• Pohádka

Sůl nad zlato (1982)

Moc krásná pohádka s krásnou Libuškou Šafránkovou. Poutavý příběh vsazený do nádherné přírody. Velmi, velmi pěkně zpracované.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Počáteční díly jsem hltala - no jo, já už jsem hold taková a Jonathana Frakese jsem přímo žrala - ten jeho ďábelský úsměv - božínku to je chlap!!

Bestiář (2007)

Nemůžu si pomoct, ale mě se tenhle kousek opravdu hodně líbil, snad je to tím že jsem nečetla knihu, ale na to se vymlouvat nechci. Jde vlastně o jednoduchý příběh mladé ženy, která má prostě smůlu na mužské pokolení a ač se snaží sebevíce potkává pořád jen zvláštní sortu mužů, kteří jsou prostě z určitého - ale důležitého směru slušně řečeno podivíni. Naprosto kvalitní roli zde má Karel Roden, který zde stvárňuje duševně rozpolcenou osobnost závislou na ženě z mládí - která jej zbavila jeho nevinnosti. A musím říct, že právě v této postavičce jsem viděla to so Karolína - krásný muž, plný tajemna, který prostě přitahuje pozornost jako magnet. Naprosto směšnou postavu zde má Martin Vašut - a ač se snaží sebevíce, nemůžu jinak než mít pocit, že čím víc je Vašut starší tím má více ve svém fondu postav, které mě dostávají do varu - ale né do toho varu úchvatného, ale do varu, kdy si říkám panebože co je to za blba. Každopádně na mě celkově film působí pozitivně, má zajímavý děj, plný vtipných scén (musím uznat že Vašut který převádí páva mě fakt dostal) a i když je závěr tak trochu poeticky sentimentální, příjemně jsem s tímto příběhem strávila večer a vůbec nelituji.

Pýcha a předsudek (2005)

Možná, kdybych neviděla Rozum a cit, dala bych víc. Ale tam kde byla roztomilá a úchvatná Kate Winslet, v tomhle dílku mi Keira neseděla - její roztomilost mi přišla spíše jako drzost a celkově mi prostě ubírala procenta na postavě, kterou by měl divák milovat. Celkový dojem mě táhne skoro ke třem hvězdičkám, ale Jane Austen tohle neudělám.

Sex ve městě (2008)

Abych mohla hodnotit, musela jsem si jako totální neznalec shlédnout pár dílu seriálu a ejhle, to co v krátkometrážních dílcích fungovalo, jako směska dobře vyváženého humoru s kombinací zajímavých postav, které mají k sobě blízko i přes tu hloubku jinakosti v tomto filmu mě to velmi zklamalo. Na romantiku to bylo neromantické na komedii málo vtipné. Zasmála jsem se dvakrát a ač nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné - celkově to na mne působilo žalostně fádně. Oprava, tak nějak mě to nedalo a shlédla celý seriál od začátku do konce a pak až když jsem znala děvčata jako své boty a zamilovala si je jako mnoho lidí jsem se opět pustila do filmu. Své hodnocení zvyšuji, jediné mínus vidím v tom, že opravdu ten kdo nezná wo co go, film ho nijak nezaujme - ale co prdím na ně :) Mé nadšení poklačuje. Zklamání vymizelo a zůstal příjemný pocit.

Dvojrole (1999)

Hluboké téma, s výborně obsazenou Terezou Brodskou.

Samotář v Seattlu (1993)

Láska přes internet, to sice není, ale má to hloubku a to je důležité.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Slušná detektivka s příjemnými herci. Nechybělo tomu nic, krásné prostředí, vtip, napětí a věčně rozevlátá košila Roba Stewarta.... Určitě patří mezi ty lepší seriály komerčních kanálů.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Nemyslím si, že jde o přesné kopírování sedmičky. Možná určité body společné má, ale jinak je tento film kvalitně natočeným Thrillerem. Vraždící maniak - jehož představitel má přesně odpovídající ksicht pro takovéto typy lidí. Christopher Lambert se své role zhostit velmi dobře. No prostě a jasně v žádném případě si nemyslím, že Vraždy podle Jidáše si zaslouží, aby je někdo zahodil do šedivého nezajímavého regálu.

Heidi, děvčátko z hor (1993) (TV film)

Opravdu příjemné ztvárnění krásného příběhu o malé holčičce z hor. Krásná příroda a celkem silný příběh.