Vlk z Wall Street (2013)

Vlk by se velmi rychle propadl do bahna průměrnosti (viňme scénář), nebýt dvou faktorů: DiCapria táhnoucího jej až k nebesům a Scorseseho, stále si pamatujícího "jak to dělal za mlada", i když občas podléhajícího touze předvést přehnaně sebestřednou filmařskou avantgardu. Každopádně při svých třech hodinách je film pocitově delší než mnohé devítihodinové opusy - a to je rána pod pás.

Komando (1985)

S vodkou a partou stejně naladěných přátel pořád stejně geniální jako před 20 lety.

Pán času - The Time of the Doctor (2013) (epizoda)

Pohádkový konec pohádkového Doktora. A díky tomu je nakonec vše v pořádku, jakkoli jsem Moffatovi čím dál více spílal. Nezbývá než jemu i Mattovi ze srdce poděkovat, druhému popřát mnoho štěstí v další kariéře a prvému, ať konečně seriál opustí a nechá někoho jiného vykovat z Capaldiho éry zase tu správnou temnou sci-fi, k jaké to zabíhalo v dobách, kdy jsme mohli Doktora bez váhání milovat.

Ozvěny mrtvých (1999)

Parádní přednes všech zúčastněných v hodně hloupoučkém scénáři. Jako oddechovka ovšem bez nejmenší vady na kráse.

Vymítač ďábla (1973)

Historická hodnota nezpochybnitelná, v ubíjení diváka se dnes ovšem může hrdě postavit vedle devítihodinových němých šlágrů.

K zázraku (2012)

Viz komentář Hild... snad k sobě s Terrencem najdeme časem i tuto cestu, jinak o krok zpět a snad také zase příště.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Zatímco původní film obstál proti zubu času se stejným leskem, s jakým mě oslňoval zas a znova zamlada, dvojka jej naprosto všechen ztratila a zůstalo jen udiveně pozdvižené obočí směrem k vlastnímu mladšímu já a jeho divným filmovým úchylkám. (4* > 2*)

Sviňák (2013)

Asi nejlepší tříhvězdičkovka, co jsem viděl :-) Film sám o sobě je jednoduchý až hanba a jak znám Welshe, předlohu nejspíš příliš nevytěžuje. Ale McAvoy naprosto, ale naprosto vládne.

Časové pásmo bylo změněno