Harvey (1950)

"...and how are you Mr. Wilson?" Skvělej film, James Stewart je zkrátka nepřekonatelnej. Fantastická zápletka, skvěle zahraný. Nádhernej film pro sobotní večer.

Pán času (2005) (seriál)

Tak změna. Původně jsem tady psal proč je Doctor Who nejlepší sci-fi. To byla chyba. Nevim jestli existuje jinej seriál, kterej dokáže člověka tak pobavit, postrašit a dojmout. Doctor Who je skvěle napsanej, každá série je podložená jednou dějovou linkou a v průběhu těch 12-13 dílů autoři dávají malinkaté nápovědy k tomu co se stane ve finále. A tak přemýšlíte co se tak asi může zase Doktorovi přihodit a on to nakonec je úplný opak. Ano, Doctor Who je napsaný tak aby se na něj mohli koukat i děti, a ano, mimozemšťané a příšery vypadají jak z 60. let. Ale o to tady nejde. Tady jde o příběh. (SPOILERS) Bad Wolf, Void Ship, YANA, návrat Davrose, návrat Rassilona, Pandorica. Když vynecháte menší epizody jako základ hodnocení, tak se DW nic nevyrovná. Respekt všem, kteří se nevzdali po 2 dílech a dali 5 hvězd.

Lítám v tom (2009)

Nejdřive Thank You For Smoking s Eckhartem, perfektně sestříhaný, potom Juno s Ellen Page, která podala takovej hereckej výkon že se i Meryl Streep při předávání Oscarů začala třást, a teďka Clooney jako cynyckej, zahořklej čtyřicátník, kterej nemá skutečnej život, (možná spoiler alert) s prácí která ho bere jinejm lidem. Reitman ukazuje že nápady jsou a ze zdánlivě nudnýho příběhu dokáže vyždímat maximum.

500 dní se Summer (2009)

Na tenhle film sem se těšil (jako obvykle) ještě dávno předtim než se o něm začalo mluvit. Jenom to že tam bude Zooey Deschanel a Joseph Gordon-Levitt byla známka že to bude stát za to. A taky že jo. Oba dokázali dát filmu neuvěřitelnou energii a dokázali že nezávislí herci umějí hrát často líp než půlka Hollywoodu. Celej film nese skvělej náboj a spolu s hudbou a kamerou (speciálně ta split-screen scéna reality/expectations) dávají filmu na příjemnosti a skutečnosti. Hudba je jeden z nejlepších efektů co může režisér použít a u nezávislejch filmů to platí dvojnásob. Jsem velice rád že se Webbovi povedlo. Jen tak dál.

Strážci - Watchmen (2009)

Nejdříve sem viděl trailer, potom četl komiks a nakonec shlédnul film. Watchmeni jsou fajn jako komiks (sice sem žádnej jinej nikdy nečetl, ale pořád). Film není nic jiného než zfilmovanej komiks. 'Zfilmovanej' v tomto případě znamená naprosto přesně zkopírovanej na filmový plátno. Když si vezmete Watchmeny jako komiks a Watchmeny jako film, tak najdete naprosto stejný scény, dialogy, kostýmy (až na pár výjimek), kulisy, všechno. A co se týče filmu? Ano, je to nuda, některý věci jsou přemrštěný, některý nedotáhlý, ale celkově se na to dá koukat. Kdybych měl vybrat jenom jednu věc, kvůli který se na na Watchmeny koukat, byl by to asi Rorschach, a jeho ztvárnění by Jackie Earle Haley. Geniální.

Juno (2007)

Americká nezávislá romantická komedie o strastech dospívající mládeže. Naprosto naruby. Se skvělym příběhem. Úžasnejma hercema a herečkama. A se (sprostý slovo) dobrou hudbou. Jo, a točil to Jason Reitman. Juno sem si zamiloval po 10 minutách. Diablo Cody napsala scénář přesně pro Ellen Page, výsledkem čehož je jedna z nejvtipnějších puberťaček v historii filmu. Jo, a Cody za ten scénář vlastně dostala i Oscara. TAK je to dobrý. Jinak nominace Page a Reitmana mě taky nepřekvapuje (+ samozřejmě "Nejlepší snímek roku"). To že nevyhráli jo, ale nominace ne. Co dál? Michael Cera zase hraje puberťáka s tim svym přiblblym výrazem. Ehm. . .. .. druhá nejlepší věc na filmu? Hned po "That ain't no Etch-A-Sketch. This is one doodle that can't be un-did, Homeskillet.". Cera pořád bere kritiku zleva zprava za to jak vyystupuje ve filmech. Podle mě by bez toho jeho čehosi by nebyl .. . . ..nevadí. Je to zkrátka super film, se skvělou muzikou a sympatickejma hercema. Podle mě skvěle strávená hodina a půl života. (+ dalších šest až se na to budete koukat znova a znova)

Procitnutí v Garden State (2004)

Hodně zajímavej příběh, sympatičtí herci, skvělej soundtrack. Na režijní/scénaristickej debut hodně dobrý. Braff kterýho všichni asi znají ze sitcomu Scrubs ukazuje že má nápady a dokáže je použít. Nějaký odkazy na Absolventa (1967) tam jsou, hlavně na začátku, ale pak se film rozjíždí, nabírá tempo a drží ho až do úplnýho konce. Zase je tu pár hluchejch míst, a happy-end, se mi osobně moc nelíbí, ale celkově skvělej film.