Constantine (2005)

Chcete najcynickejšieho komiksového hrdinu na svete?? Zoznámte sa , John Constantine! Keanu Reeves vo svojej najlepšej úlohe (viem že hral aj v Matrixe ale to na tom nič nemení =) Temný komiks zostal temným, Constantine hláškuje čo to dá a Francis Lawrence nám ponúka vizuálne tak atraktívny film že mu proste nie je možné odolať. Nečakajte ale žiadnu hyperakčnú bombu. V zmysle komiksu ide o mystery detektívku s hviezdnym obsadením, okrem Reevesa aj Rachel Weisz z Múmie, Shia LaBeouf z Transformers či Peter "Abruzzi" Stormare z Prison Breaku. Ked zoberieme na kopu všetky filmy natočené podla komiksov na jednej strane a Constantina na druhej , zistíme že Constantine je už dávno v cieli kým ostatní hrdinovia bežia ešte len prvé kolo...

Dnes zemřeš! (2005) odpad!

Steven Seagal zase o pár kíl tučnejší! Prirátajte si k tomu černošského herca ktorý si hovorí "Treach" , kameru ako z Ordinácie a nekonečné množstvo nudy....HOTOVO! Film je na svete!

Dům voskových figurín (2005)

Nad úroveň desiatok až stoviek ostatných podpriemerných hororov posledných rokov vyzdvihujú tento film tri veci - Elisha Cuthbert,záverečná scéna s roztápaním vosku a fantastická smrť Paris Hilton =)

Hranice života (2005)

Wooooow! Tak toto som naozaj nečakal! Fantastické obsadenie (Ewan McGregor,Naomi Watts,Ryan Gosling) sľubovalo naozaj skvelý zážitok ale to čo som dostal bolo nad moje očakávania. Naozaj excelentný thriller a prvotriedne psycho, v ktorom nikdy neviete čo sa hrdinovi len zdá a čo je skutočnosť. Všetko sa to mieša a vy ste z toho nakoniec zmätený rovnako ako hlavná postava. Na záver vás ale čaká scéna, ktorá efektným spôsobom vysvetlí pointu filmu. Urobí to ale tak rafinovane, že mnohí si to na prvýkrát ani nevšimnú =)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Priatelia sú prekonaní!!!! Partia aká sa zíde len raz za velmi dlhý čas, Ted, Lily, Marshall,Robin a hlavne BARNEY su proste legen....wait for it....dáááááárny =) nekonečné množstvo hlášok od ktorých plačete od smiechu, vynikajúci soundtrack a neuveritelná starostlivosť tvorcov o svojich fanúšikov. Sitcomový klenot ktorému úprimne držím palce aby vydržal minimálne 11 sérii.....čo je o jednu sériu viac ako Priatelia ;-) 1.séria: 100%, 2.séria: 100%, 3.séria: 100%, 4.séria: 100%

Lovci duchů (2005) (seriál)

Dokonale vybratí hlavní hrdinovia - Sam - zakríknutý, poznačený smrťou matky a priatelky a smutný z toho že otec ich ako malých opustil. Dean - odvážny lamač ženských sŕdc, nebojácny, neustále má pripravenú nejakú hlášku. A títo dvaja stoja proti množstvu démonov, duchov a príšer o ktorých sa vám ani len nezdalo. V každom dieli úplne iný druh protivníka takže na svoje si prídu milovníci japonských duchov ale aj rôznych príšer a démonov. Ak vás nenalaká nič v aktuálnej časti v dalšej sa po..... od strachu =) a navyše ked sa pozriete aké hororové odpady sa púšťajú v kinách, je tento seriál blýskavým hororovým klenotom...

Saw 2 (2005)

Druhé pokračovanie prináša pohlad na ludi zavretých v jednom dome a opäť všakovaké pasce s ktorými sa pobavia do sýtosti. Ešte stále je vo filme cítíť napätie a pri scéne so striekačkami v jame, možno niektorí budú odvracať zrak od obrazovky. Na konci nás tentokrát čaká hned niekolko zvratov a už zostáva len konštatovať že druhý diel sa podaril rovnako ako prvý.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Dramatický seriál televízie FOX ktorý sa právom stal jedným z najoblúbenejších seriálov súčasnosti. Chválim dokonalý výber hlavných predstavitelov, každa jedna z hlavných postáv bola obsadená hercom na ktorého nezabudnete a jeho tvár si navždy zapamätáte...1. séria, 100% - Absolútna pecka, plán úteku, neustále napätie, BOMBA. 2.séria, 100% - už vonku z väzenia, cesta za očistením Lincolnovho mena,fantastické zvraty, mňa osobne bavila o kúsok viac ako prvá. 3.séria , 90% - dalšie väzenie, další útek. Občas sa tu už ukazuje neschopnosť scenáristov vymyslieť niečo ozaj prekvapivé a tak sa plánuje plánuje, je to všetko stále napínavé ale už v žiadnom prípade nedosahuje obrovskú kvalitu prvých 2 sérii. Bod k plusu ale za úžasný záver, ktorý by bol úžasnou bodkou aj za celým seriálom. 4.séria , 70% - Začiatok štvrtej série vyzeral zaujímavo, úplne nový koncept tak trochu v štýle Oceans Eleven vniesol do Prison Breaku nový vietor. Už to nebolo o úteku ale stále to malo to napätie a akciu a čo je najhlavnejšie, bola to naozaj zábava. Ale to trvalo len po 12.diel, v ktorom na nás tvorcovia na záver vybalili nečakaný šokujúci zvrat. Po tomto zvrate sa seriál začal stále viac a viac opakovať, naťahovať, proste to bola jedna veľká nuda......a to až takmer do konca. Všetko to nakoniec zachránil 20.diel (hlavne jeho vysoko adrenalínový koniec) a takisto aj niektoré momenty finálovej epizódy ako napríklad: SPOILER návrat starých známych tvárí, záverečná montáž postáv, ktorá bola skutočnou emočnou bombou (dokonalá pieseň Lay It On Me od Spiritualized) alebo samotný kontroverzný záver, ktorý je však podľa môjho názoru veľmi podarený a veľmi logický, vzhľadom na to,že Michael chcel vždy zachrániť iných - Sáru, Linca.... - a nikdy mu nešlo o záchranu seba samého.... KONIEC SPOILERU. Na záver teda už len krátko: PB bol seriál s ktorým som strávil 4 roky života a až na zopár epizód to vôbec neľutujem. Neustále napätie, skvelé hlavné postavy, koniec epizódy vždy v tom najlepšom momente. A aj keď sa seriál ku koncu stále viac zamotával sám do seba a miestami nevedel ako a kadiaľ ďalej, podarilo sa mu nakoniec vykľučkovať so cťou...Be the change you want to see in the world :)

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Nemôžem si pomôcť ale....Ice Cube je pre mňa najnesympatickejší človek na svete!

Lovci pokladů (2004)

Dobrodružná jazda od Jerryho Bruckheimera. Treba azda niečo dodávať?? Film ktorý napätím doslova praská a adrenalín sa už na okrajoch vylieva =) Velkú zásluhu na tom má skvelý soundtrack ktorý by takmer z akejkolvek scény behom niekolkých sekúnd urobil neuveritelne napínavú, Cageovi sa tu ešte darí, nechýbajú hlášky a aj ked som si vedomý že ide o nereálny a miestami nelogický film, musím dať 4 =) Takto si predstavujem kinohit určený na vypnutie mozgu =)