Zelená karta (1990)

Po letech jsem si tenhle film pořídil na DVD a musím hvězdičku přidat. Ono to fakt skoro nemá chybu :) Peter Weir dokáže být vynikající asi v každém žánru....

Cesta domů (1999)

Tak jako v literatuře existují různé žánry, tak jsou podobné "škatulky" i ve filmu. Jenom mi chybělo dílo, ke kterému bych přiřadil poezii. Tohle je pro mě ten adekvátní případ. Vynikající režisérská práce.

Přeber si to znovu (2002)

Při pohledu na De Nira v tomto pokračování se zdá až neuvěřitelné kam klesá představitel "Taxikáře", "Zuřícího býka" a "Kmotra". Je smutné, že posledním filmem na který se ještě dalo s chutí podívat byl právě první díl téhle slabounké komedie..... Já vždycky srovnával dráhu De Nira s Al Pacinem. Měl jsem je stejně rád, ale Al Pacino se s hereckým stárnutím vyrovnává podstatně lépe a kvalitněji. Snad se De Niro od "srandy" odpoutá. Komedie mu dle mého nesvědčí a první díl "Přeber si to" měl být jen příjemnou výjimkou.

Velké rozčarování (1983)

Výborná atmosféra navozená jak režisérem, tak civilními (výbornými) výkony všech účastníků setkání. Chvílemi se na vás ta vzájemná soudržnost celé partičky přenese a připadáte si jako na setkání po letech s vlastními přáteli..... Jak Glenn Close nemusím, tak tady předvádí jeden z nejmilejších výkonů, jaký jsem v jejím případě viděl.

Grázlové (1996)

Při porovnání kvalit tohohle filmu s oficiálním textem distibutora, který o něm píše jako o "kultovním komediálním hitu" se musím přiznat, že jsem buď tenhle "termín", nebo tenhle film nepochopil :)

Tanec v temnotách (2000)

Když při řezání dřeva moc tlačíte na pilu, zahřeje se. Když to přeženete, tak se zasekne. A někdy se už nepodaří ji nastartovat..... Takže i když máte za sebou od začátku dost "pořezáno", na konci nevíte jestli máte bejt spokojenej, nebo nas*anej..... Trier na pile na konci dokonce ležel ... no - a já nebyl spokojenej :)

Riskni to s Polly (2004)

Chtěl jsem se fakt jenom pobavit. U amerických komedií z poslední doby (které se mnohdy pyšní slušnou návštěvností) musí ale člověk počítat se stále vyšším procentem tzv. "nechutných" vtípků. Nechci říct, že se sem tam nějakému nezasměju (tady dokonce hodně :), ale co je moc..... To se vážně bude procento fekálních vtipů zvyšovat donekonečna? To používání inteligentního vtipu zůstalo jenom na Evropě ? ... Škoda, tohle se víckrát vidět nedá. Je to průměr, ale tři hvězdy je moc...

Náměstíčko (2004) (seriál)

V PRŮBĚHU VYSÍLÁNÍ: Původně jsem tu měl porovnání "novácké pojišťovny" s "Náměstíčkem", ale teď už vím, že jsem porovnával nesrovnatelné...... Jaroslav Hanuš se režie zhostil velmi dobře, takže "rozkolísanost" kvality od velmi dobrých až ke špatným dílům je otázka scénáře. Naštěstí je zatím těch lepších víc (některé výborné).... Imho by něškodila větší provázanost postav ve všech dílech, ale možná je to nezvyk. Tenhle způsob psaní scénáře - soustředit se v každém dílu vždy na jeden "osud" - tu ještě nebyl........................ PO SKONČENÍ: Poslední díl převážil definitivně klady nad zápory - poměr dobrých a výborných nad špatnými vidím tak 65%:35%.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Po hrozném prvním a části druhého dílu jsem teď náhodou uviděl část dalšího dílu - a není to zase TAK strašný :)

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Docela sranda :) .. Sice nic převratného (nesourodá dvojice), ale pokud přistoupíte na hru, kterou s vámi tvůrci rozjedou (pořádná nadsázka), pak se příjemně pobavíte. Michael Douglas se evidentně vyřádil, Albert Brooks byl jako vždy milý, ale nemůžu si pomoct, nejlepší byl David Suchet. V téhle poloze jsem ho fakt nečekal :)