Něžní zmatkáři (1987)

Skvělé nápady jeden za druhým, brilantní herecké výkony, originální hudba a vtipná, nečekaná pointa. Snad jen Dva nosáči převyšují tuto perlu přece jen o chloupek inteligentnějším humorem.

Vejdi do prázdna (2009)

Tak tedy, vešel jsem do prázdna (do kina). Během filmu jsem chtěl několikrát odejít, což jsem neudělal. Myslím, že jsem nebyl sám, protože po skončení na sebe lidé pokukovali a rozpačitě se usmívali. Hned potom jsem šel na záchod a krásně se vyprázdnil. Kolikrát jsem se už vlastně vyprázdnil? Mockrát, je to všecko pořád dokola, dokola, dokola.

Nákaza (2011)

Působivé záběry vyprázdněných veřejných prostor. Pouhé náznaky událostí, které by jiní "umělci" ukázali od A do Z. Skvělá hudba. Žádná fantasmagorie, ale realistická vize něčeho, co by se klidně mohlo stát. Prostě hezký, vánoční film pro malé i velké diváky.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Několik stovek chytrých a schopných lidí vytvoří hloupý film se super efekty, který přiláká (po vydatné marketingové masírce) miliony diváků... Ale pozor, tady za "špatným" scénářem nestojí filmový byznys, ale slavná knižní předloha Williama W. Hamstringa "Výsměch civilizaci".

Zkažená úča (2011)

Kostky byly vrhnuty předem a snad i verbal pochopil, kdo je sympatický a kdo ne. Hlavní sympatická antihrdinka ovládá malou násobilku a její touhou je nechat si rozřezat tělo za účelem výroby 1+1 velkých dud. Justýn konečně hraje sám sebe. Humor je na velmi dobré úrovni, přinejmenším jako v tomto skvělém muzikálu. .

Kamarád taky rád (2011)

Umění to není, vtipné to není...co je to? Milo, proč v takové Kundovině a ještě navíc s přibuznělým Justýnem Dřevojezerem?

Warrior (2011)

Skvěle odvedená filmařina. Ale nemůžu si pomoct, ještě bych do finálního ringu přizval taťku Nicka, který by za citového vyvrcholení diváků, uštědřil oběma synkům pořádného hudlana. Takhle to chodí opravdu jen v pohádkách a některých filmech. Třeba pro mě někdo natočí druhý díl, kde velký Koba zbije všechny učitele fyziky.

Babiččin dům (1988)

Snad nikoho neraní mrtvice z toho, že jsem si dal tento filmový poklad do svých oblíbených. Tímto pozdravuji svou vskutku milou babičku, všechny ty skvělé hochy z Pomády, co mi přebrali holky, pipiny, co jim nebylo dost dobré objetí v kadilaku, policajty, co mi vžycky "moc pomohli" a taky všechny soudržky učitelky, vychovatelky z družiny a pionýra, co usilovali o mou nezávadnou výchovu.

Noční hlídka (2004)

Originální pojetí dobra a zla, skvělý příběh s vynikající pointou. Ale ty triky - kolik filmů už bylo takhle zbytečně zmršeno? Zářný příklad trikomrvectví.