Rango (2011)

Některé filmy jsou historkami, některé příběhy a jiné - těch je jen pár - jsou mýty. Jejich výkladní skříní je Tenkrát na západě a jejich posledním zástupcem, ač je to k neuvěření, animovaná komedie Rango. Napoprvé lituji úvodní poloviny, která svými situačními vtípky příliš nesedí k Rangově fascinující cestě za naplněním vlastní predestinace, leč mám nejasné podezření, že napodruhé to do sebe zapadne. Nakonec, každý mýtus potřebuje nějak rozehrát. Hlavní je, že Rango kráčí odnikud nikam a my se cachtáme v jedné z jeho šlápot, v bázni a nadšeni, že jsme nad sebou zahlédli přeletět jeho stín. He's the spirit of the West...

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Season 1: Zatím spíše lehce nadprůměrná zábava, prošpikovaná příliš chtěnými popkulturními odkazy, s několika opravdu vtipnými momenty. Uvidíme, co na to druhá série. Season 2: Během přestávky scénáristé zřejmě plně docenili, co mají v rukou, a vytáhli ze svého popkulturního pastiše maximum. V druhé sérii jsou i ty nejhorší díly vysoce nadprůměrné a pár jich je opravdu brilantních. 3* -> 5*

Nezvaná (2009)

Překvapivě velmi slušný remake skvělého korejského hororu Janghwa, Hongryeon, i když pojatý (logicky) úplně jiným, tzv. "blbě americkým" stylem.

Bratři Sackettové (1979) (TV film)

Archetyp do morku kostí, po všech stránkách a ve všech složkách. Což se dá brát jako mínus, nebo jako velké plus.

Barbar Conan (2011)

Jsou tam moc pěkné chrámy a Momoa je skvělý Conan. Scénář je sice nejspíš dílem bandy zhulených imbecilů a o režii nemá cenu se bavit, ale zdaleka to není takový průšvih jako Souboj titánů, takže film aspoň neurazí. Zůstává ovšem velká lítost, že si tuhle roli Jason nemohl střihnout v kvalitním díle.

Princ a pruďas (2011)

To zas jednou trailer sliboval 100% hutné zábavy a film dodal... inu 40% průměrné zábavy, proložené poměrně uspokojivým množstvím slušných hlášek, a 60% rozpačitého pokašlávání (nikoli ze studu). Pobavil jsem se, leč obávám se, že ne víc než jednorázově.

Fight For Your Right Revisited (2011)

Několik fakt hodně povedených fórků ukázalo, jak dobré to mohlo být... Není, ale vidět půlku Hollywoodu pohromadě rozhodně stojí za to.

Hlavně nezávazně (2011)

Stejně hloupé a předvídatelné jako jakákoli jiná romantická komedie, ale chemie hlavního páru tentokrát funguje opravdu na výbornou (a je to vážně s podivem, když jeho půlku tvoří Kutcher), postavy kolem nenudí a spoustě vtípků se dá opravdu zasmát. No a navíc... navíc Natálka!

Zrození Planety opic (2011)

Velmi chytrý blockbuster, na němž je nejúžasnější to, jak je (v podstatě, velmi hrubě zjednodušeno) levičácká revoluce podána bez sebemenší stopy patosu, či propagandy, ale naopak s nesmírně humanistickým vhledem, který ji ukazuje (zcela správně) jako nutkavou potřebu člověka (opice) najít vlastní místo ve spravedlivém světě s tím, že spravedlivý svět je třeba nejprve zařídit. Jak se autorům povedlo tohle, netuším, ale mají za to mou poklonu. (Mluvit o úžasné stylistické práci a dokonale zvládnutém řemesle pánů od WETY by bylo nošením dříví do lesa.)