Prostě úžasná (1994)

Taková Pretty Woman s dětským motivem, ale velmi sympatická. Maloměsto obrousí hrany i prodejným dívkám :)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Už nemohu spočítat, kolikrát jsem tenhle film viděl. Při záškoláctví na SŠ jsme na něj chodili pravidelně do kina, a i dnes když jde v televizi nemůžu chybět ! Lipský byl na komedie génius. Ti "hrdobci", kteří hodnotí *** a méně, nevědí co je sranda :)

Planeta opic (1968)

Klasika Sci-Fi filmů o pohledu na dalekou budoucnost osídlování nových planet. Deprimující konec filmu ve mně zůstal ještě dlouho po odchodu z kina. (je to už sice dlouho, ale pořád si to pamatuju :-))

Nesmiřitelní (1992)

Jediný western, který ukazuje americký západ bez příkras, což se ovšem nemusí všem líbit. Bylo to všechno trošku drsnější, než čím nás krmili do tohoto snímku ostatní.

Návrat idiota (1999)

Velmi jsem se v duchu přimlouval za zlatého lva pro hlavní představitele. Snad příště, a pokud to bude se Sašou Gedeonem, tak už se těším.

My Fair Lady (1964)

Vynikající film - táta všech muzikálů. Po remasteru obrazu a zvuku patří mezi mé "zlaté" DVD.

Muž z Acapulca (1973)

Můj nejoblíbenější film s Belmondem a možná že i jeho vůbec nejlepší. Takhle krásně parodovat sama sebe, to si nemůže hned tak někdo dovolit. Že to tý Bissetce ale slušelo ! Tady vznikla moje první filmová láska. Akorát mozeček si už nedávám tak často jako dřív :)

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Oldřich Lipský byl opravdu na komedie veleodborník, ale tahle parodie patří k mým nejoblíbenějším. Tolik hlášek, tolik skvělých herců - byla to doba, která v čechách komediím velmi přála (ono se nic jiného taky točit nedalo).

Knoflíkáři (1997)

Nádherně provázaný povídkový film. Na vlně Radia 1 proplujete bez dechu všechny povídky a svět už nebude nikdy jako předtím. :-)

Konec básníků v Čechách (1993)

To je tak, kdo chce moc, nemá nic. Chtít natočit čerstvě porevoluční rozvíjející se novokapitalismus v Čechách - no prosím, ale naroubovat takovou blbost na básníky, to nemohlo dopadnout dobře. Pane Klein, měl jste to zapotřebí ?