Vtip (2001) (TV film)

Že je Emma Thompson skvělá herečka vím dávno, ale že mě doslova uzemní svým výkonem ve filmu, který jsem pustil jen více méně náhodou, to jsem fakt nečekal. Mike Nichols měl kliku, že mu tuhle nevídaně složitou roli vzala. A ke všemu ta nádherná muzika...... Opravdu silný zážitek !

Úsměv Mony Lisy (2003)

Konzervativní padesátá léta v Americe a jejich dopad na výchovu dívek na školách - tak nějak bych parafrázoval tenhle film..... O padesátých letech jsem nedávno viděl tolik vychvalované "Daleko do nebe" a kupodivu se mi tenhle líbil daleko víc. Možná proto, že Julii odjakživa miluju (hvězdička navíc :) a taky muzika (kdo by hned od prvních tónů nepoznal stejnou skladatelskou ruku jako v "Moštárně").... Chybí sice trošku hlubší prokreslení postav, ale vyvažuje to výborný casting.... O vzahu učitele a žáků už byly určitě natočeny lepší filmy, ale tenhle mě - k mému překvapení - ani trochu neurazil (a to fakt nejsem ženská !)..... 70%

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Nevím pro koho je tenhle film určen. Děj je nulový, vychvalovaná spousta odkazů sice je, některé dokonce výborné, ale postavit na odkazech film ?.... Tak snad pro děti, které ocení kreslené postavičky propletené mezi "živé" herce..... "Roger Rabbit" zůstává dál neohroženě v čele těchto "napůlanimáků".

Porota (2003)

Čtyři jsou asi moc, ale tři jsou málo. Já před týdnem dočetl stejnojmennou knihu, tak jsem se asi líp orientoval (mimochodem kniha je skvělá a film se jí drží jen velmi VELMI volně)... Hackman jako vždy výborný, Cusack pořád sympaťák, jen Hoffman (můj oblíbenec) mi připadl dost nevýrazný.... Mohla to být určitě lepší adaptace (škoda že filmu chyběla pointa z knihy), ale já se docela slušně pobavil.

Bohem zapomenuté děti (1986)

Netradiční prostředí a netradiční dorozumívání pro diváka, kterému herci musí tlumočit to, čemu postavy rozumí. Je to dojemné, je to výborně zahrané, ale je to na uvedený styl komunikace s divákem trošku moc dlouhé. U mě tedy 70%.

Král a žena (1967) (TV film)

Pan Werich a paní Brejchová v nejlepší formě. Lze si přát víc ? ... Snad jen doplnit tyhle dva do hlavičky filmu :)

Velké sedlo (1986) (seriál)

Ve své době jsem tenhle skvost považoval za jeden z nejhorších seriálů co kdy vznikly. Po porevoluční záplavě různých telenovel, dallasů, odpadlíků, zábavných šou na Nově atd atd se v naší rodině ustálilo rčení "to si radši pustím hráznýho" .... Za to je tam ta třetí hvězdička, jinak je to samozřejmě příšerná pitomost :)

Radio (2003)

Film je sice zasazený do sportovního prostředí, ale sport je tu jen "pracovištěm" hlavních hrdinů. Především jejich výkony a slušně zvládnutý závěr filmu vytáhly tenhle film o vzájemné toleranci do nadprůměru.

Nezvratný osud 2 (2003)

Na horor jsem se spíš bavil, ale to mi vůbec nevadilo :) Atmosféra z prvního dílu tu sice není, ale zato přibylo černého humoru. Pro mě byl velmi příjemný režisérský přístup k detailům .... Úvodní bouračka je jednou z nejlepších akčních scén, které jsem kdy ve filmu viděl ! ... Celé je to tak na 70%.

Život brouka (1998)

S ubývajícím věkem bych postupně přidával na procentech, až bych jako batole dospěl ke 100%. S věkem bohužel přibývajícím zůstává stále víc pouze obdiv k řemeslně výborné animaci.... Já fandím spíš animákům, které dokáží "vyrazit dech" i dospělým.