Alone with Her (2006)

Spracovanie filmu si zaslúži 5 stars.

Americký zločin (2007)

Odporúčam čítať až po zhliadnutí filmu: Občas rozmýšľam či ide skutočne o dobrý film alebo ide len o skutočne dobré "citové vydieranie". Asi už nechám každému na posúdenie. Rozhodne film vyvoláva veľmi veľa diskutabilných otázok, ako napríklad: určovanie "výšky" viny pri tých deťoch. Do akej miery za to mohli jej rodičia, ktorí ju tam nechali ? Bola Gertruda vôbec pri zmysloch, keď tak konala ? Či áno alebo nie, nedostala ju do tej pozície nepriamo spoločnosť ? (osobne by som ju poslal na doživotie do blázinca). Podstatné pre mňa, bohužiaľ takéto "veci" sa dejú aj v súčasnosti. Možno nie až tak veľa tu v Európe, aj keď... Ako bolo na konci povedané: "Lidé aspoň začali mluvit o věcech, ktoré do té doby přehlíželi." Možno by sme mali aj my.

Běžící muž (1987)

Kniha od kinga bola výborná, ale toto sa mi ani pozerať nechce :-)

Bůh masakru (2011)

určite iné ako klasické drámy. Skorej ako taká divadelná hra - ved nie je sa čomu diviť, je to podla divadelnej hry.

Cesta do školy (2013)

Na zamyslenie pekný fim. Trochu mi nesedela hudba v jednotlivých scénach, ale o tom to nebolo..

Ctihodný občan (2009)

trošku prehnané "sci-fi", ale rozhodne zaujímavý film. Hlavne zo začiatku. Veľmi slušné tri*

Czech Made Man (2011)

ten systém zarábania na internetových doménach a drogy boli dosť prehnané (a zle vyobrazene). Inak príjemných film na českú tvorbu.

Čarodějův učeň (2010)

Pozreté v kine pod dlhom upršanom zvláštnom dni - 4. hviezda za atmosféru.

Ďáblův advokát (1997)

Zaujímavý film... Čítam si Dráma / Horor / Thriller.Nečakal som, že to skutočne môže byť horor. Bol. Nemyslel som si, že z toho bude dobrá dráma. Bola (aj keď len dosť malú časť z celého dvojhodinového filmu). P.S. : Dnes je viac študentov práva, ako je na zemi právnikov. Ideme do boja v plnej zbroji !