Americký prezident (1995)

Tohle se určitě američanům moc líbilo. Samá vlajka, hrdost na svou zemi, "VELKÁ" slova - někdy to přehánějí, ale v tomhle filmu mi to kupodivu nevadilo. A pak Annette Bening je sama za hvězdičku navíc.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Ale je to tak 70%... Škoda, že nasazená kvalita ze začátku filmu nevydržela, ale on si to Alejandro v "21 gramech" vynahradil.

Andělé (1994)

Klasický "sladký" výplod z dílny studia Disney.... Ale já pro ně mám ale slabost a myslím, že se dají tyhle "Disneyovky" takhle v sobotu dopoledne, když venku prší, v pohodě strávit :) .... v malých rolích hráčů baseballu jsou k vidění začínající Adrien Brody a Matthew McConaughey.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Hodnotím sice v půlce, ale v tomhle případě už si troufnu. ... Pokud bych měl vyjádřit svůj vztah k tématu i kvalitám dohromady, pak asi takhle : Já kávu nepiju, ale tahle mě svou vůní přilákala a tak jsem si ji dal. Musím říct, že je výborná, neslazená ... a hodně, hodně silná (mám co dělat, abych se po každém doušku zvednul z křesla).

Anděl na horách (1955)

Narozdíl od jedničky mi tady nádech odborářské rekreace tolik nevadí, možná proto že jsem na horách jako dítě taky nějakou prožil :) I když se Anděl přesunul povinně na Slovensko, zdá se mi tenhle film vtipnější a stravitelnější. Krásně si roli rekreačního referenta vystřihnul pan Deyl.

Anděl Páně 2 (2016)

Jiří Strach si velké plátno a velký rozpočet zasloužil. O tom žádná. Na rozdíl od všeobecného nadšení kritiků, veřejnosti i uživatelů CSFD mám pár výhrad.... Základem dobrého (potažmo výborného) filmu musí být zajímavý příběh. V pohádce svázaný i některými „pohádkovými“ pravidly. Anděl páně 2 má příběh slabší. Zvlášť v porovnání s původním AP. Tady se vše točí kolem ústřední dvojice, která téměř nesleze z plátna. Je sice vtipná a stále jim to spolu funguje, ale příběh se po cestě trošku vytrácí. ... Malou připomínku mám k počtu „cameo rolí“. Jejich množství a VIP kvalita mi „trošku“ připomínala jinou produkci a se „strachem“ jsem očekával vedle Lucie i zjevení velkého Káji. Boží duplicita by ale ani v pohádkovém nebi naštěstí neprošla :) … A abych jenom nekritizoval, chválím výborný výběr lokací (jako vždy), okouzlující záběry krajiny a městských zákoutí, bezchybné herecké výkony u podstatných rolí, výbornou hudbu a jako vždy stále sebejistější práci na křesílku s nápisem "director". Všechny tyhle klady pak převážily mých 75% směrem nahoru. .... P.S. Možná se dospělí budou bavit ještě o fous líp, než děti. U nás to tak fungovalo :)

Aneun yeoja (2004)

Už jsem viděl v poslední době tolik korejských filmů, že bych snad mohl napsat i nějaký komentář :) ....... V tomhle případě se jedná opravdu o "Něco zvláštního". Vývoj příběhu je několikrát zaveden do těžko předvídatelných situací, které v konečném důsledku plní heslo - "vše souvisí se vším". Je to film, ve kterém je obsaženo víc žánrů a u každého diváka může převážit jiný. Já se například - po úvodu velmi překvapivě - výborně pobavil i když jsem slzy smíchu sem tam přetavil v slzy dojetí (a naopak).... Já prostě nevím, jak to ti Korejci dělají, že se hned po skončení jednoho filmu začínám těšit na další ......

Angličan (1999)

Těšil jsem se, ale ten scénář nepomohl vyniknout Soderberghově invenci, která to všechno přes všechnu snahu nezachránila. Bylo to takové nadechnutí před hvězdným rokem 2000, kdy naopak dostal do ruky dva skvělé scénáře.

Antologie Beatles (1995) (seriál)

Skvělá, (téměř) vyčerpávající historie mé nejoblíbenější skupiny. I pro nefanoušky velmi poučná podívaná.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Určitě jeden z nejlepších filmů s Vlastou Burianem. Takhle krásně si panáka nikdo nikdy v žádném filmu neobjednával :)