Los ojos de Julia (2010)

Neuvěřitelně silný zážitek, který trochu sráží jen překombinovanost (paradoxně přitom jednoduché) zápletky, která ale na druhou stranu dává divákovi možnost hádat co a jak a navíc tím Rueda (která míří nekompromisně do mé TOPky) protancovává s lehkostí sobě vlastní. Ostatně už sama ztráta zraku je tématem značně hororovým a tvůrci to moc dobře vědí a naplno toho využívají. Mistrně zrežírovaný, mistrně zahraný, udržuje film napětí od první do poslední minuty a dovoluje divákovi prožít si pořádnou závěrečnou katarzi. Nakonec jsem musel zatleskat, ač sám a u notebooku. Bravo!

Sucker Punch (2011)

Ač je samozřejmě těžko hádat, o co přesně Snyderovi šlo, je na filmu přeci jen vidět, že se to mohlo povést.. Kdyby k tomu měl nějaký koncept a ne jen jednoduchý závazek přepisovat každý dialog tak dlouho, dokud nebude co nejstupidnější a věnovat se každému záběru co nejpečlivěji tak dlouho, dokud nebude co nejklišovitější. Pozor, to není výtka. Označit tenhle postup jako uměleckou vizi a držet se ho, na to má Zack plné právo. Ale v Sucker Punch prostě chybí to něco navíc. Něco co by ho ospravedlnilo jako svébytné dílo a nejen jako nesmyslnou pseudopostmodernistickou masturbaci.

Cizinec (2010)

Ukoukatelná, ale obrovská nuda, nejspíš točená úplně bez scénáře... ony tam ty postavy tak chodí a chodí... až dochodí. Kdyby aspoň běhaly a občas něco vybouchlo... ale ono ne. Ani můj nejoblíbenější herec to nezachránil. Ba měl jsem pocit, že ani nehraje. Nejspíš celou dobu spal, či snad studoval scénáře k dalším filmům a jen tak mimochodem občas něco prohodil na kameru, když do něj Angelina kopla.

Spartakus (2010) (seriál)

První série: První 4 díly parádní rubačka k plnému uspokojení nižších pudů, od 5. dílu překvapivě i po scénáristické stránce brilantní kousek... Prostě bomba! 10/10 /// Season 2: 8/10 /// Season 3: 7.5/10

Pro hrst dolarů (1964)

Blondie přijede do městečka, obhlédne situaci a všechny postřílí... je to prostě frajer! Stejně jako skladatelsko-režisérská dvojka, která zde zdatně předznamenává svou budoucí slávu.

Obřad (2011)

Příběhově prosté, režijně poctivé. Stojí na hereckých výkonech sira Anthonyho a mladého Colina, který se možná snaží ještě o trošku víc než starý pán. Překvapila kanonáda vtipných hlášek (ač poněkud nerovnoměrně vyplýtvaná v první části filmu) a to mile. Hudba potěšila a atmosféra by se, aspoň v kině, dala krájet. Celou dobu za spokojené 4 hvězdy, nicméně za závěrečný rituál a rozuzlení musím ubrat, film tam tak trochu zakopl, překvapen tím, jak málo času mu zbývá do konce.

Burke and Hare (2010)

Stará známá partička britských komiků, co bez sebe nedá ani ránu, to rozjela ve velkém stylu a na kolotoč ochotně nasedly i hvězdy Leeova formátu. Ač gagů k opravdu upřímnému smíchu je pomálu, celý film udržuje na obličeji pobavený škleb a v srdci velmi hřejivý pocit z toho, jak moc si to všichni evidentně užili. Rozhodně si ještě párkrát zopakuju. /// Po druhém zhlédnutí zvedám ze 3 na 4 hvězdy. Ten film je fakt hrozně milý :-)

Světová invaze (2011)

Hodnocení ani ne tak samotného filmu, jako spíše kino-zážitku. Ale musí se uznat, že docela dost scén a hlavně hlášek bylo, jak se říká "fér". "Retreat!" "Hell!"

Expres na západ (2011) (TV film)

Po prvním zhlédnutí dávám 3 hvězdy JEN A POUZE za excelentní výkony Pánů Herců, neboť McCarthy mi (v opozici ke svým skvělým románům) nenabídl jedinou větu, která by byť trochu rozechvěla můj hladový intelekt. Možná to byla jakási filozofie pro Amíky, nevím (omluvte kulturní stereotypizaci). Nebo jsem se možná špatně vyladil a něco důležitého mi uniklo. Anebo to mělo být o ničem, postmodernismus mi byl vždycky záhadou...

Život po životě (2010)

Clint v definitivní podobě svérázného starého pána, který si bude vyprávět, jak jemu se zachce a je mu jedno, co si o tom myslí ostatní (jejíž téměř hotovou podobu předvedl již v Gran Torinu, aby se stáhl k rutině v Invictus). Nemusíte s ním souhlasit. Dokážu si dost dobře představit, proč nebudete. Film je sice řemeslně bezchybný, co se režie týče (nic jiného se od Clinta čekat nedá), ale kompozičně je značně pochybný - tři nesouvisející příběhy, co se protnou až v samotném závěru? weird a velmi lehce to mohla být děsná nuda. I samotný námět bych asi obešel širokým obloukem, točit to někdo jiný. Ale tohle je prostě trademark do morku kostí. A myslím, že když toho starého nevrlého amíka milujete, není co řešit. PS: Damon zase výborný, jako poslední dobou všude. A to jsem ho kdysi neměl rád.