• Pohádka

Střihoruký Edward (1990)

Tak silný příběh, který v sobě má jisté poselství. Neboť nebývá to tak i v obyčejném životě? Jen proto, že je člověk jiný bývá lynčován jinak "milými a hodnými a správňáckými" lidmi, kteří jaksi zapadají do toho pokrouceného normálu. Z těch milých se stávají bestie a ti jiní jsou lovná zvěř. Johny Deep dodat postavě Edwarda duši - tu melancholickou, vnímavou, toužící po lásce a trošce lidského tepla .

Hercule Poirot (1989) (seriál)

David Suchet je ve své roli okouzlující a brilatně dodává své postavě to něco co by jinému herci chybělo. Kvalitní seriál, kterému díky bohu chybí krvavé scény, ale místo toho je naplněn zajímavými postavami, kterým nechybí elegance, šarm ani inteligence. Agatha Christie je právem uznávaná jako mistryně svého oboru a tento seriál ji v žádném případě ostudu nedělá - právě naopak lidé, kteří neradi čtou se můžou seznámit s touto autorkou právě tímto zdařilým dílem.

O podezíravém králi (1989) (TV film)

Možná bych si i přisadila o jednu hvězdu navíc, jen pro mne nikdy Mahulena Bočanová nebyla taaaak příjemná, jak se "byť sebelépe" tváří............

Valmont (1989)

Jelikož nejsem ovlivněna konkurenčními Nebezpečnými známostmi, nemůžu jinak než dát plný počet. Co se týče kostýmů jde jistě o nádhernou podívanou, možná Firthovo podání chlípnosti není viditelné, za to, věřím, že jeho skryté touhy měly tím větší úspěch u milých dam.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Nádherný příběh jedné epochy; od počátku cirkusu - od dob pana Humberta až po jeho rozkvět a pak pád. Příběh plný poutavých osudů obyčejných lidí - kde nechyběla láska ani trápení jak už to v životě chodívá. Úžasné herecké výkony, přes Josefa Kemra či Jaromíra Hanzlíka až po božské vypravěčské umění pana Lukavského. Klenot mezi českými seriály a seriály celkově taktéž.

Nebojsa (1988)

Miluji pohádky - opravdu a až na pár výjimek většinou hodnotím dobře. Tady hodnotím ještě lépe, mám ráda pohádky, které svou "hororovou" stránku nezakrývají, ale ani neděsí. Naprosto bezkonkureční je pak tady Ondřej Vetrchý a jeho krutibrnko. Vynikající.

Květiny v podkroví (1987)

No jako film nebyl špatný, měl svou mrazivou atmosféru a téma bylo zpracováno velmi dobře. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že navzdory všem kladům by filmy neměly vznikat podle knih, jejichž téma je rozpracováno do 5 dílů. Kniha byla výborná a celá sága této šílené rodiny byla naprosto hororová. Tento film postrádal vlastně hlavu i patu, byla vytržena pouze malá část z celého příběhu a tím se snižuje na holý průměr, každého druhého dramatu a tak mezi ně zapadá a nevyčnívá.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Kulík, Bubík, Dulík, Strýček Skrblík, Kačenka, slečna Čvachtová - prostě klasika od mala až do teď vždy se ráda mrknu.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Ale, kdyby věci odpadávaly při nepoužívání, byl by z tebe Ken! :)

Jumpin' Jack Flash (1986)

Whoopi mě nikdy nezklame....lehce nad průměr. Nenadchne, neurazí, ale v odpolední nudě pobaví.