Policajt ze sámošky (2009)

Podprůměrná komedie která paroduje filmy typu Smrtnonostná past. Scénář neobsahuje nic originálního, vtipy jsou většinou nudné a převídatelné, takže jsem se ani moc nepobavil. Jediný klad, který zvedá mé hodnocení je celkem sympatický, nešikovný tlouštík Kevin James a jeho hlavní postava, jehož herectví se mi líbilo a fandil jsem mu i když je jasné, jak to nakonec všechno dopadne. 45%

Push (2009)

Nikdy jsem ňijak pravidelně nesledoval seriály typu Heroes nebo 4400, takže jsem s originalitou snímku neměl problém. Nápad i příběh je to slušný a zábavny, ale dost mi vadil strašný zmatek v druhé části filmu, která by si zasloužila prodloužit a trochu více rozvinout děj. Kvůli tomu hodně snižuju hodnocení. S audiouvizuálni stránkou jsem spokojený, akorát akčních scén mohlo být více, prostor k tomu byl, jenže nevyužitý. Postavy by zasloužily trochu více vykreslit svojí minulost, protože až na oba havní hrdiny, se všichni ostatní ve filmu objeví jen tak. Herecky je to normálni průměrné, akorát Dakota Fanning tady vynikala svým herectvím trochu více nad ostatními a doufam že si svoji slibně začínajcí kariéru ničim nepokazí. 55%

Rychlí a zběsilí (2009)

Jsem rád že byla splněna moje očekávání, díky návratu původních postav je to plnohodnotné pokračováni prvního dílu, který se mi dost líbil. Přibylo více honiček, akce a nových nápadů. Stará herecká parta hraje stejně dobře jako v prvním díle, samozřejmě jsou dost cool v rámci žánru, ale oproti jiným podobným filmům je to tady působí přiměřeně a uvěřitelně. Moc se mi nelíbily jen některé záběry z honiček, které vypadaly dost uměle, jinak to stejně ale asi natočit nešlo, tak aby to plnilo výsledný efekt. Podle závěru to vypadá na další pokračování, takže už se těšim, co z toho vznikne. 70%

Zábavný park (2009)

Neobvyklé a neokoukané prostředí, sympatičtí herci a dobrá atmosféra mě potěšila v tomto filmu. Nejedná se jen o komedii, je zde romantika i drama, ale vše je to tak akorát smíchané, že to působí docela reálně i zábavně. Skvělou atmosféru filmu utváři i výborná hudba osmdesátych let. Takové filmy mám rád takže jsem velice spokojený. 80%

Děti noci (2008)

Po delší době jsem si pustil nový český film, které obyčejně moc nevyhledávam. Čekal jsem nudu, ale nakonec se mi to líbilo i přes slabý scénař a plochý přiběh, který by si jistě zasloužil vice propracovat, třeba za cenu delší stopáže filmu. Mádl i Issová zahráli opravdu dobře, ale chybělo mi lepší vykreslení a psychologie jejich postav. 65%

Gran Torino (2008)

Další lahůdka od Clinta Eastwooda, at' už před, nebo za kamerou. Příběh mě ihned vtáhl do děje a až do konce nepustil. Na konci, při čtení závěti jsem nevědel, jestli se mám smát, nebo brečet, takhle je to ale po celý čas filmu, zasmát se dá hodně, ale i tak děj neztráci svou vážnost a dramatičnost. Hlavní píseň z filmu mi pořád zní, a určitě i ještě dlouho bude znít v uších, je úžasná. Doufám, že se od Clinta dočkáme dalších podobných lidských a dojemných přiběhů. 95%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Chtělo by to více propracovat příběh a postavy, potenciál i herci na to byli. Takhle film stojí jen na trikových akčních scénách, které jsou sice vytvořeny krásně, ale za chvíli mě omrzely, protože jsou vlastně pořád dokola. Již zmíňené herecké obsazení je sice silné, ale stejně ve výsledku filmu moc nahoru nepomůže. 55%

Rocker (2008)

Docela to působí jako kopie nebo pokračovaní Školy rocku, ať už se jedná o vzhled hlavního hrdiny nebo o celkové pojetí filmu. Přesto to byla dost zábavná jízda, akorat hudba mohla byt trošku ostřejší, než ten poprock co tam hráli. 70%

Sex Drive (2008)

Klasické teeananegerovské roadmovie, o cestě za ztrátou panictví. Hluchých ani trapných míst zde moc není, zábava to je, takže to můžu zařadit, mezi ty povedenější. Herci jsou sympatičtí, Amanda Crew krásná. 65%

Tropická bouře (2008)

Začátek a konec je výborný, střed filmu je ale nuda kterou jsem rozhodně nečekal vzhledem k výbornému hereckému obsazení. Podle většiny zdejších komentářů, jsem čekal větši nářez, takže nakonec zklamání. 55%