oceanic6

MovieFan

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 15.5.2015  21:55

Ešte stále som v nemom úžase...ešte stále nie celkom nachádzam slov... Je neuveriteľné, že 70-ročný (!!!) režisér George Miller natočil film tak neskutočne dravý a nabitý adrenalínom, že mu toto jeho maximálne nasadenie môže závidieť ktorýkoľvek z jeho (hoci aj o polovicu mladších) režisérskych kolegov. Navyše po veľmi dlhej dobe tu máme konečne opäť raz film, ktorého trailery diváka neklamali a výsledný produkt prináša PRESNE to čo upútavky sľubovali - brutálnu nonstop akčnú jazdu natočenú štýlom, aký v dnešnej dobe nemá obdoby a diváka doslova odpáli a zadupe do zeme. Štýlom, ktorý má gule a ktorý nie je podobný absolútne ničomu, čo v dnešnej dobe uvidíte v kinách pod označením "Blockbuster". Nebudem už ďalej chváliť, aj keď by som vedel pokračovať ešte veľmi veľmi dlho a na záver už len poviem: Choďte na to! A choďte na to do kina, pretože pozerať film takýchto rozmerov na monitore / telke (nech má akúkoľvek uhlopriečku), musí byť naozaj utrpenie. Po dlhých a dlhých rokoch tu totiž máme film, ktorý nie je len jedným z ďalších kinohitov natočených podľa rovnakej šablóny, ale namiesto toho mimoriadne úspešne rúca všetky zažité stereotypy a redefinuje to, čo doteraz diváci považovali za letný kinohit. Výnimočné dielo, ktorému bude o pár rokov patriť kultový status!

• 18.4.2015  18:42
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Netflix a Marvel prichádzajú s najlepším komiksovým originom široko-ďaleko a darí sa im prekvapovať na všetkých frontoch! Maskovaný ochranca mesta prináša na pomery komiksového gigantu až šokujúco drsné a brutálne scény a temnú atmosféru beznádeje a strachu, čím sa maximálnym možným spôsobom odkláňa od celej doterajšej tvorby Marvelu. Perfektne vybraní herci, na čele s Charliem Coxom, hrajú prvú ligu a je to práve predstaviteľ Daredevila, vďaka ktorému úplne zabudnete na Bena Afflecka a filmový teenagerský nepodarok z roku 2003. Samostatnou kapitolou je ale Vincent D´Onofrio v úlohe Kingpina, ktorý si vo svojich scénach kradne celý seriál kompletne pre seba a trúfam si tvrdiť, že s výnimkou Ledgerovho Jokera tu v rámci komiksových adaptácií nebol taký maniakálny a chladnokrvný záporák, akým sa pýši práve tento seriál. Skvele vygradovanému tempu seriálu napomáha aj precízny scenár, ktorý je navyše veľmi sympaticky rozvetvený a ponúka množstvo dejových línií, ktoré sa postupne pretínajú a odhaľujú. Keďže ide o projekt s komiksovým základom, určite je zo strany diváka očakávaná aj dávka akcie. Tú dostanete a je natočená veľmi prehľadne a dynamicky a to dokonca nielen na seriálové pomery. V niektorých momentoch pôsobí dokonca až mimoriadne osviežujúco, vďaka použitiu rôznych strihových a kamerových fintičiek. Zďaleka najsilnejším prvkom Daredevila je ale spôsob akým je natočený a podaný - ako kriminálna dráma, ktorá je výpoveďou o pôsobení a praktikách najväčších zločincov v uliciach new yorkskej štvrte Hell´s Kitchen, na pozadí ktorej sledujeme príbeh samotného Daredevila. Realistický až tak, že definitívne zmazáva stenu medzi komiksom a realitou.

• 2.2.2015  14:35
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Od čias Priateľov mi žiadni komediálni seráloví hrdinovia neprirástli k srdcu tak ako táto partička. Dokonalý komediálny timing, ku ktorému sa približne od polovice 2.série pridáva aj (na pomery sitcomu) viac než solídny vývoj deja a postáv.

• 30.1.2015  08:45
    Whiplash (2014)

Malý a svojim spôsobom nenápadný film, ktorý ale svojou silou, gradáciou a obrovskou dávkou emócii dokáže diváka úplne pohltiť a v závere sa najväčším víťazom, v napínavom súboji učiteľa a žiaka, stáva samotný divák. Dokonalosť!

• 16.7.2009  08:02

Dokonalá komédia od hlavy až po päty nabitá neskutočným množstvom gagov, bláznivých situácii a zábavných postavičiek. Ústredná štvorica zložená z prakticky úplne neznámych hercov nemá ani tú najmenšiu chybičku a dovolím si tvrdiť, že ich čaká veľká komediálna kariéra. Film naviac po celý čas udržuje strhujúce tempo a všetko sa deje rýchlo, bez akejkoľvek možnosti nudiť sa. Osobne si navyše myslím, že z tejto komédie sa postupom času stane kultový film, nasvedčuje tomu úplne všetko. Vyzdvihnúť treba aj výborný soundtrack a neuveriteľne vydarené záverečné titulky. Stopercentná zábava!!!

• 27.6.2009  13:18

Mám veľmi rád filmy, ktoré sa tvária nenápadne ale nakoniec dokážu prekvapiť a zapôsobiť viac ako všetky obrovské kinohity dokopy. Presne taký je aj nadmieru zaujímavý príbeh muža, ktorý opustil život kriminálnika, aby mohol začať žiť s rodinou. Osud ho ale prinútil vrátiť sa ku kriminálnej činnosti a práve tu začína byť jeho príbeh neuveriteľne pútavý. Po tom, ako ho odsúdia na trest smrti, je na lôžku popravený smrtiacou injekciou. Na druhý deň ale kráča po daždivej ceste, na nič si nepamätá a nerozumie, čo sa s ním stalo...Paul Walker v hlavnej úlohe tu dokazuje, že nepotrebuje Vina Diesela na to aby sa mu podarilo natočiť skvelý film a naviac tu podáva zrejme najpresvedčivejší výkon svojej kariéry! Úvodnú rodinnú pohodu vystrieda neskutočne ponurá, miestami až hororová atmosféra plná tajomna a neznáma. Presne ako hlavný hrdina, si ani vy nebudete vedieť vysvetliť, čo sa to vlastne deje a presne ako hlavnému hrdinovi aj vám to začne pomaly "liezť na mozog". Film doslova klame telom, keď !!!SPOILER!!! ponúka pointu 20 minút pred koncom a navyše je to pointa, ktorá bola vo filmoch použitá už veľakrát, a až tesne pred koncom sa na vás vyvalí s tou hlavnou pointou, so šokujúcim rozuzlením, po ktorom vám to celé v momente bude dávať zmysel.KONIEC SPOILERU. Na záver už len zhrniem, čo je na tomto filme teda také podarené: Paul Walker, hutná temná atmosféra,akú si nedokážete ani len predstaviť kým ju nezažijete a po dlhom čase veľmi funkčná pointa,ktorá z diváka nerobí idiota.....to znamená,že podarené je tu všetko z čoho film pozostáva :)

• 19.5.2009  08:10
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

J.J. Abrams zas a znova dokázal,že nech sa chytí čohokoľvek, zmení sa to na zlato. Po seriálových megahitoch Alias a LOST prichádza tretí seriál z pera tohto súčasného seriálového (a vlastne už aj filmového) mága a opäť sa je na čo pozerať. Výborne vybratí herci - Anna Torv ako agentka oddaná svojej práci, John Noble ako šialene geniálny profesor Walter Bishop a samozrejme Joshua Jackson ako jeho syn Peter Bishop , ktorý ako jediný dokáže svojho otca zvládnuť. Táto trojica sa púšťa do riešenia tých najzvláštnejších a najbizarnejších javov, ktoré sa na svete dejú. Treba povedať, že tvorcovia naozaj dokážu vytvoriť neskutočne hutnú atmosféru a tak je na mieste sem-tam ju odľahčiť jemným humorom, ktorý je založený na šikovných slovných prestrelkách medzi postavami. Zo začiatku by sa vám mohlo zdať, že Fringe je seriálom v ktorom sa každú epizódu rieši iný prípad a jednotlivé časti na seba teda nijako nenadväzujú. To ale vôbec nie je pravda. Scenáristi stále podsúvajú náznaky a v každej epizóde sa udeje niečo čo minimálne jemne posunie dej dopredu. Všetky epizódy su vynikajúco vyvážené a najdete v nich všetko čo môžete od mysteriózneho seriálu očakaváť. Hlavná dejová línia je naozaj mimoriadne zaujímavá a jej postupné odhaľovanie je nesmierne napínavé. Finále 1. série naviac ponúkne šokujúci a veľkolepý záver, po ktorom budú vaše mozgové závity ešte dlho zamestnané rozmýšľaním ako asi bude seriál pokračovať. Abrams to proste znova dokázal - namiešať koktejl zložený z mysterióznej atmosféry, skvele natočenej akcie, výborne napísaných postáv a k tomu všetkému nezabudol prihodiť (ako je to u neho zvykom) množstvo zvratov, odhalení a šokujúcich koncov epizód po ktorých zaručene budete chcieť ďalšiu dávku... 1.séria: 100%

• 16.3.2009  07:21

Ani druhá polovica historického megafilmu Johna Woo vás nenechá v kľude! Neskutočne napínavé scény (dokonca aj tie mimo bojiska) sa striedajú s pokojnejšími a film vás drží v hrsti po celý čas. Všetko smeruje k záveru, ktorý je jedným slovom GIGANTICKÝ!!! Takmer 30-minútová bitka na záver, v ktorej uvidíte scény o ktorých ste si mysleli, že ani nejdú natočiť. Všetko to vyzerá veľkolepo a dokonalý zážitok opäť umocňuje aj skvelá hudba. Celkovo (spolu s 1.polovicou) ide o famózny zážitok, aký doteraz vaše oči a uši ešte nezažili :)

• 2.3.2009  07:16
    Čch' pi (2008)

John Woo je späť a to vo forme v ktorej prekonáva sám seba! Natočil totiž až neuveriteľne pútavý a vizuálne neskutočne našlapaný historický veľkofilm, aký ste ešte zaručene nevideli. Tí najlepší čínski herci pod vedením toho najslávnejšieho čínskeho režiséra v najdrahšom čínskom filme všetkých čias vám predvedú čo je krvavé divadlo. Napínavé scény prípravy na vojnu medzi kráľovstvami, intrigy medzi jednotlivými postavami, láska ktorá nepozná hraníc - toto všetko sa deje vo chvíľach kedy nezúri vojnová vrava.Pre mňa osobne to bol prvý historický film pri ktorého "nebojových" scénach som sa vôbec nenudil, práve naopak. Všetci ,ale budú netrpezlivo očakávať hlavne bojové scény a tie potešia aj tých najnáročnejších...a dokonca aj tých ešte viac náročných :) Bojová choreografia spolu s dokonalou kamerou prináša tie najprehľadnejšie a najúžasnejšie bojové scény aké ste kedy videli a hneď v prvom momente vám vyrazia dych. Miestami som jednoducho len s úžasom krútil hlavou, ako sa niečo tak úžasné dá natočiť. Pochvalu si zaslúži aj vynikajúca monumentálna hudba,či už v bitkách alebo mimo nich. Red Cliff končí v tom najnapínavejšom momente, keďže je rozdelený na dva filmy (podobne ako napríklad Kill Bill) a osobne sa druhej časti už neviem dočkať. Záver prvej je totiž tichom pred búrkou... P.S.: Za záverečnú scénu s letiacim holubom by si John Woo zaslúžil Oscara za Najviac dychvyrážajúci záber :)

• 27.2.2009  10:22

Typický príklad filmu, ktorý nemá žiadne veľké hviezdy a napriek tomu toho ponúka neskutočné množstvo. Zach Braff, Rachel Bilson,Tom Wilkinson alebo Casey Affleck - všetko herci, ktorých z videnia poznáte ale ich meno by vás asi napadlo len ťažko. Hrajú úžasne, prirodzene, nikde netlačia na pílu viac ako treba a vďaka tomu to všetko vyzerá presne tak ako tvorcovia zamýšľali a síce,že filmu bez akýchkoľvek problémov uveríte,že niečo podobné sa stane v živote každému z nás. Rovnako dôsledný ako pri výbere hercov a scenára boli tvorcovia aj pri výbere soundtracku: Snow Patrol, Imogen Heap, Joshua Radin, Coldplay a ďalší prinášajú jeden z najlepších pesničkových soundtrackov tohto milénia! Záverom snáď len poďakovanie tvorcom,že aj v súčasnosti sa ešte robia filmy, pri ktorých netreba známe hviezdy, veľké rozpočty a obrovské deštrukcie. Za to, že filmov, ktoré chytia za srdce a nepustia, nikdy nie je dosť...

• 27.1.2009  06:13

Film,ktorý vás doslova pohltí a je úplne jedno aký filmový vkus máte. Neskutočne originálne pojatý film ani na chvíľu nespomalí a vy sa spolu s hlavnou postavou,Jamalom,pomaly ale isto dostávate až k poslednej otázke v hre Milionár. K poslednej- najdôležitejšej...Lenže Jamal myslí len na jedno jediné - na svoju lásku z detstva Latiku a dúfa,že sa pozerá a že práve táto noc bude nocou kedy sa po rokoch opäť stretnú...Nádherný príbeh lásky, skvelá dráma a vynikajúci soundtrack - to sú 3 hlavné ingrediencie tohoto filmového zázraku. Po nekompromisnej výhre na Zlatých Glóbusoch už je jasné, že práve tento film je najväčším oscarovým favoritom. Viac niet čo povedať, berte všetkými desiatimi....a kľudne aj viackrát :)

• 12.1.2009  07:27

Jeden z vrcholov roka 2008! Veľmi zaujímavo natočený film ktorý môžem bez mihnutia oka zaradiť medzi to najlepšie čo v roku 2008 vzniklo. Vo filme znie úžasná hudba, hlavne klavírny motív počas milostnej scény, ktorý sa objaví ešte raz aj na konci, je absolútnym soundtrackovým vrcholom. Tou najväčšou devízou filmu sú ale jedným slovom úžasní herci - Rosario Dawson, Barry Pepper, Woody Harrelson a hlavne - Pán Herec menom Will Smith, ktorý tu predvádza nadľudský výkon a celý film mu jeho smútok v očiach veríte. Film používa aj flashbacky, ktoré ho robia ešte pútavejším a ide o filmový počin ktorý si v žiadnom prípade nemôžete nechať ujsť. Klobúk dole!

• 18.11.2008  13:59

Majstrovské dielo režiséra Christophera Nolana je bez debát najlepším filmom roka 2008! Slovami neopísateľná mrazivá atmosféra temného Gotham City, životná úloha Heatha Ledgera alias Jokera, najlepší filmový soundtrack roka, jedným slovom dychvyrážajúca automobilová naháňačka......má vôbec cenu menovať všetky plusy, keď mínusy nenájdete?

• 28.10.2008  13:23

Wooooow! Tak toto som naozaj nečakal! Fantastické obsadenie (Ewan McGregor,Naomi Watts,Ryan Gosling) sľubovalo naozaj skvelý zážitok ale to čo som dostal bolo nad moje očakávania. Naozaj excelentný thriller a prvotriedne psycho, v ktorom nikdy neviete čo sa hrdinovi len zdá a čo je skutočnosť. Všetko sa to mieša a vy ste z toho nakoniec zmätený rovnako ako hlavná postava. Na záver vás ale čaká scéna, ktorá efektným spôsobom vysvetlí pointu filmu. Urobí to ale tak rafinovane, že mnohí si to na prvýkrát ani nevšimnú =)

• 7.5.2008  11:15

Akčný fim patriaci k tomu najlepšiemu z 90. rokoch!!! Nadupaný Keanu Reeves, jedinýkrát v živote znesiteľná Sandra Bullock, chladný Dennis Hopper a jeden autobus v / na / pri / okolo ktorého sa toho udeje strašne veľa. Lepšiu hudbu ako tú ,ktorá znie v Nebezpečnej rýchlosti, si viem k akčnému filmu predstaviť len ťažko. Jednoducho - adrenalínová akciou nabitá bomba, ktorá nestarne!

• 2.5.2008  12:27

Najlepšia romantická komédia pod Slnkom! Hugh Grant, Liam Neeson, Emma Thompson, Alan Rickman, Colin Firth, Keira Knightley, Rowan Atkínson, Elisha Cuthbert, January Jones, Bill Nighy......a takto môžem pokračovať donekonečna. Jedno úžasne dielko, nikde inde nenájdete tolko lásky a humoru v jednom filme. Obzvlášť film pôsobí v období Vianoc. Pochvala aj za soundtrack....a ved koniec koncov za celý FILM!!!

• 2.5.2008  10:19
    Training Day (2001)

Nadupaný zážitok. Film ktorý som videl 4krát ale pamätám si ho celý akoby som ho pozeral každý deň. Ethan Hawke je výborný ale bohužial mal tú smolu že s ním v tom istom filme hrá Denzel Washington, ktorý zatienil všetkých....hádam aj oblohu =) Nekompromisný 2hodinový pohľad na prvý deň policajného nováčika ktorý dostal za parťáka Denzela. A už čoskoro zistí že Denzelove metódy nie sú velmi čisté a že dožiť sa dalšieho rána nebude lahké. V tomto filme je všetko tam kde má byť, tento film je dokonalým policajným thrillerom.

• 30.4.2008  08:48
    Království (2007)

Pre mňa osobne dokonalý film. Foxx, Garner, Cooper všetci tam kde majú byť. Asi najdynamickejšie úvodné titulky aké boli kedy natočené, napínavé vyšetrovanie bombového útoku a dokonalú kameru, zaklincuje záverečná 15minútová akcia pri ktorej sa budete v obývačke kryť pred gulkami. Stále však nekončíme - samotný záver filmu vám spôsobí zimomriavky aké ste už dlho nemali. Ešte nikdy nebola posledná veta filmu taká dôležitá. No a pochváliť treba aj hlavný hudobný motív znejúci aj počas celého záveru. Peter Berg na hrad! =)

• 30.4.2008  08:12
    Matrix (1999)

Vo viacerých ohladoch revolučný film!!! Priniesol do filmu "bullettime" - spomalenie guliek za letu, definitivne katapultoval Keanu Reevesa medzi hereckú elitu a hudba zo soundtracku tohto filmu sa odvtedy použila v nespočetnom množstve filmov. Viac je zbytočné hovoriť. Kto ešte Matrix nevidel , nežije...

• 29.4.2008  11:32

Neviem ako to presne vyjadriť, ale tento film má v sebe niečo čo nemá žiadny iný thriller. Takmer dokonalá ukážka toho ako urobiť thriller. Bruce Willis navyše ukazuje že vie hrať a nekompromisná mrazivá atmosféra vám zalezie až pod kožu. Šokujúci záver navyše patrí medzi tie,ktoré sa aj po druhom pozretí javia ako logické. Parádne dielo!

• 29.4.2008  11:05
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Seriálový megahit 24 má 2 zložky vďaka ktorým si stále udržiava divákov. Prvou je predstaviteľ hlavnej úlohy, agenta Jacka Bauera, fantastický Kiefer Sutherland. Ten tu podáva svoj životný výkon za ktorý bol už aj ocenený cenou EMMY v kategórií Najlepší herec v dramatickom seriáli. Druhou nemenej dôležitou je forma. Obraz sa rozdeľuje na niekoľko častí v ktorých sledujeme viacero hrdinov na rôznych miestach v rôznych situáciach naraz v reálnom čase. Počas epizódy sa niekoľkokrát na obrazovke zjavia hodinky aby nás upozornili že čas neúprosne beží. Spolu s LOSTom absolútne špičky súčasnej seriálovej tvorby! 1. séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%, 5.séria: 100%, 6.séria: 90%, 7.séria: 100%

• 29.4.2008  11:02
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Geniálny kultový sitcom o ktorom sa nedá povedať jedného krivého slova. Začal celú reťaz sitcomov o kamošoch čo sa spolu stretávajú, majú šialené nápady a riešia vzťahy a všetko čo im život prinesie. Priatelia boli prví a zatial najlepší. Až po 11 rokoch od premiéry sa začal rysovať ich prvý možný konkurent - HIMYM =)

• 29.4.2008  10:26
    Kruh (2002)

S prehladom najlepší horor nového milénia. Naomi Watts a Martin Henderson hrajú v pohode a uveritelne. Dôležitejšia ako oni je tu ale atmosféra ktorú by ste neprekrojili ani čerstvo nabrúsenou obrovskou sekerou. Depresívne, ponuré, obrazovo celé zahalené do šedomodrého nádychu. Horor ktorý stavil skôr na atmosféru ako na násilie alebo lakačky a oplatilo sa mu to. U mňa tento americký remake niekolkonásobne prekonáva japonský originál. Chcete skvelý horor?? Vynikajúci thriller?? Chcete byť 2 hodinky v napätí a psychickej nepohode?? KRUH je pre vás ten pravý =)

• 29.4.2008  10:22
    Komando (1985)

Arnold Schwarzenegger vo svojej najlepšej úlohe. Na toto nemá ani Terminátor =) Neustály prísun hlášok, skvelá 80´s akcia, úžasné finále na ostrove. Kultová legenda ktorá sa už stihla stať nesmrteľnou----jedným slovom DOKONALÉ!!!

• 29.4.2008  10:20

Najlepší koncert týkajúci sa popu!!! Robbie Williams dokazuje že je králom popu a nepotrebuje k tomu Take That. Užasná atmosféra, obrovské publikum, všetky velké hity a hlavne ROBBIE WILLIAMS!!! Ked na záver zaznie Angels, len ťažko sa ubránite slzám...rovnako ako tisíce ludí ktorí mali to šťastie a v lete 2003 sa ocitli v Knebworthe...

• 29.4.2008  10:13
    O.C. (TV seriál) (2003)

Jednoznačne plný počet! Každá generácia má nejaký svoj seriál ladený v podobnom duchu, či už to bola 90210ka alebo neskôr Dawsonov svet. O.C. je pre súčasnú mládež tým naj , a to aj vďaka sympatickým hercom, ľahkému humoru, vynikajúcej hudbe a takým zlatým klincom celého O.C. je Adam Brody. Jeho ironické poznámky sú dokonalé a robia z O.C. to, čím je....skvelý seriál pre mladých! 1.séria-100%, 2.séria-100%, 3.séria-90%, 4.séria-100%

• 29.4.2008  09:59
    Skála (1996)

Ak by ste v živote mali vidieť len jeden jediný akčný film, určite by to mal byť tento!!!

• 29.4.2008  09:38
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Priatelia sú prekonaní!!!! Partia aká sa zíde len raz za velmi dlhý čas, Ted, Lily, Marshall,Robin a hlavne BARNEY su proste legen....wait for it....dáááááárny =) nekonečné množstvo hlášok od ktorých plačete od smiechu, vynikajúci soundtrack a neuveritelná starostlivosť tvorcov o svojich fanúšikov. Sitcomový klenot ktorému úprimne držím palce aby vydržal minimálne 11 sérii.....čo je o jednu sériu viac ako Priatelia ;-) 1.séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%

• 29.4.2008  09:37
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Dramatický seriál televízie FOX ktorý sa právom stal jedným z najoblúbenejších seriálov súčasnosti. Chválim dokonalý výber hlavných predstavitelov, každa jedna z hlavných postáv bola obsadená hercom na ktorého nezabudnete a jeho tvár si navždy zapamätáte...1. séria, 100% - Absolútna pecka, plán úteku, neustále napätie, BOMBA. 2.séria, 100% - už vonku z väzenia, cesta za očistením Lincolnovho mena,fantastické zvraty, mňa osobne bavila o kúsok viac ako prvá. 3.séria , 90% - dalšie väzenie, další útek. Občas sa tu už ukazuje neschopnosť scenáristov vymyslieť niečo ozaj prekvapivé a tak sa plánuje plánuje, je to všetko stále napínavé ale už v žiadnom prípade nedosahuje obrovskú kvalitu prvých 2 sérii. Bod k plusu ale za úžasný záver, ktorý by bol úžasnou bodkou aj za celým seriálom. 4.séria , 70% - Začiatok štvrtej série vyzeral zaujímavo, úplne nový koncept tak trochu v štýle Oceans Eleven vniesol do Prison Breaku nový vietor. Už to nebolo o úteku ale stále to malo to napätie a akciu a čo je najhlavnejšie, bola to naozaj zábava. Ale to trvalo len po 12.diel, v ktorom na nás tvorcovia na záver vybalili nečakaný šokujúci zvrat. Po tomto zvrate sa seriál začal stále viac a viac opakovať, naťahovať, proste to bola jedna veľká nuda......a to až takmer do konca. Všetko to nakoniec zachránil 20.diel (hlavne jeho vysoko adrenalínový koniec) a takisto aj niektoré momenty finálovej epizódy ako napríklad: SPOILER návrat starých známych tvárí, záverečná montáž postáv, ktorá bola skutočnou emočnou bombou (dokonalá pieseň Lay It On Me od Spiritualized) alebo samotný kontroverzný záver, ktorý je však podľa môjho názoru veľmi podarený a veľmi logický, vzhľadom na to,že Michael chcel vždy zachrániť iných - Sáru, Linca.... - a nikdy mu nešlo o záchranu seba samého.... KONIEC SPOILERU. Na záver teda už len krátko: PB bol seriál s ktorým som strávil 4 roky života a až na zopár epizód to vôbec neľutujem. Neustále napätie, skvelé hlavné postavy, koniec epizódy vždy v tom najlepšom momente. A aj keď sa seriál ku koncu stále viac zamotával sám do seba a miestami nevedel ako a kadiaľ ďalej, podarilo sa mu nakoniec vykľučkovať so cťou...Be the change you want to see in the world :)

• 29.4.2008  09:35
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Jednoznačne najkompaktnejší, nalepšie spracovaný a tým pádom aj najlepší seriál za posledných 10 rokov. Každý jedinec ktorý sa na ňom podielal urobil 200%-nü robotu...1.séria, 100%: Spoznávame postavy, ostrov, minulosť postáv. 2.séria, 100%: Viac ako v prvej sérií sa venujeme ostrovu a jeho tajomstvám, ktoré sa nám stále viac odkrývajú, niekolko nových postáv. 3.séria, vdaka tomu ako sa dokázala vrátiť - 100%, inak by to kvôli pokazenej prvej polovici bolo menej: Venovaná z velkej časti Tým Druhým , a je pravda že 3.séria má velmi slabý rozbeh, ale graduje nečakaným vyvrcholením - SPOILER pohladom do budúcnosti KONIEC SPOILERU, ktoré je prípravou na 4.sériu. 4.séria-100%: vdaka flashforwardom má seriál trochu inú atmosféru, ale 4.séria je bezkonkurenčne najlepšou sériou tohto seriálu a ponúkla koniec,ktorý si každý jeden kto ho uvidí,navždy zapamätá. 5.séria-100%: 5.séria LOSTu je práve tou, ktorá definitívne rozdrvila všetkých neprajníkov, ktorí tvrdili, že tento seriál je nezmyselný a že tvorcovia to vôbec nemajú vymyslené. 16 dielov 5.série totiž potvrdilo, že LOST je jednoznačným kráľom súčasných seriálov a nemá prakticky žiadnu konkurenciu. Brilantne zvládnuté cestovanie v čase je novinkou v tejto sérii a veru, ponúka nevídané možnosti. Pri sledovaní treba viac ako inokedy pohnúť rozumom, dávať si dokopy jednotlivé súvislosti pretože scenáristi síce odpovedajú na nespočetné množstvo otázok, tie odpovede si ale treba nájsť a nie sú nám naservírované priamo. Treba byť proste veľmi pozorný! A inak, všetko ,čo od LOSTu čakáte , to aj dostanete, dokonca vo zvýšenej miere oproti predchádzajúcim sériám. Obrovské množstvo zvratov, úžasná atmosféra a postupné dopĺňanie obrovskej skladačky ,v ktorej nakoniec všetko má svoje miesto. Záverečný zvrat je navyše tentokrát TAK silný, že niekoľko desiatok minút po skončení sa nebudete vedieť spamätať z toho, čo ste videli :) Skrátka, LOST opäť za 5* a už sa neviem dočkať záverečnej 6.série. Seriál ktorý vás vo svojej 5.sezóne ešte stále dokáže prekvapiť tak že kukáte na monitor ako vymletý, si iné ako absolútne hodnotenie nezaslúži.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7