Hale and Pace (1988) (seriál)

Kupodivu se neustále směju těm neskutečně šíleným skečům. Sám se tomu divím. Ale nutno říci, že některé hlášky se docela uchytily i v životě. A to nemluvím jenom o sobě...Rozhodně za to vděčím i dobrému dabingu. Viděl jsem všechny díly v angličtině a některé vtipy prostě nejde pochopit, neboť anglická rčení a pořekadla nejsou mé hobby. Natož pak luštit rozdíl mezi skotským a anglickým přízvukem. Proto dávám vyjímečně přednost české verzi.

Chalupáři (1975) (seriál)

Je to paráda. Seriál, který byl dokonalou únikovkou v době normalizace. Sám Mejla Hlavsa se Janu Pelcovi v knize Bez ohňů je underground přiznává, že když dávali Chalupáře, tak všechny máničky v hospodě seděli jak pěny a sledovali televizi. Běda tomu, kdo by se opovážil ji vypnout.

Šmoulové (1981) (seriál)

Tady prostě musím dát 5 hvězdiček. Tohle byl můj nejoblíbenější seriál. Dodnes si pamatuji, když na začátku devadesátých let minulého století, přinesl můj otec domů naše první video. Během týdne se v obývacím pokoji objevilo i pět kazet s tímto seriálem. Od té doby jsem sjížděl příhody modré vesničky snad 15 hodin denně. Dokonce i můj pokoj zdobil gigantický plakát se šmoulí tematikou. Jednou jsem se vrátil domů z tábora a plakát byl pryč. Naši tapetovali. Brečel jsem několik týdnů. Plakát mi byl vším:-)...Jó, to byly časy...

Sex Pistols: Děs a běs (2000)

Parádní dokument. Speciálně pro fanouška Sex Pistols. Tedy pro mě. Dokument je opravdu excelentně zpracován. Je to taková 108 minutová jízda, která nemůže ani na chilku nudit...

Michael Jordan: His Airness (1999)

Může toho chlapíka někdo nemilovat? Vždyť se o něm dá mluvit jako o jednom z největších sportovců historie...Někteří lidé tvrdí, že MJ je po papeži a americkém prezidentovi třetí nejslavnější člověk planety. Uznávám, že to je trochu přehnané, ale pokud ho někdo skutečně nezná, tak nejlepší cestou k seznámení je tento dokumet. Doporučuji v kombinaci s Michael Jordan to the MAX.

Michael Jordan to the Max (2000)

Nikdo neudělal pro basketbal tolik jako MJ. Dokumentů o jeho osobě vznikly tisíce, ale jenom několik jich stojí za zmínku. Každý může sestříhat pár jeho povedených akcí a má hotovo. Proto jsem rád, že existují i dokumenty, kde se hledí i na jiné aspekty ze života Michela Jordana.

Příběh rytíře (2001)

Vím, že pět hvězdiček je pro tento snímek zřejmě moc, ale já si nemohu pomoci. Tento film mám prostě rád. Hlavně pro jeho skvělou atmosféru a dobré fórky. Ani po několikátém shlédnutí jsem se u něho nenudil....Je to prostě moje srdcovka!!!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

V nuzných podmínkách natočená první série, předznamenala velký úspěch tohoto dílka. Vynikající humor, neskutečné zápletky a žádný z celkových 52 dílů není nudný. Oceňuji především luxusní nedokonalost budoucího vesmíru a kvalitní český dabing...

Simpsonovi (1989) (seriál)

Dát si sprchu, natočit monitor k posteli, dát do playlistu dva díly z jakékoliv série, zalézt pod peřinu a nechat se příjemně uspat. Poslední půl rok (leden 2009) je to skoro každý den stejné. Těžko hledat lepší animovaný seriál.

V (2009) (seriál)

Úvodní díly hodily laťku hodně vysoko. Takže další průběh je jasný. Buď to bude pecka, nebo to půjde s celým "Véčkem" od 10 k 5.