Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

Neskutočne idiotská kópia seriálu Majster Tim od "majstra" Krausa. Slovensko-maďarské narážky už dávno nie sú ani trochu vtipné ani zaujímavé. Sledovať tento seriál je doslova a do písmena U.T.R.P.E.N.I.E.!!! FUJ!

96 hodin (2008)

Liam Neeson v hlavnej úlohe ďalšieho filmu z producentskej dielne Luca Bessona! Akokoľvek čudne to znie, výsledok vás veľmi milo prekvapí. Béčkový príbeh otca, ktorému unesú dcéru a v ktorom je všetko jasné od začiatku až dokonca, však prekvapuje dravou akciou, lákavým vizuálom a udrží vašu úroveň adrenalínu 90 minút na tej najvyššej úrovni! Neeson je perfektný, všetko to odsýpa ukrutne rýchlo takže nebudete mať možnost čo i len začať sa nudiť. Ukážková old-schoolová akcia!

Hranice života (2005)

Wooooow! Tak toto som naozaj nečakal! Fantastické obsadenie (Ewan McGregor,Naomi Watts,Ryan Gosling) sľubovalo naozaj skvelý zážitok ale to čo som dostal bolo nad moje očakávania. Naozaj excelentný thriller a prvotriedne psycho, v ktorom nikdy neviete čo sa hrdinovi len zdá a čo je skutočnosť. Všetko sa to mieša a vy ste z toho nakoniec zmätený rovnako ako hlavná postava. Na záver vás ale čaká scéna, ktorá efektným spôsobom vysvetlí pointu filmu. Urobí to ale tak rafinovane, že mnohí si to na prvýkrát ani nevšimnú =)

VALL-I (2008)

Pixar opäť boduje!!! Nádherný príbeh osamelého robota, ktorý s príchodom nového návštevníka na Zem - robotky Eve, zisťuje, čo je to nebyť sám a ako sa človek cíti keď je až po uši zaľúbený. Samotná animácia vačšinu času nekompromisne vyráža dych. Nikdy som si nemyslel, že film o robotoch môže byť taký ľudský a neuveriteľne dojímavý. Už dávno nejde o rozprávku len pre deti, množstvo scén a súvislostí pochopí len odrastenejší divák. Za posledný rok jediný animák, ktorý stoji za to :) -Jedine v týchto podmienkach prežijete. -Ja nechcem prežívať...ja chcem žiť!

Star Wars: Klonové války (2008)

Nie som žiadnym veľkým fanúšikom série Star Wars, ale myslím že tento "výtvor" sa nemôže páčiť takmer nikomu. Naozaj odporná animácia s asi najhoršou gestikuláciou postáv v dejinách počítačovo animovaných filmov a absolútne nulový dej od odpadu vyzdvihujú len akčné scény a pocit že sa vo filme stále niečo deje. Napriek tomuto a napriek faktu, že film trvá 90 minút, som pri ňom 2krát zaspal =)

Cesta do středu Země (2008)

Vcelku zábavný rodinný dobrodužný film, ktorý ale v našich kinách veľa stráca tým, že nie je v 3D. Naozaj nerozumiem tomuto kroku- nasadiť do kín 3D film v 2D verzii. Na niektorých efektoch tak až príliš vidieť že sa na ne treba pozerať cez 3D okuliare. Na Slovensku však túto možnosť nemáme. Aj tak ale film celých 90 minút dokáže baviť a Brendan Fraser hrá takmer tú istú úlohu ako v Múmií a teda hláškuje ostošesť. Tvorcovia si na hrdinov vymysleli celkom zaujímavé pasce a nástrahy takže celý film je vlastne ako počítačová hra cez ktorú sa musia postavy dostať až na koniec. Záver filmu potom naznačuje že sa v budúcnosti dočkáme pokračovania s tematikou Atlantídy. Vhodný kandidát na rodinnú návštevu kina!

Dostaňte agenta Smarta (2008)

FANTASTICKÁ KOMÉDIA! Ak sa vám Steve Carrell doteraz nezdal vtipný, tento film to naisto zmení. Ak si myslíte že Anne Hathaway je stále to mladé dievčatko z Denníka princeznej, tento film to naisto zmení. Ak po Johnnym Englishovi už neveríte filmom o nešikovných agentoch, tento film to naisto zmení. Chrlí totiž skvelé gagy kadenciou guľometu a režisér Peter Segal až prekvapivo dobre zvláda aj akčné scény. Okrem toho sa vo filme objavuje veľa známych tvárí ako Adam Arkin, James Caan, The Rock, Masi Oka (Hiro z Heroes), Bill Murray a ďalší. Najväčšie a najpozitívnejšie prekvapenie leta 2008!!!

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Jednoznačne najslabší diel Múmie! Ale ešte stále ponúka istú klasickú dávku zábavy. Prostredie sa často mení, Fraser strieľa hlášky premenlivej kvality a kvalita efektov je znesiteľná. Úplne zbytočne je ale vo filme Jet Li, ktorý má príliš málo priestoru nato, aby ukázal niečo zo svojho umenia. Každopádne, ja osobne si takto predstavujem film , na ktorý sa do kina vydám s cieľom zabaviť sa a nad ničím , ale vôbec nad ničím, nerozmýšľať. Vcelku chutná popcornová zábava ako stvorená na leto.

Super drbna (2007) (seriál)

Zo začiatku sa GG tvári ako seriál iba pre dievčatá. Stačí však vydržať prvých 5-6 častí a ukáže vám svoju pravú tvár. Hádky o to , kto má drahšiu kabelku a šaty idú bokom a začína sa neuveriteľná dráma. Jednoznačne najlepšia možná náhrada za zrušené O.C., ktorá ho v mnohom dokonca aj prevyšuje. Intrigy, klamstvá a neuveriteľné vzťahové kombinácie aké tu ešte nikdy v rámci teenagerských seriálov neboli, naviac rozprávané úplne novým, odlišným štýlom ako v podobných seriáloch. K tomu prirátajte skvelý soundtrack ako to už pri takýchto seriáloch býva a dokonalý výber hercov. Už teraz je jasné, že nech si v budúcnosti ktokoľvek z nich zahrá v akomkoľvek filme alebo seriáli, stále bude všetkým známy ako TEN čo hral v GG. Jednou vetou na záver: Súčasný kráľ žánru teenagerských seriálov! 1.séria: 90% , 2.séria: 80% - prichádza to čoho som sa tak trochu bál po skončení 1.série, tvorcovia už miestami nevedia presne kadiaľ ísť ďalej a tak v druhej sérií nájdeme niekoľko momentov, ktoré sú naozaj slabé a niektoré zápletky, ktoré svojou umelosťou doslova bijú do očí. Našťastie je ich ale len zopár a zvyšok série je vysoký štandard, aký od GG očakávate. Zďaleka najväčším vývojom prejdú postavy Rufusa Humphreyho a Chucka Bassa. Druhý menovaný stále zostáva pre mňa najlepšie obsadenou a zahranou postavou celého seriálu. Záver druhej série sa vydaril naozaj parádne a dočkáme sa niekoľkých prekvapivých zvratov a načrtnú sa nové dejové línie, ktoré budú obsahom 3.série. Teším sa! :)

Mejdan v Las Vegas (2008)

Cameron Diaz a Ashton Kutcher sú dvojica, ktorej sa mimoriadne zdatne darí liezť jeden druhému na nervy. A presne o to v tomto filme ide. Podarené vtipy sa striedajú s trápnejšími ale film nikdy neskĺzne do nepozeratelného odpadu. Práve naopak, aj vďaka skvelému soundtracku, ide o ukážkovú oddychovú komédiu , ktorá nenudí, neurazí a pritom ešte aj zabaví. Tak čo viac si želať? =)

Časové pásmo bylo změněno