samuelsson

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.6.2013  22:28
    Láska (2012)

Trpký, veľmi silný film o láske a vzťahoch, ktorý vo mne vyvolal mnohé protichodné emócie.

• 4.5.2012  22:13
    Bůh masakru (2011)

Síce zasadené v extrémnych podmienkach a (podla mňa) situácii, ktorá nie je reálna, aj tak je to nádherne a mimoriadne vtipne spracovaná téma politickej korektnosti...

• 6.3.2012  23:13
    Jeden den (2011)

Kniha ma absolútne dojala, bohužiaľ film až tak nie. Obávam sa ale, že preniesť atribúty tejto knihy do filmu je nemožné, z jednej hlavnej príčiny: chýbajú tu dve ďalšie hlavné postavy, totiž myšlienky Dextera a Em, ktoré knihe dodávali jedinečnú atmosféru.

• 10.11.2011  01:46

Film, ktorý mi opísal peklo. S doprovodom Mozarta.

• 25.9.2011  22:37

Sonda do stavu slovenského súdnictva, kde sa prezentujú tri úrovne: sudcovia, ktorí súčasnú situáciu (podla dokumentu, niekoľkých sudcov, novinárov a mnohých ďalších neprijateľnú) vytvárajú; sudcovia, ktorí proti nej aktívne namietajú a sudcovia, ktorí ju ignorujú, resp. sú ticho. Mne osobne to zároveň pripadala aj sonda do slovenskej spoločnosti. Viac-menej sa Slováci dajú rozdeliť do obdobných troch skupín.

• 13.8.2011  11:13

Podľa mňa nudný film s množstvom nevysvetlených vecí. Téma - beznádej síce zaujímavá, ale jej spracovanie sa režisérovi moc nepodarilo.

• 8.8.2011  21:37

Pre mňa príjemné prekvapenie. Pekný náhľad do kultúry, ktorej existenciu som si doteraz nevedel ani predstaviť.

• 4.8.2011  10:28

Veľmi zaujímavý pohľad do amerického predvysokoškolského edukačného systému. Myslím si, že v Európe si americké školstvo idealizujeme a tento dokument nás môže vrátiť späť na zem. Je tam síce kopec nejasností a nevysvetlených vecí (napr. podľa čoho merajú "proficiency in math" atd.), ale napriek tomu nadpriemerný film.

• 16.7.2011  23:36
    Ondine (2009)

Veľmi milé prekvapenie. Na to, aký je príbeh jednoduchý, ma film vôbec nenudil. Okrem toho skvelé herecké výkony...

• 10.7.2011  21:12

Fascinujúce, ako mi niektoré filmy vôbec nič nedajú. Toto bola pre mňa zabitá hodina a pol.

• 20.6.2011  14:47
    Chuligáni (2010)

Téma podobná ako v Klass, avšak tu sa to viac orientuje na život po škole a na ústredného predstaviteľa (nie na triedu ako celok). Najviac ma zaujalo škótske prostredie s (pre mňa) nezrozumiteľnou angličtinou :).

• 20.6.2011  14:43
    Gang de Qin (2010)

Miestami zdĺhavé a so špecifickým zmyslom pre humor. Najviac ma však dostali ruské "vypaľovačky" v soundtracku :)

• 20.6.2011  14:25
    Klukanda (2011)

Podla mňa veľmi náročný motív na nakrútenie filmu. Je to však zvládnuté aj vďaka hereckému výkonu mladej Zoé Héran.

• 20.6.2011  14:21

Strasna masakra, ktoru od typickeho becka deli len zobrazenie Francovho rezimu ako jednu z idey filmu.

• 13.6.2011  22:41

Filmu chýba akákoľvek nosná myšlienka. Graficky a hudobne je však spracovaný veľmi zaujímavo.

• 12.6.2011  22:32
    127 hodin (2010)

Prestal som rozumieť nomináciám na Oscara. Čím je tento film výnimočný naozaj neviem povedať, podľa mňa to je totiž obyčajný priemer.

• 26.4.2011  00:21
    Hra (1997)

Angličania majú celkom výstižnú frázu na môj pocit z filmu: "I just did not buy it." Inými slovami: proste sa mi skoro každá reakcia Nicholasa zdala neprirodzená a na danú situáciu neprimeraná (pr.: z nemocnice ušli všetci behom 2 sekúnd, ale oni just nastúpili do výťahu, kt. sa im "záhadne" otvoril; ...)

• 2.3.2011  18:01

Ako paródia celkom dobré, avšak oproti seriálu slabota...

• 28.2.2011  18:41

Nie moc vydarená reklama na Madagaskar.

• 14.2.2011  19:36
    Čas grimás (2009)

Film bez akejkoľvek pointy, s príšerným Vašutom na čele. Strašné!

• 13.2.2011  14:43

Len o trošku horšie Pelíšky.

• 9.2.2011  20:06
    Koncert (2009)

Nádherné. Zimomriavky mi behali po chrbte keď som to videl. Toľko vášne sprevádzanej tak nádhernou hudbou vidieť v jednom filme je naozaj umenie. A áno, iste to má aj svoje zlé stránky (zviazaný hudobník na finálnom koncerte a pod.), ale to všetko sa dá prehliadnuť vďaka prekrásnej atmosfére, ktorá z filmu vyžaruje.

• 7.2.2011  20:39

Slabší filmov od Cohenovcov, obzvlášť vzťah Cogburna s Mattie sa mi zdá až príliš hollywoodský, ale inak perfektné.

• 19.1.2011  19:41
    Cizinec (2010)

Johnny Depp a Angelina Jolie, človek by povedal, že to bude super. Bohužiaľ podpriemer, jednak kvôli slabej zápletke, na druhej strane asi najhorší výkon od Johnny Deppa. Škoda...

• 28.11.2010  21:12
    Hlad (2009)

Ďalší film o tom, ako ľudia v Afrike a iných kútoch Zeme žijú v biede a ako ich my, "boháči na západe", len nechutne vykorisťujeme. Áno, ak chcete vidieť ďalší dokument o tom, ako by stačilo poslať sóju do Afriky namiesto hovedziemu dobytku v Európe; alebo ako nezmyselne sú investované peniaze z humanitárnych pomocí, tak si pozrite Hunger. Ale ak sa chcete dozvedieť, čo môžme my urobiť preto, aby sa niečo reálne zlepšilo, tak to nemá zmysel vidieť.

• 17.10.2010  19:41

S myšlienkou, dobrým prevedením, miestami dlhé, ale inak naozaj dobré.

• 5.9.2010  00:23

Vo filme sa rozvíjajú 2 vzťahy: vzťah 2 bratov: jedného z nich autistu; a zdravého brata s dievčaťom. Je škoda ako sú tieto 2 vzťahy čo sa týka kvality stvárnenia vo filme nevyrovnané. Vzťah 2 bratov je podaný úprimne, miestami až vtipne. To je nezvyčajné, pretože keď sa jedná o autistu, je väčšinou stvárnený veľmi ťažkopádne a niekedy až príliš dramaticky. Na druhej strane romantická idylka je dosť nechutné klišé a film sa skončí podľa mňa veľmi "otvorene", akoby to sekli niekde v polke. Stojí za to vidieť, ale na 5 hviezd to nie je.

• 4.9.2010  00:36

Ben (Michael Douglas) je bývalá celebrita, ktorá stratila všetky peniaze kvôli kaucii a postupne stráca aj rodinu a priateľov. Túto stratu si kompenzuje sexom s vysokoškoláčkami. Avšak to, že sláva a šarm netrvajú na veky, si uvedomí až príliš neskoro...

• 4.9.2010  00:24
    Dogville (2003)

Film má síce pomalý rozbeh, ale potom sa zmení. Dogville je nevídaný, neuveriteľný, originálny nádherný a brutálny zároveň s fenomenálnou Nicole Kidman na čele. Trochu absurdným spôsobom zobrazuje ľudské vlastnosti pokrytectva, klamstva, hnevu, smilstva, odplaty, chamtivosti a nenásytnosti. Skrátka a dobre je to určitý manifest nespravodlivosti (alebo spravodlivosti?) a divák len čaká kedy príde ďalšia rana v podobe krutej ľudskej zrady.

• 14.8.2010  00:36

Prvý hudobný koncert, ktorému dávam 5 hviezdičiek, pretože po prvý raz ma to naozaj bavilo. Konečne nejaký koncert, ktorý má aj zaujímavý dej a aj sa tam skutočnr niečo DEJE. Nemá chybu...

<< předchozí 1 2 3 4 5