Stan Lee (2023)

Mno… Stan the Man si zaslouzil mnohonasobne lepsi dokument. Aspon tak jak nedavno vydany (skvely) zivotopisny komiks.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Ten pocit z jedničky, že koukáme na SW pro novou generaci, je zpět! Gunn is Marvel (oh well…)

1923 - Season 1 (2022) (série)

Po dokonalém 1883 celkem sešup, který ale spolehlivě táhnou zpátky nahoru herci a jednotlivé momenty. Sledovat, jak civilizaci táhne kupředu ta nejhorší verbež složená z kněží, policajtů a boháčů, jak je zadupávána do země čest a svoboda, kterými 1883 tak dýchalo, bolelo téměř fyzicky, všechna čest. Prozatím slabší 4 a přesvědčením, že season 2 to jako celek vykopne mnohem výš.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

The king is back! Nemá to surprise moment jedničky a už vůbec to nemá epickou šíři dvojky, záporáka to má jak z Marvelu, nebo hůř, z DC, ale ta choreografie, ach bohové, ta choreografie a kamera v soubojových scénách (takže po celý film) je prostě opravdu bez debaty přelomová.

Trojúhelník smutku (2022)

Mě by jen zajímalo, jestli někdy někdo dokáže natočit “satiru” na boháče bez použití fekálií 🤦‍♂️

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Definitivně vysoká škola adaptování a epizoda 3 nejlepší TV široko daleko. K dokonalosti chybí tak 2 díly navrch, víc putování, mikropříběhů… aby se člověk zbavil dojmu, že sledoval pouze “best of the game”, od jednoho zásadního momentu k dalšímu.

Nabídka (2022) (seriál)

Well, this was an offer I couldn’t refuse.

U tebe nebo u mě? (2023)

Jasně, víc než večerní výplach nikdo nečekal a zpočátku to Kutcher s Witherspoon dost slušně táhnou, ale v druhé půlce to sjede do těch úplně nejvíc cringe cliché kolejí, co si lze vůbec představit a postavy začnou vyloženě na sílu tlačit proti ději, jen aby skončily spolu. Brr. PS: víc a výraznějších rolí pro kámošku s kafem.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Když zrovna nemáte po ruce Supermana, nebo atomovku, použijte rodinu! Tenhle level chirurgicky přesně vyvážené přepálenosti prostě žádná jiná franšíza neumí. A furt je to skvělý.