Expozitura (2009) (seriál)

Zatím docela koukatelný seriál, který je tak o hvězdičku lepší než Kriminálka Anděl. Problém mám jen s hlavní postavou. Herečka Hana Vagnerová mi normálně nevadí, ale tato postava ji prostě nesedne. Předstíraná drsnost v jejím podání je opravdu komická, bohužel :-(

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Výborná kriminálka s úžasně ponurou atmosférou. Příběh je dobře vystaven a zručně zrežírován. Škoda někdy až moc pomalého tempa vyprávění. Bez toho by to bylo za pět hvězdiček, i přesto je to pro mě slušných 4 a půl.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

O píď horší než jednička, ale stále se jedná o nadprůměrnou kriminálku. Líbí se mi i to "pomalé severské tempo" a flashbacky, které jsou podány ponuře, temně a drsně. A Noomi Rapace je typově velmi dobře vybraná herečka. Jsem zvědavej na herečku hrající Lisbeth ve Fincherově verzi Larssonovy trilogie.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Výborná animace, ale ten scénář opravdu mixuje vše dohromady. Šablonovitý děj tak začne brzy nudit a zbývá se jen kochat animací. To mi ale bohužel nestačí. Škoda nevyužitého potenciálu :-(

Odpočítávání (2010)

Originální thriller, který donutí diváka přemýšlet. Rozhodně bych tento film nepustil mé manželce, protože nesnáší, když je někdo ve filmu mučen. Já samozřejmě nejsem masochista, že bych chválil film, ve kterém je mučení hlavním obsahem, ale přesto dávám vysoké hodnocení za velmi intenzivní psychologický zážitek. Opravdu nevím, co bych dělal na místě vyšetřovatelů v takovém případě. A rozhodně nepovažuji tento film za perverzní jako někteří uživatelé, ale naopak si myslím, že se jedná o velmi rafinovaný snímek s neočekávanými momenty a zajímavým rozuzlením.

Starý páky (2009)

Nebetyčná ptákovina plná infantiního humoru. Tohle opravdu není šálek mého čaje...

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Strašný seriál, který je o absolutním h...ě, ba co dím o socialistickém h...ě. Řešit celý jeden díl, že pribináček s dvěma rohlíky je pro soudruhy kombajnisty podřadnou svačinou, to už je na mě moc. Fakt ztráta času a je mi líto, že pod něčím tak nudným a trapným je podepsán scénárista Dietl. Fuj...

Blázni a děvčátka (1989)

Hezký a milý film s tradiční kachyňovskou poetikou. Přiznám se, že jsem ho viděl poprvé a Kachyňa mě opět nezklamal. Rozhodně jsem byl překvapen i slušným hereckým výkonem dětského představitele Radima Špačka, tohoto času renomovaného režiséra.

Dobré světlo (1985)

Kachyňa mě prostě bere a i tento film má, stejně jako ostatní Kachyňovy filmy, své kouzlo a poetiku.