Rodáci (1997)

Slovensko dvadsať rokov po. Ale po čom vlastne? Dôchodcov s odznakom HZDS na zádušnej omši za Tisa vystriedali ľudia v produktívnom veku na ideovo tých istých akciách. Trikolóry a vlajočky vystriedali hnusné zelené handry s fašistickým dvojkrížom. A na záver tu máme podobnosť čisto náhodnú: Vlada Mečiara rozprávajúceho trápne a nechutné vtipy o čechoch na svojom vlastnom mítingu - na legendárnych Pasienkoch, vystriedal birmovaný súdruh Judr Fico, rozprávajúci sexistické vtipy počas osláv MDŽ v kulturákoch pred obecenstvom, ktoré sa nezmenilo - dôchodcovia. Ako by povedal klasik: Dvadsať rokov v prdeli.

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

Prvá naozajstná profi veľkonákladová TV show, ktorú priniesla do slovenského éteru verejnoprávna STV, za éry kontroverzného riaditeľa Rybníčka. Prvá ozajstná liaheň celebrít na jedno použitie, prvý a úspešný projekt na ktorom známe hlasy z rádií dostali aj obraz a z TV už tak ľahko nezmizli.

Triumf vůle (1935)

Keď sa režisérsky talent dá do služieb diabla. (technicky na 100%, obsahovo-ideologicky je to odpad)

Iba taká hra (1995) (TV film)

Videl som ho niekoľkokrát a vždy som závidel chalanovi - gamblerovi, ako drtil na počítači Wolfensteina 3D!

Deka hity (1996) (pořad)

Toľko negatív na adresu deky tu čítam, ale pre mňa to bolo prvé ozajstné spojenie s pop-mjuzik... To viete, 90. roky, na našom sídlisku NOVA strašne šumela a markíza a všetko s ňou spojené bolo IN. O Nejakých káblovkách alá VIVA2 nebolo ani reči a neschopná STV striedala jeden márny pokus o hitparádovú reláciu za druhým. Slávka a neskor Jopo nám to však vynahrádzali. V sobotu okolo obeda :)

Omámení a zmatení (1993)

Neviem kto založil tradíciu filmov o maturantoch, ale George Lucas so svojími American Graffiti totálne definoval ako má vyzerať filmová pocta svojej generácii. Film, ktorý nič nerieši, nemoralizuje, iba necháva volne plynúť dej počas jedného dňa (respektíve jednej noci) zasadeného do obdobia konca školského roku. Maturitný ples (obdoba našej stužkovej), nelegálna párty u niekoho v dome, sex, alkohol, výtržníctvo... A Dazed and Confused tieto "kritériá" splňuje a tak vznikol film v podstate taký istý ako Americké grafity a predsa úplne iný. Nuž doba sa za tých 15 rokov sakramensky zmenila....

Narcos (2015) (seriál)

1.sezóna: 60%. Ja neviem... že by som bol tak učičíkaný komplexnosťou The Wire, či odstrelený absurditou pretekajúcou z Farga? Medelínsky kartel ma proste miestami nudil. 2.sezóna: 78% Viva Colombia! 3.sezóna: 70%

Hej, Slováci! (2002)

Depresia. (videné vrámci relácie (Večer Pod Lampou)

Císař Franz Josef a 1. světová válka (2008) (TV film)

Ako to tu už mnohí predomnou napísali: tento dokument má mätúci názov. O Cisárovi a kráľovi Františkovi Jozefovi sa tu nedozviete až na pár úvodných a niekoľko záverečných minút prakticky nič. Dokument sa mal volať radšej Rakúsko-Uhorsko vo svetovej vojne počas vlády Františka Jozefa. Inak je to priemerný dokument o I. svetovej vojne z pohľadu R-U monarchie. Avšak len počas vlády, vlastne skôr počas dožitia Františka Jozefa, pretože dokument končí jeho smrťou a osud R-U a mierové snahy jeho posledného panovníka (Karol I. Habsburský) tu vôbec nie sú spomenuté. Jedná sa tak len o akúsi obhajobu posledných rokov vlády F.J., konkrétne o jeho nevedomosti vojenských reálií a zamlčovaní skutočností, pred ním samotným. 50%