Legendy z Dogtownu (2005)

Výborný pohodový, místy ale i vážný film se skvěle natočenými akčními scénami, které působí dost odvázaně a přesto uvěřitelně. K tomu hraje dobře vybraná dobová hudba, takže soundtrack je také výborný a dobře navozuje uvolněnou a rebelskou atmosféru 70.let. Herci vypadali, jako by své postavy nehráli, ale jako by to byli oni, samozřejmě ze všech nejvíce vyčnívají Emile Hirsch a Heath Ledger. 90%

Zábavný park (2009)

Neobvyklé a neokoukané prostředí, sympatičtí herci a dobrá atmosféra mě potěšila v tomto filmu. Nejedná se jen o komedii, je zde romantika i drama, ale vše je to tak akorát smíchané, že to působí docela reálně i zábavně. Skvělou atmosféru filmu utváři i výborná hudba osmdesátych let. Takové filmy mám rád takže jsem velice spokojený. 80%

Rocker (2008)

Docela to působí jako kopie nebo pokračovaní Školy rocku, ať už se jedná o vzhled hlavního hrdiny nebo o celkové pojetí filmu. Přesto to byla dost zábavná jízda, akorat hudba mohla byt trošku ostřejší, než ten poprock co tam hráli. 70%

Pravidla moštárny (1999)

Scénář získal zaslouženě Oskara, protože film docela pomalu plyne, přesto jsem se po celou dobu nenudil a nevšiml jsem si žádného hluchého místa. Přičtu-li k tomu kvalitní citlivou režii, skvěle zapadajcí krásnou klavírní hudbu a dokonalé herecké výkony téměř všech hlavních představitelů, je z toho pětihvězdičková podívaná. Bohužel k tomu abych dal maximálni počet mi zde chybí alespoň nějaká silná scéna, nebo moment, který by mě nečím silně oslnil. Ale i tak se jedná o nezapomenutelný a dojemný film. 85%

Černé Vánoce (1974)

Celkem působivý slasher s výbornou atmosférou ale divným zabíjakem, který mě většinou svými zvuky v telefonu spíše rozesmál, než vyděsil. Kladem jsou pro mě neoukoukané a sympatické herečky. Chování postav bylo dost přirozené oproti jiným podobným filmům. Škoda předvídatelného závěru, který vlastně ale v době vzniku snímku předvídatelný nebyl, kdyz se jedná o prvního zástupce tohoto subžánru. 65%

Tommy Boy (1995)

Podprůměrná komedie která začne brzo nudit, vyloženě vtipných momentů se tady několik najde, ale zbytek je trapný a až moc předvídatelný. 35%

Sahara (1995) (TV film)

Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%

Cesta do zatracení (2002)

Gangsterka pojatá trochu jiným stylem, jedinečným stylem Sama Mendese. Dokonalá režie, kamera a hodně taky hudba Thomase Newmana vytváří úžasně ponurou atmosféru, po celou dobu filmu. Spolu s výtečným hereckým obsazením, které samozřejmě nezklamalo, se jedná o vynikajcí film, kterým se Sam Mendes dostal blíže mezi mé oblíbené režiséry. 90%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Chtělo by to více propracovat příběh a postavy, potenciál i herci na to byli. Takhle film stojí jen na trikových akčních scénách, které jsou sice vytvořeny krásně, ale za chvíli mě omrzely, protože jsou vlastně pořád dokola. Již zmíňené herecké obsazení je sice silné, ale stejně ve výsledku filmu moc nahoru nepomůže. 55%

Sex Drive (2008)

Klasické teeananegerovské roadmovie, o cestě za ztrátou panictví. Hluchých ani trapných míst zde moc není, zábava to je, takže to můžu zařadit, mezi ty povedenější. Herci jsou sympatičtí, Amanda Crew krásná. 65%