nimi. Tito dva pokažení lidé totiž vyzařují tolik emocí, o kolika si většina herců v dramatech může nechat jen zdát. Když příběh vrcholil, byl jsem tam s nimi. Věřím, že kdyby ke mně v tu chvíli v reálném světě někdo přišel, nebyl bych schopen reagovat. Když film skončil, ještě stále jsem strnule koukal do titulků a když skončily i ty, celý konec jsem si pustil znovu. Pořád mi něco chybělo. Odešel jsem od obrazovky a zkoušel dělat jiné věci. Moje myšlenky se ale neustále vracely zpět k tomuto dílku. Opět jsem se posadil k počítači a několikrát si znova pustil některé scény. Nakonec jsem musel upravit hodnocení směrem nahoru. Nenechte se zmýlit. Max není dokonalý, Mary není dokonalá a ani spolu, tvořící tuto animovanou sondu do světa osamělosti, nejsou dokonalí. Nicméně stačili panu Elliotu na to, aby mě z reálného světa vykolejili ještě na několik hodin po skončení jejich příběhu. // 90%

Miluji tě, Beth Cooperová (2009)

A dnešní díl seriálu "Hovadina ke kocovině" mi přinesl Beth Cooper! Ta rozhodně není tak oslnivá, jak se nám tu na každém kroku této teen blbůstky snaží vnutit. Vlastně je docela na ránu. Učila se řídit zřejmě v Polsku, je lehce šílená, dost povrchní (i když se nám v závěru pokusí namluvit něco odlišného) a tak nějak mi případalo, že za to ani nestojí. Její protějšek je vzhledově dětský klon Dustina Hoffmana a neustále vypadá, jako kdyby se měl rozbrečet. Největší zábava rozhodně byla sledovat, jak pořád dostává nakládačku. // 50%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Britská odpověď na superhrdiny se superschopnostmi. Tu se nikdo nesnaží zachránit svět, nepronáší co pět minut moralistické proslovy a celkově jsou všichni tak nějak pořád v klidu. Sem tam se o někom zjistí, že není tak uplně v pořádku, sem tam někdo někoho odkrouhne, ale jinak pohodička...uklízíme odpadky, čistíme zdi. Co na tom, že venku proběhla magická bouřka, která změnila kde koho, co na tom, že okolo naší partičky čas od času zmizí člověk, policii je to fuk, státu je to fuk, nikoho nic nezajímá, však oni pošlou někoho dalšího, aby se o ty delikventy staral. Zpočátku příjemné osvěžení, ale už po pár dílech to bohužel začíná nudit. Postavy nejsou nijak extra sympatické, logika pokulhává...nicméně stále to udržuje moji pozornost. Uvidíme, jak budou pokračovat v druhé sezóně. // Nejoblíbenější postava: Simon // 1.serie: 70% // 2.serie: 80% // 3.serie: 55%

Miss Březen (2009)

Houšť a větší kapky. Tato komedie se rozhodla vzít nejprofláklejší aspekty teenagerovské výplachovky a dotlačit je do krajností. Hlavní hrdina je naivnější a přiblblejší, jeho kámoš ještě větší svině než obvykle, nebezpečné scény jsou brutálnější, absurdní scény neuvěřitelnější, holky mají větší kozy a pokud jde o míru nechutností...sedl jsem si k tomu s pizzou a málem jsem ji nedojedl. // 30%

Mládí v hajzlu (2009)

Proboha, co jste to provedli Nicku Twispovi? Takový herecký arzenál a přesto tak neuvěřitelně odfláknutý film. Cera nemá s Nickem absolutně nic společného a to, čeho jsem se bál, když jsem jeho jméno viděl přiřazené k hlavní postavě, se do puntíku vyplnilo. Udělal z něj průměrného amerického typicky Cerovského uťáplého losera. Kde je Nickova prohnanost, inteligence a schopnost manipulace s ostatními? Je sice použita hlavní kostra původního příběhu, ale vnitřnosti byly vytrhány z těla a nahrazeny romantickými bláboly z teenage komedií druhé jakosti. Absolutně zbytečné scény s absolutně zbytečnou postavou Leváka. Sheeni jsem neměl rád už v knize, ale tam to bylo pouze její nesnesitelně vychcanou povahou, tady je iritující naprosto odlišným způsobem. Stejně jako drtivou většinu zbytku si jí totiž při sebevětší víře nedokážete spojit s postavou z knihy. Jediný, kdo sbírá body je Francois, ale není jich tolik, aby dostatečně zmírnily můj vztek. Jedna z nejhorších adaptací knihy, co jsem měl tu smůlu potkat. Jednu hvězdu, či odpad nedávám jen kvůli tomu, že jsem pravděpodobně silně ovlivněn předlohou.// 30%

Mrtví jako já (2009)

Působilo to na mě jako prodloužená epizodka seriálu, která si přilepšila o aspoň nějaké to hejbnutí s dějem(Ale teda i tady to mohlo být o mnoho lepší) a hodně, hodně pohoršila v obsazení. Reggie vyrostla do krásy, George, Mason a Roxy jsou pořád stejně skvělí, ale to co provedli s Daisy Adair, to by si zasloužilo reaping. Celá její elegantnost, nenucenost a lehkost, s kterou se vypořádávala se svým okolím, šla totálně do háje. Sarah Wynter zde působí jako slon v porcelánu. To už by mi bylo milejší, kdyby jí radši uplně vyškrtli, jako to udělali s Rubem. Jediné, co v castingu potěšilo byl H.I. Cusick, ten se opravdu snažil, vytřískal ze svého po scénáristické stránce dost odfláknutého padoucha, co se dalo. Akorát se na můj vkus nechal dost snadno odpravit. Ale to už samozřejmě není jeho chyba. // 60%

Návrh (2009)

Průmerná komedie s průměrnou předvídatelnou zápletkou a průměrnou hlavní dvojicí. Nic co by vás nadchlo, nic co by vás popudilo. Nejsympatičtější postava: pes Kevin. 55%

Ninja (2009)

Začínám mít trochu alergii na tyhle martial art hrdiny, kteří se bez jakékoliv zbraně vrhají proti davům pěšáku(obvykle s meči, pistolemi atp.) a ještě většinou volí údery tak, aby nezabíjeli, takže jsem přirozeně fandil hlavnímu záporákovi. A ten byl překvapivě celkem fajn. Rychlé účelné seky/hody/střely, ukázkové využití různých zbraní a technik. Měl jsem ho rád natolik, že jsem se cítil až podvedený tím, jakým idiotským způsobem byl nakonec poražen. Ale celkově zklamaný nejsem, pár pěkných scén a soubojů se našlo. Víc jsem ani neočekával. // 50%