Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 23.5.2011  09:38

Mám ráda, když se cítím jako dítě, mám ráda, když mě příběh vtáhne do děje jako dítě. Letopisy Narnie mě chytly už u Lva, čarodějnice a skříně a drží mě stále....Pro mě poutavý příběh, hezká pohádka a Aslan ten je můj hrdina už od první chvíle....jako pro jiné Van Damme :)

• 23.5.2011  09:34

Ústřední dvojice má u mne plus...o tom žádná, nemůžu se však zbavit dojmu, že nebýt příběh vsazen do prostředí obchodních zástupců cpoucí se lidem do pozornosti snad i nosní dírkou měla bych asi pocit, že si dávám pařížský dort bez šlehačky....

• 3.5.2011  08:55

Po komediích, u kterých skřípu zuby, svírám ruce v pěst, kroutím hlavou z leva doprava a místo abych se smála mám chuť vraždit, nebo přinejmenším spát je tohle příjemná změna. Romantických komedií bez oplzlostí je pomálu, hlavně tedy v poslední době, takže jsem byla velmi mile překvapena tímto dílkem. Just Go with it, je spíše podle mého názoru než komedie pouze romantika, ale i zde se člověk zasměje a hlavně je rád, že tak příjemně strávil čas. Ústřední dvojice - je velmi dobře vybrána, mezi nima to opravdu jiskří a romantika, která mezi nimi panuje je taková reálná - taková dospělá. Po Zoolendrovi s radostí křičím Sandlere vítej zpět.

• 3.5.2011  08:48

Jelikož jde o pohádku bývám vždy více shovívavá. Na pohádku jdu připravena jako malé dítě, chci se culit, zasmát, fandit dobru a přát zlé zlu. Jsem ráda, že se Troška vymanit z ječivosti pohádky Z pekla štěstí, kvůli které má u mě Troška pořád vroubek. Každopádně Čertova nevěsta mě dala co jsem chtěla - dětskou radost. Souhlasím s tím, že zde zřejmě nepůjde o kandidáta na pohádku století, ale rozhodně nejde o tvůrcův špatný vtip, za který by měl být kamenován. Vybrané interiéry a kostýmy byly nádherně, zvládnuto na jedničku. Velmi se mi líbila i Němcem ztvárněna postava pána pekel - ten kostým mu naprosto slušel. Malinký problém jsem měla s potrhlým čertíkem - po excelentní Blanarovičové, které nejen v Jasněnce vykouzlila čarodějnici naprosto geniálně, ale její ztvárnění čertíka v Princezně ze mlejna je téměř legendární. Ovšem jde o zvyk, takže jsem se snažila odpoutat od zajetého a pak už jsem měla opravdu jen pěkný zážitek z celého příběhu. PS: Faktem je, že královna, která by to přece jen "prubla" mě krapet tahala za uši.

• 27.4.2011  17:57

A jak už to tak bývá, u filmů jehož kolektivní šílenství nad genialitou mě děsí tak, že se dlouho předlouho přemlouvám, abych jej shlédla jsem opět nadšená, že jsem se nakonec teda překonala a Amélii si pustila. Je to vlastně plytký hloupoučký příběh, ale tak neuvěřitelně roztomilý, miloučký a zlaťoučký, že ho má člověk chuť vzít do náruče a celý umazlit.

• 27.4.2011  17:53
    Zombieland (2009)

Tak já teda nevím, na to jak jsem se strááášně těšila, že uvidím šílenou a kvalitní komedii u které nemusím myslet jen se válet smíchy, mé nadšení pohořelo.......hmmm ať vzpomínám jak vzpomínám, tak až na pár chvilek smích nepřicházel a nepřicházel a já od komedie prostě chci smích, smích smích a zase smích.

• 27.4.2011  17:51

Možná přeci jen trochu nadnesené hodnocení, každopádně koukám jako blázen na to hodnocení ostatních. Tak něžný jemný film, který mě líbezně pohladil po duši už jsem dlouho neviděla. Julia je prostě kapacita, role ji sedla jak ulitá, možná je to tím, že ten příběh je příběhem nás všech.

• 27.4.2011  17:48

Zmatené, nelogické, plytké a nesmyslné ............ Jediné co si z toho odnáším je nepřekonatelná bolest páteře od neustálého kroucení hlavou.

• 17.1.2011  14:09
    Valmont (1989)

Jelikož nejsem ovlivněna konkurenčními Nebezpečnými známostmi, nemůžu jinak než dát plný počet. Co se týče kostýmů jde jistě o nádhernou podívanou, možná Firthovo podání chlípnosti není viditelné, za to, věřím, že jeho skryté touhy měly tím větší úspěch u milých dam.

• 16.1.2011  14:26

Nádhera, tak příjemně už jsem dlouho netrávila svůj čas.....Tak úžasná atmosféra, krásní herci, ta veselost, hravost, žádný stres nic....tak se zdá jakákoli skořápka, ale až praskne vyvalí se na povrch skutečnost. Tak jako to řekla Veronika, i když se nezdá tak malá je to přeci jen klec. A tak je přesně ukázán život Kurtizány v jednom z nejromantičtějších měst na světě, ale všude a tedy i tam se objeví krutost těch rádoby věřících, kteří "prý" chcou "spasit" lidské duše .... no jak to dopadne? Není lépe to zjistit, než to shlédnout a určitě nepromarníte.

• 16.1.2011  14:22
    Popelky (TV film) (2010)

Jůůůj to byl kýč....:(

• 16.1.2011  14:21

Naprosto bez servítků je nám zde předkládána nejvyšší zrůdnost, které je lidská povaha schopna. V první polovině chce postavit ke zdi a zastřelit Němce a nakonec zjistíte, že byste nejraději to samé udělali Čechům. A to je na tom právě to smutné, pořád se škatulkuje, bílý, černý, růžový, zelený, intelektuál, dělník, asiat, evropan, křesťan, žid....a přitom je to jednoduché, když je člověk hovado - může to být třeba i papež, či americký prezident.

• 22.11.2010  20:59

Výborný, výborný, výborný. Krapet škodolibě jsem si sehnala tento snímek a čekala jak hrozně mě opět zklame, jak se mi velice často stává, když se nechám napřed unést knižní předlohou. Ale příjemným překvapením byl pro mne fakt, že mi bylo dopřáno luxusní smrště jak hereckých výkonů, tak i výborně prezentovaného příběhu. Žádné vyžívání v krvavých scénách - a vidíte ono to fungovalo naprosto skvěle, snad i lépe, než kdyby tam ty příšernosti ztvárněny byly - no nic proti ničemu, ale myslím, že ke kvalitě přidává i fakt, že tohle dílko rozhodně není americký počin - i když nerada dělám škatulkování, tady jsem se ho nevyhla, jelikož mám poslední dobou pocit, že americké produkce spíše dávají na efekty než na duši příběhu.

• 22.11.2010  20:55
    Kajínek (2010)

Jděte už někam s tím svým ... no jo české takže blbé, nebo když je dobře tak průměr. Herecky výborně ztvárněný snímek o nejznámějším českém vězni byl pro mě naprosto výbornou podívanou. Konstantin Lavroněnko svým charisma mě přikoval ke gauči a já byla navýsost šťastná, že jsem nedala na tyhle komentáře. Komentář MALARKEY - naprostý souhlas.

• 8.11.2010  07:45
    Krev Borgiů (2006)

• 8.11.2010  07:29

Ani jsem nevěřila, že když večer usednu k televizi budu se tak úžasně bavit, při klasické romantické komedii. Jenže ono to Gerardovi prostě sekne, o Katherine ani nemluvit a mezi nima to jistkří tak, že je mi až líto, že jsem jen pouhý divák a takové jiskření nezažívám sama. Fungovalo to na mě jako opravdu výborný lék na mizernou náladu, a že jsem ji měla sakra mizernou přistihla jsem se jak se připitoměle šklebím radostí.

• 15.9.2010  10:43

V životě bych nevěřila, že se u novodobého českého filmu budu takhle bavit. Už dlouho se mi nepoštěstilo narazit na českou tvorbu o které bych básnila a schutí si ho pustila víc než jednou. Tahle komedie pro mě však jediným shlédnutím určitě neskončila. Na kolena mě dostala Eliška Balzerová, kterou jsem si do té doby na obrazovce skoro všimla - z kukly se vylíhl motýl - jednoznačně úžasná. Lenka Vlasáková mi začíná připomínat takovou příjemnou milou šedou myšku, ovšem tak jak na mě působí určitě neznamená žádné mínus. Celkově se komedie opravdu zdařila a já všem doporučuji....když už nic tak baron Prášil Macháček Vás určitě pobaví.

• 15.9.2010  10:38

Tak jako jsem čekala nudu a jen tak zabitý čas, byla jsem překvapená, jak jsem se pobavila. Lidi nekřižujte, já zato nemůžu, jednoduchý příběh ... vcelku příjemný ústřední pár...předvídatelný děj, chtěla jsem zabít čas, ale v tu chvíli to fungovalo u mě víc než jsem čekala. Každopádně ten porod byl dost hororový.

• 19.8.2010  11:55

No jako film nebyl špatný, měl svou mrazivou atmosféru a téma bylo zpracováno velmi dobře. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že navzdory všem kladům by filmy neměly vznikat podle knih, jejichž téma je rozpracováno do 5 dílů. Kniha byla výborná a celá sága této šílené rodiny byla naprosto hororová. Tento film postrádal vlastně hlavu i patu, byla vytržena pouze malá část z celého příběhu a tím se snižuje na holý průměr, každého druhého dramatu a tak mezi ně zapadá a nevyčnívá.

• 19.8.2010  07:45
    23 (2007)

Nemíním se tady obhajovat, proč dávám takové hodnocení jako dávám. Fakterm zůstává, že je pro mě Carrey Pan herec, který z geniálních komických postaviček dovede naprosto lehounce vklouznout do postav s vážným tématem, byť je to cvok se svou lehce úchylnou posedlostí na číslo 23.

• 15.8.2010  17:14
    REC (2007)

Čumím jako péro z gauče, 79%? že nedávám odpad je jen za začátek, kdy to vypadalo opravdu nadějně, no ale vážně takovou p....... už jsem fakt dlouho neviděla. Všichni se požerem a dobrý ne? No ne, tak pro mě opravdu tohle je nejhorší ztrávený čas za posledního půl roku minimálně.

• 15.8.2010  17:10

Tady je naprosto trefně vykresleno, že šílenci bývají géniové. Mladá, krásná a talentovaná studentka výtvarného umění si vysní z náhodného setkání milostný vztah, jen to, že ten druhý necítí to samé je vlastně detajl. Silný příběh, perfektní konec.

• 9.8.2010  14:32
    Cybill (TV seriál) (1995)

Někdy nudné, ale někdy vtipné. Starší, rozvedená žena se potýká s různými překážkami ve svém nejistém životě. Bojuje o sošky za nejhorší herecké výkony, není si jistá výchovou svých dcer a jako záchrana i pohroma je jí vždy po ruce naprosto výborná Christine Baranski. Ta mě jako Mary Ann dostala, bohatá a elegantní dáma jejímž největším koníčkem je srazit na kolena jejího bývalého manžela doktora "Parchanta" :) Když už nic, úsměvné to je. Možná bych dala i víc než 3 hvězdy, ale to jsem toho viděla zatím málo.

• 9.8.2010  14:25

Když jsem četla obsah říkala jsem si, nevím jestli by mě kniha zaujala, tak alespoň zkouknu film, abych zůstala znalá světové literatury, kéž bych však bývala znalá nebyla - opět si říkám vědět všechno nemusím a přece to ze mě blbce nedělá. No nebudu opakovat co je tu několikrát řečeno např. POMO mé pocity vystihl naprosto přesně.

• 9.8.2010  13:37

Sakra dlouho jsem neměla ponětí o dalším "Kalašovi v akci", takže když se mi dostal do ruky, šup s ním hned do přehrávače....No už to není ono, příběh je sám o sobě slabý, ale Ruda je prostě Pan Herec, který snad zachrání vše, takže jsem vcelku spokojená.

• 9.8.2010  13:34

Haha, všichni zvracejí nadávají, ale stejně jdou a na další díl této pubertální kýčovinky jdou třeba i do kina - to mi rozum nebere. Já šla, vypla mozek a nelitovala vyhozených peněz i ztraceného času. Viděla jsem první díl, druhý i třetí a na čtvrtý si klidně počkám. No tak vezměte řádnej šutr do ruky a kamenujte - ale prosím proč ne, jen co takhle ten čas trávit někde jinde, když to vaše zažívání nevstřebá? Líbí se mi Stewart a Pattinson má potenciál, slizký vlkodlak tam zřejmě prudit musí a mě se nechce 100 % svého života chovat jako nudná, dospělačka s dobrým vkusem, takže pro mě nenadchne/neurazí průměr.

• 9.7.2010  12:21

Staré filmy a náměty Agathy mají v sobě tak obrovské kouzlo, že bez mrknutí oka musím dát plný počet. Výborně ztvárněné a Stanley Holloway - úžasný člověk, okouzlil mě už v My fair Lady, a zde jeho nenucený um mě dostal na kolena.

• 25.6.2010  14:04
    Forrest Gump (1994)

Celý život jsem kultu Gumpa odolávala, nelezlo mi na mozek, jak takový film může získat srdce milióny lidí po celém světě, takže když se mi naskytla příležist shlédnout tento film s díky jsem řekla ne. Pak jsem se rozhodla, usedla a koukla.....a nadechla se až při závěrečných titulcích. Tak nádherný, něžný film jsem nikdy neviděla....a trochu se obávám, že asi jen tak neuvidím. Tom Hanks si vyběhal cestu do mého srdce.......

• 25.6.2010  13:59

Výborný herecký výkon od každičkého z herců, nádherný anglický venkov a suchý humor. Naprosto vražedná kombinace....když chcete příjemně strávit večer v imtimním šeru, se sklenkou vína ničím nerušeni jen příběhem, který vás zahřeje u srdíčka, je to naprosto výborná volba.

• 25.6.2010  13:54

No na to, jaké jsem měla z tohoto počinu pocity mě docela šokolovalo tohle nízké hodnocení. Od bujaré dívčiny, která se perfektně hodila do přiblblých pubertálních romko jsem očekávala mnohem méně. Monžá proto jsem byla docela překvapená, že to vcelku fungovalo. Ano zřejmě to bylo dosti ujeté, ano přehnané, ano dost blbé, ale mě se to líbilo. Na jedno podívání úplně stačí, ale nezklame.