Syčák Hesher (2010)

Absurdní drama. Film tak absolutně odtržený od reality, až vypráví o samém jádru života. Záchvaty smíchu, střídané hlubokým smutkem. Slzy a smích skrze slzy. Hesher, zrozen v naprosto famózním výkonu vůdčí postavy mladé herecké generace, J G-L, je nejsympatičtější anděl ever. Natálka je definitivně hereckým chameleonem. Snad příliš vykalkulované, ale zato s chirurgicky precizní přesností. Tento divák byl zasažen a závěrečnou katarzí potopen.

Super (2010)

Váš nový superhrdina je nevzhledný, mentálně narušený sociopatický náboženský fanatik, jeho "kid side-kick" zase nymfomanka s fetiší v zabíjení, které by se lekly i hardcore psychiatrické léčebny. Ne, opravdu to nejsou sympatičtí lidé a ač se film snaží držet si od nich odstup a provádět reflexi, mám strach, že tak nečiní dost průkazně, a že na psychiku nedostatečně bystrých jedinců může mít velmi špatný vliv. Pokus o estetiku násilí zůstává opravdu jen pokusem, režisér by měl vzít poznámkový blok a poctivě nasledovat svou porci Tarantina. Přesto hodnotím poměrně vysoko, protože ve chvílích, kdy tvůrci netlačí na pilu v dokazování, že bychom měli tolerovat nebezpečné psychopaty, protože jsou to vlastně milí lidé, a radši se soustředí na prosté, leč poctivé parodování žánru, přichází opravdu brilantní nápady. A nakonec těch chvil není málo. Lehčí doladění a hrdiny, z jejichž smýšlení a činů se nedělá člověku špatně od žaludku, a mohla to třeba být aspoň menší kultovka. Škoda.

Drive Angry (2011) odpad!

Ne že by mi ten film vadil, od Amber bych se nechal protáhnout i horším. Ale objektivně vzato je prostě tak špatný, nefunguje v něm lautr vůbec nic. A ty digitální triky by zvládl líp i Ed Wood.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Season 1: 6.5/10 /// Season 2: 7.5/10 (3 > 4*) /// Season 3: 7.5/10 /// Season 4: 7.5/10 /// Season 5: 6.5/10 /// Season 6: 7/10 (4 > 3*) /// Season 7: 7/10 a superdojemné finále seriálu, který se nikdy nezvedl z vod lehčího nadprůměru, ale stejně jsme ho měli rádi. Moc. Díky, LL.

Na dotek (2004)

Lidi se na filmy koukají, aby zapomněli, jak je svět hnusný. Filmy tudíž nemají být takhle zlé! Grr!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

(Zřejmě) díky velmi nízkým očekáváním překvapivě potěšující a zábavné. Jistě, scénář je plochý a slaboduchý, ale Jack Sparrow z něj s elegancí hyperaktivního myšohryza vytřískává, co se dá. (Největší problém tkví v tom, že kouzlo prvních dílů je dávno a nenávratně pryč a Jack je jediná zbylá relikvie. Ale s tím se počítalo.)

Země kůlů (2010)

"In your face" všem těm, kteří točí bezduché blbosti se známými tvářemi jen proto, že jim na to studia dají peníze. Inteligentní scénář, ve kterém jsou upíři až na posledním místě, se vyjadřuje ke stavu (americké) společnosti, aniž by ztrácel ze zřetele svůj žánr, v rámci nějž se obratně vyhýbá všem možným klišé a poctivě se drží celou dobu "až na dřeň". Více viz komenty od DaViD´82 a Cervenak.

Heyduko kontra Gojira (2009) (amatérský film)

Ultimátní WTF-Movie. Zmorfování v Hvězdičáka uprostřed souboje s radioaktivním plazem, transsexuální pláštěnka a matka vs. Doom 3. Wicked!

Godzilla (1954)

Dnes míchá roztomilost zastaralosti s vážným tónem, který musí stále vibrovat v každé nezakrnělé mysli. V době vzniku to musela být tuplem bomba.

Pochyby (2008)

Náběh na slušné konverzační drama, které samo sebe ke konci zabíjí vykřikováním frází tak prázdných, až se plní novým obsahem - jakousi zvrácenou parodií sebe sama. Finální rozhovor a zvláště poslední věta už je pak takovou (bohužel zjevně nechtěnou) travestií, že zanechává dojem znechucení a neumožňuje i přes skvělé výkony Streepové a Hoffmana ohodnotit alespoň průměrem.