• Pohádka

Výměna (2008)

Jednoznačný twister pocitů - po pěti minutách Vás film strhne a vychrstne na konci filmu jako vyždímaný zbytek. Ten příběh je snad ten největší horo pro každou matku, který by se ji mohl stát - hloubku hrůzy ještě více prohlubuje fakt, že jde o pravdivý příběh. Angelina Jolie mě zde opravdu ukázala jakou hloubku její herectví může mít, naprosto grandiózní výkon. Významnou postavou zde má i John Malkovich, který ačkoliv nebyl v hlavní roli - síla jeho projevu mu konkurovala.

Nebojsa (1988)

Miluji pohádky - opravdu a až na pár výjimek většinou hodnotím dobře. Tady hodnotím ještě lépe, mám ráda pohádky, které svou "hororovou" stránku nezakrývají, ale ani neděsí. Naprosto bezkonkureční je pak tady Ondřej Vetrchý a jeho krutibrnko. Vynikající.

Santa Claus (1994)

Tloustnoucí Tim Allen, který si říká - no tohle přece nemůže být pravda. Nevěřícně mžourající na elfíky, kteří v plné polní finišují, okouzlený pohled Charlieho, který tak zvláštním způsobem najde cestu ke svému tátovi. Napravená víra Charlieho maminky, že Vánoce opravdu plní přání. Je to kouzelné, možná nelogické, ale je to Vánoční - a já Vánoce a vše co je s tím spojeno naprosto zbužňuji.

Rozchod! (2006)

Jojo, takové ze života. Se svým hodnocením bych šla snad i výš, ale romantickou komedii bych čekala víc. Když mám chuť si pustit "ROMKO" nechci posmutněle přikyvovat s tím, že tohle vlastně každý zná, a že tak to opravdu může být. Ale rozhodně to své klady má a člověk určitě nebude zklamán.

Kněz je poděs (2007)

Robin Williams je určitě mou srdeční záležitostí. Jeho kukuč mě dojímá, jako psí pohled. Jen jsem zde čekala trochu více a na druhou stranu trochu méně. Určitě nejde o špatnou komedii, jen mi ale z nějakého důvodu přišlo, že tak trošku násilně tlačili na pilu. Každopádně vyzkoušet snobence, jestli spolu opravdu vydrží vše - to není tak špatný nápad.

Drákuloviny (1995)

Z těch různých prkotin, které Leslie ztvárnil jde určitě o to lepší. Vlastně musím říct, že jde o hodně dobrou parodii, kdy se opravdu, ale opravdu ze srdce zasmějete.

Hospoda (1996) (seriál)

Co se týče nováckých veleděl - tohle opravdu stálo za koukání. I zde (snad víc než jinde) jde vidět počáteční nadšení, které pak sklouzává a to co bylo opravdu zábavné klopýtá, ale jako celek byla Hospoda pro Novu určitě plusem.

Venkovský učitel (2008)

Nevím čím to je, snad tím, že jsem se těšila až moc, snad tím, že jsem si dopředu vykreslovala jak moc dobrý ten film je, ale není, vidět jej určitě není ztráta času, ale abych si jej pustila znovu....takový dojem ve mě v žádném případě neudělal.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Pro nudné odpoledne, kdy je ještě venku zima a člověk neví do čeho by píchl a z té nudy se mu nechce ani uvažovat, jen relaxovat. Naprostý průměr, nenadchne, ale ani neuškodí.

Líbáš jako Bůh (2009)

Tak dle mého názoru si tento film absolutně nezaslouží takto nízké hodnocení. Z objektivního pohledu je sice pravda, že to není nějaká úžasná a jediněčná komedie, která člověka zasáhne tak, že ho už nepustí. Jenže já se bavila a hlavně jsem si uvědomila jednu věc a to takovou, že šanci na změnu či na pubertální poblouznění mají všichni a nemusí se to jen týkat určitého věku. Eva Holubová zde byla naprosto úžasná, jako všude. Její "intimoooo" a šílené pokusy udržet si manžela dokazují to, že každý údělá pro to své cokoliv. Je to vlastně příběh, kdy někdo touží po změně, ale ten druhý je už tak zvyklý na to zažité, že se od toho bojí utéct - no prosím není to takhle i v normáním životě? A když je tento příběh doplněn humorem, prostě nemůže jít o slátaninu, která by měla být zahozena a už nikdy nevytažena na světlo. Chtěla bych také vyzdvihnout herecký výkon pana Bartošky, který svým naprosto ležérním způsobem nádherně doplňuje tohle dílo. No 1000 lidí a 1000 chutí, jen se ptám kde jsou ti lidé, kterým se to líbilo? Ať už v kině, či při rozhovorech - já byla svědkem, že lidé byli víc než spokojeni. Jen zřejmě tady se spíše potkali odpůrci paní Poledňákové, kteří na ní nenechají ani nit suchou.