Hrdost a sláva (2008)

Tak takáto lákavá kombinácia sa nezrodí často - Edward Norton a Colin Farrell v hlavných úlohách, scenár od Joea Carnahana (Narkotiká...) a skvelé veďlajšie postavy (Noah Emmerich,Jon Voight...). Tu sa dalo len veľmi ťažko niečo pokaziť a.....ááno tušíte správne, pokaziť sa to nepodarilo :) Vynikajúca policajná dráma, ktorá sa nikam neponáhľa, neponúka rýchle strihy ani kamerové filtre. Toto je stará škola v tom najlepšom zmysle slova! A tak sa všetci milovníci poctivých kriminálnych drám pripravte na porciu drsnej reality, hutnej atmosféry a fantastického hereckého výkonu Edwarda Nortona...Výbornéé :)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Menej pozitívnym dokonca až negatívnym ohlasom fanúšikov úplne rozumiem. Novému Indymu totiž už akosi chýba jeho povestná iskra. Harrison Ford je stále silne nad vecou, Shia LaBeouf ho vynikajúco dopĺňa a film ma veľmi slušné tempo ale nad hranicu priemeru sa nemôže dostať už len kvôli neskutočne pokazeným vizuálnym efektom a niekoľkým riadne WTF scénam (Shia LaBeouf medzi opicami...). Samotný komentár si zaslúži aj záver filmu, pri ktorom sa opäť potvrdí,že páni Spielberg a Lucas proste nezaprú svoje detské sci-fi sny :) Druhá vec je, či sa niečo také do filmu o Indiana Jonesovi vôbec hodí...

JCVD (2008)

Je veľmi ťažké hodnotiť film ako tento. Jean Claude je tu úžasný a možno prvýkrát v živote naozaj HRÁ! A to výborne! Celý film je naviac vystavaný zaujímavým spôsobom kedy sú nám jednotlivé diely "skladačky" podávané postupne a pútavo. Všetko ale má aj svoju druhú - negatívnu - stranu. Pri JCVD je to fakt, že si chvíľu nebudete vedieť zvyknúť na to, že sledujete naozaj vážny film v ktorom hrá Jean Claude a že to nie je žiadny béčkový akčný film 80.rokov. Mne to trvalo asi 80 minút ale bohužiaľ presne toľko celý film trvá.....Práve kvôli tomu aký je tento film "iný" ako ostatné Van-Dammove filmy , mu nemôžem dať viac ako 3*.....aj keď by si viac možno aj zaslúžil :)

Jumper (2008)

Zábavný ale neskutočne uponáhlaný film v ktorom sa nikdy nedozviete čo sa deje prečo sa to deje a kto je presne kto. To že Hayden Christensen nevie hrať už vieme dávno, Rachel Bilson je presne ako v O.C. a Samuel L. Jackson sa snaží hrať svoju úlohu záporáka ako len vie. Miestami slušné efekty, ale 88 minút je na príbeh takýchto rozmerov šialene málo. A Doug Liman to vie aj lepšie =)

Kat: Válečná zóna (2008)

Najväčším problémom nového Punishera je, že sa berie až príliš vážne. Nemá žiadny nadhľad ako by sa na pravé béčko patrilo a herci miestami citujú texty, ktoré sa proste nedajú brať vážne. Ray Stevenson je ako Punisher strašne nevýrazný, skôr vám v pamäti zostane záporák Dominic West, pretože on je jediný kto si uvedomil,že v tomto filme nie sú potrebné snahy o oscarové herectvo a svoju postavu Jigsawa si jednoducho užíva. Ak ste sa tešili na výborné akčné scény, musím vás sklamať. Akcie totiž vôbec nie sú výborné, väčšina z nich dokonca nie je ani priemerných (za to stojí jedine priestrel dverí granátometom a nečakane rýchlo a drsne ukončený parkour :) Všetky prestrelky a bitky ale majú spoločné jedno - sú brutálne krvavé, drsné a o prestrelené a vybuchujúce hlavy naozaj nie je núdza. Sú ale natočené a zostrihané tak zúfalým spôsobom, že z nich divák vlastne nič nemá. V poradí už tretia adaptácia tohto temného komiksu (soundtrack drzo vykráda výborného Temného rytiera) sa znova nepodarila a aj keď určite nejde o najhorší film, natočiť Punisher: War Zone bola jedna obrovská zbytočnosť...

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Novodobý Knight Rider ponúka to čo aj ten z roku 1982...akurát nie je zdaleka taký zábavný. Vrcholne nesympatický hlavný hrdina, auto ktoré síce nevyzerá zle ale Pontiac je Pontiac a HLAVNE jedným slovom OTRASNE efekty a nápady...napr: odrážanie sa guliek od auta uvidíme asi 5krát ale už pri prvom pohlade mi bolo nedobre =) Samotný záver s autom letiacim dole z lietadla som absolútne nepochopil. Ale možno je to len na naše súčasne mozgy príliš futuristické dielo =)

Kopačky (2008)

Existujú filmy pri ktorých sa cítite tak dobre že je vám jedno čo sa deje okolo Vás v reálnom svete. Toto je jeden z nich =) Jason Segel tu presvedčí všetkých do jedného že je Pán Herec a to aj vo vážnych scénach, Russell Brand predvedie čo dokáže ako neopísatelný anglický spevák a Mila Kunis ukáže že momentálne neexistuje krajšia a milšia herečka. Neustále prítomný humor a romantiku, niekedy aj na vážnu nôtu skvelo dopĺňa úžasná hudba (poteší Everybody Hurts v havajskom jazyku) a jedným slovom DOKONALÁ pieseň Jasona Segela - Dracula´s Lament! Po pár rokoch je tu konečne naozaj maximálne príjemná romantická komédia, ktorá sa na nič nehrá. Zoberie vám síce 2 hodinky času, ale dá vám toho oveľa viac =)

Kurýr 3 (2008)

Oooouu...taak tomuto hovorím prúúser ako hrom!!! Veľmi nechutné pokračovanie celkom úspešnej a zábavnej série v ktorom už nezostalo nič. Už ani Jason Statham nie je Jason Statham. Ale predsa pol * za T-Baga a pol* za Audi :) Zvyšok je ale hrôzostrašný nepodarok...P.S.: Odkiaľ preboha zobrali tak ŠKAREDÚ ženu???????

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

Neskutočne idiotská kópia seriálu Majster Tim od "majstra" Krausa. Slovensko-maďarské narážky už dávno nie sú ani trochu vtipné ani zaujímavé. Sledovať tento seriál je doslova a do písmena U.T.R.P.E.N.I.E.!!! FUJ!

Labyrint lží (2008)

Spojenie Ridley Scott, Leonardo DiCaprio,Russell Crowe dopadlo presne tak ako asi všetci očakávali! Neuveriteľne aktuálna téma naviac ponúka niekoľko až mrazivých scén. Pre akčnejšie ladených divákov ponúka dokonalú naháňačku hneď v úvode a niekoľko menších akčných scén v priebehu filmu. Zvyšok filmu ponúka perfektne natočenú špionážnu hru, v ktorej každý klame každého až nakoniec nikto naozaj nevie na koho strane vlastne stojí. Ukážkový akčný thriller!