Pěna dní (2013)

Nádherná erupce fantazie a asi nejsmutnější film, co jsem kdy viděl. Jeden z těch, které přes všechny jejich kvality už nikdy, nikdy, nikdy nechci vidět znovu.

Světová válka Z (2013)

Je to krásné, je to v mnoha momentech silné, je to celou dobu napínavé a Piťákovi to pořád sekne. Jenže scénáristé v jednom z nejhorších závěrů všech dob tak zvysoka kašlou na jakákoli vyprávěcí pravidla, že divácká frustrace zůstává silná ještě celé dny po zhlédnutí a ruinuje výsledný zážitek. (Tedy v podstatě naprostá shoda s Douglasovými poznámkami. Záleží pak na divákově toleranci a možná podstatně i na aktuálním rozpoložení.)

Amazing Spider-Man (2012)

Webba jsem si po (500) Days of Summer zařadil do hledáčku. Jenže natočit brilantní indie film je jedna věc a ukočírovat digitální ještěrku v ulicích velkoměsta druhá. Podpis Steva "zabil jsem Harryho Pottera" Klovese pod scénářem také mluví sám za sebe.

Stoker (2013)

Názorná ukázka naprosto bezchybné, perfekcionistické režie a silný WOW efekt minimálně do dvou třetin stopáže. Mia potvrzuje pověst zázračného hereckého zjevení a Matthewa je třeba více a houšť. K absolutní dokonalosti chybí jen sevřenější příběh a silnější vypointování.

Terapie láskou (2012)

Milý Davide, nezkoušej být indie, když nevíš jak. Děkuji.

Muž z oceli (2013)

Nolan učinil Supermanovi, co učinil Batmanovi. Vyvázal ho z komiksového kánonu a umožnil mu žít a dýchat v novém století a pro nového diváka. Snyderova režie zároveň zaručuje přesně tu „super“ atmosféru, se kterou je zase Nolan trochu na štíru. Výsledný mix je opojný.

Po zániku Země (2013) odpad!

Shyamalan opravdu je fenoménem na dnešní kinematografické scéně. Člověk, který naprosto přišel o schopnost vyprávět příběhy a do značné míry již i o tu točit pohyblivé obrázky, a přesto mu poměrně zvučná jména cpou do chřtánu stále další a další energii a peníze.

Epizody (2011) (seriál)

Season 1: 6/10 /// Season 2: 6/10

Jen Bůh odpouští (2013)

Warren Ellis meets Brian Azzarello meets Nicolas W. Refn. A skvěle si rozumí. Gosling je tentokrát toliko třešnička.

Mrtví a neklidní (2013)

Julia and R v rytmu toho nejlepšího z hudební 2. poloviny 20. století. Smrtelně přesná romantika až na půdu, která i mé ztuhlé srdce přiměla zatlouct.