John Wick (2014)

Totálnaja govadina. Ani něznaju, što napsjat.

Ona (2013) odpad!

Tohle krmení je pro mě nestravitelný. Silně pochybuji, že by někoho bavilo rozmlouvat s počítačem. I kdyby jo, tak koukat na film o tom, jak někdo počítá s rozmlouvačem, je dobrý tak leda pro úchylné programátory. Velmi umělý a neživý zážitek. Samé nuly, málo jedniček. Hodnotím první čtrvrtinu, dál jsem to nedal. Jo a ještě - Scarlett Johansson jako počíčač? Trapný.

Králova přízeň (2008)

Příběh o nerovnosti mužů a žen, resp. o otroctví žen a jejich redukování na továrnu na děti. Historické události jsou jen v pozadí. Král, navenek velký silák a vládce, postupně odhaluje svou zbabělost a slabost. Vztah mezi sestrami je složitý. Nemám co vytknout. Natalie Portman hraje jako obvykle špatně, přehrává co to jde a všelijak se pitvoří. Scarlett Johansson je o třídu lepší.

Zpátky do ringu (2013)

Tolik senilního humoru v jednom filmu si za posledních 80 let nevybavuju. Tolik nadhledu a kvalitního humoru jsem nečekal. V boxerských filmech většinou člověk fandí jednomu, ale tady jsem vítězství přál Býkovi i Rockymu. No nic, jdu se natáhnout na iPad a mrknout na nějakou boxerskou klasiku.

Plán útěku (2013)

Dva geronti a Alahuakbar na útěku z pevnosti Boyard. Sylvester musí do moře pro klíč otce Fury a pak už jen odrovnat slizského záporňáka. Prostě klasika, která by v 90. letech zapadla mezi hity.

Creed (2015)

Je těžký natočit dobrej boxerskej film. Už jich je hodně a přijít s něčím novým, nebo obstát ve srovnání s těmi legendárními, je čím dál těžší. A když tam ještě hraje Stallion, tak to už je hozená rukavička. A dobře to dopadlo. Spojení oldschoolu s moderním, hezká parabola s příběhem - ustojí mladej Creed srovnání se starým? Opatrně zvolili nejlepší z možných konců a scéna, kdy se Rocky vrací na "své" schody hovoří jasně - je to legenda, která nemá srovnání.

Železná srdce (2014)

WWWII je zde spíš mýtus, podhoubí pro drsné tankisty. Sympatická partička v tanku. Przymanowski může závidět. Brek Pitt se již v roli vymýtače nazistů dobře osvědčil a nyní se vrací v ještě lepší formě. Aby ne, když má na palubě Punishera. Jen ten pes chybí.

Jason Bourne (2016)

Další otravný thriller s GPS a laptopy v hlavní roli. Z Damona se stává Rambo a zas to zachraňuje Vikander, tentokrát jako ulízaná domina v agentským ohozu.

Dánská dívka (2015)

Silná káva, zalitá napodruhé. Slzy jsou mocný nástroj a mělo by se jimi šetřit, jinak se divák přesytí a odzívá to. Eddie Redmayne svou hereckou přítomností vysloveně kazí filmy. Tato role mu naštěstí sedla jako prdelka na hrnec, a to z důvodu jeho zženštilého projevu a nejasné vizuální hranici mezi mužem a ženou. Naštěstí Alicia Vikander kompenzuje Redmaynův herecký nevýkon, a to nejen hezkou tvářičkou. Líčení soužití dvou umělců je těžko uvěřitelné, stejně tak náhlá Einarova proměna. Přes veškerou učesanost a polopatičnost se podařilo vyvolat efekt dojetí a smutku. Tranďáci to tehdá neměli lehké. Tomu Redmaynovi snad od teď budou dávat jen ženské role, tak bude jeho špulení rtíků přijatelnější, než když se vydává za chlapa.

Past (1996)

Příjemné rodinné komorní drama, se špetkou romantiky i gangsterské elegance.