• Pohádka

Zloději paměti (2004)

Film se mi líbit, seděla jsem zabořená do svého křesla a tiše koukala, jak to všechno dopadne, ale ke konci jsem se rychle probrala - mimozemšťani? To snad ne, ale přeci jenom dávám 4* za ten dobrý pocit, než se to zvrtlo.

Prázdniny (2006)

Na tuto romantickou komedii jsem se hodně těšila a jak jsem si myslela, vůbec nezklamala. Jde o velmi milý příběh, kdy si dvě ženy různého způsobu života, myšlení a různých kontinentů vymění dům, prostředí a lidi kolem sebe. Když se smály smála jsem se, když plakaly plakala jsem - velmi velmi velmi pěkné.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Já mám v novodobé filmařině velký problém v tom, že přes velkolepé efekty člověk skoro nevidí příběh. A já miluji legendy, tu poetičnost, dospěláckou pohádkovost. Ale Artuš byl rozhodně ARTUŠ, to zase jo 😊

Nádherné bytosti (2013)

TAk nějak mám pocit, že se s takovými filmy roztrhl pytel. Ani by mi tak nevadil ten příběh, jako ústřední postavy. No nemůžu si pomoct, ale obě mi byly tak nesympatické, že mi to sráží jakýkoli lepší pocit ze samotného příběhu.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi to líbilo hodně, nebo tak normálně. Určité pasáže výborné, nádherná krajina, super hudba, scéna jestli na Waltera útočí sviňucha či žralok...."OK, It is a shark" - nezapomenutelná - no celkově musím říct, že je to milé a co se týče celkových 114 min asi trochu nudné - zůstanu raději při zemi a dávám slušných 60%.

Co je šeptem... (2005)

Borec má rád hovězí, zásadně jen z jednoho vruhu. Že se Jennifer neudrží a tak trochu se zapomene? No a..."to né já, to jsou geny" - no nevím. Než Costner měl rozhodně pro mě větší šmrnc Marc ověnčený parožím a protože mám slabost pro ublížené tvory s psím pohledem, a protože když na obrazovku vpluje Shirley, připadáte si jak v jiném světě 3*.

Exmanželka za odměnu (2010)

Při kombinaci Butlera a Aniston jsem se těšila na nezkonale vtipné dvě hodinky a ono přišlo slabé zklamání. Vyloženě blbé to nebylo .... a jděte někam, když myslíte, že ano. Víte, že budete koukat na Romco a pořád se divíte o čem to nakonec vlastně je? Průšvih však tady je, když jim víc věříte, že se nesnáší, než naopak.

Bouřlivé výšiny (1992)

Výprava skvělá, Ralph Fiennes uhrančivý, no asi nikdy nepřijdu Emiliiny verze na romantiku na chuť.

Knoflíkáři (1997)

To je tak rozpoluplný film, že ani nevím jestli byl tak dobrý nebo tak špatný. Rozhodně povídka s Holubovou a Hrušinským nejlepší...............

Mezi vlky (2011)

Liam Neeson je pro mě vždy důvod proč shlédnout skoro cokoli......................tady nebýt konce dávám rozhodně * víc.