V moci ďábla (2005)

Osobně nemám rád filmy s exorcistním námětem, tento mne však z úkazek zaujal, tak jsem si řekl, že to zkusím. Oceňuji že se to neslo v duchu kriminálního případu s retrospektickou rovinou. Atmosféru tenhle snímek má, to se musí nechat. Co mi totálně zkazilo dojem z filmu byla poslední čtvrť, kdy se kriminálka přetransformovala do pouhého sledování Emilina utrpení. No a když ve stodole řekla, že je Lucifer, měl jsem dost.

Zkrocená hora (2005)

Krásná příroda, velcí sympaťáci a ještě větši herci. Krásná krajina, zajímavý námět, vše by to mělo stačit na parádní film, pro mě však nestačilo, i přes velmi odvážné výkony hlavní dvojice. Hezké pozorovat, jak si dva chlapi dokazují, že jsou drsní chlapi, ale v jádru jsou oba velmi citliví a empatičtí. Tahle rovina byla fajn, to okolo byla už nuda.

Al Džazíra - jiný úhel pohledu (2004)

O západních televizích toho víme poměrně hodně a víceménně i skrze ně se díváme na východní svět. Proto není na škodu, když přijde dokument, který to právě i z jiného pohledu. Každá strana má dvě mince a tento dokument to jasně dokazuje. Rozhodně stojí za zhlednutí, možná, že i na některé věci začneme koukat z "jiného úhlu pohledu"

Baramui paiteo (2004)

Trochu odlišný snímek než třeba Yiap man nebo Obávaný bojovník. Žánrový myšmaš, který ale filmu nijak neubírá na působivosti. Chvilkami trochu roztahané a zbytečně filozofující. Co bylo špápnutím vedle, je výběr hudby, k hrdinskému eposu absolutně nehodící se. No a závěrečná scéna je pro zasmání, pochopil bych to, kdyby celý film byl brán s nadsázkou, ale on nebyl. Jinak ok a zvláštně příjemná oddychovka.

Český sen (2004)

Tenhle dokument by se měl povinně promítat snad všude. Je k z blití, když rodiny tráví víkendy v supermarketech a melou o tom, že si to náramně užívají. Krasná ukázka českého konzumentu, něvěřil jsem, že Češi jsou až takovýhle magoři, teď už věřím. Člověk, který říká, že dokument a celá kauza je špatný, by se měl nad sebou zamyslet. jo a ten týpek z té reklamní agentury v kšiltovce je výborný. Stoprocentně bych věřil člověku, který řekne v každé jedné holé větě jednou " prostě" a dvakrát "jako", že lidem nelže:):):)

Hledání Země Nezemě (2004)

Když jsem nedávno (myslím, že to bylo včera), psal kometář k "Catch me if you can" měl jsem naprosto opačný pocit než zde. Tady je první půlka kapánek rozvleklá, zajímavou jí dělají diaology, ani herecké výkony mi nepřijdou nijak extra oslnivé- holý průměr. Ale druhá půlka to je sakra jiná kávička. Není nad to, když člověku pracuje představivost. Režisér Marc Foster přesně vystihl to, co děti dělá dětmi a dospělí po tom touží...

Hokejový zázrak (2004)

Co se týče stylu natočení je to pecka, parádní dynamické akce, při kterých se vám občas tají dech. To asi ale tak všechno čím mě tenhle film oslovil. Nejsem fanoušek amerického patriocismu a té vaty okolo toho. Možná to je tím, že jsem viděl tenhle snímek dabovaný, ale dost často jsem se musel chytat za hlavu. Takhle ryze typický film jsem už dlouho neviděl a paradoxně bych fandil Rusům, páč nátura Američanů mi byla hodně proti srsti.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Postava Jima Carreyho u mě aspiruje na jednu z nejoblíbenějších filmových postav vůbec. Je pravda, že většina filmu je postavena na něm. Ačkoliv i jiné postavy mají zajímavé role a zvláštnosti, žádná mě tak nebavila, jako ta jeho. Spoustu vtipných scén, povedené dialogy a především obrazotvornost na skvělé úrovni dělají z tohoto snímku nadstadard. Byla by to pecka nebýt pár hluchých míst a rozplizlého konce.

Letec (2004)

Velkolepá nuda, prázdné dialogy a k tomu filmové triky jak z doby, kterou film představoval. Nebýt Skate Blanchett a Leoparda DiCardia, tak se na to snad nedá ani koukat. Věřím, že postava Howarda Hughese mohla být nesmírně zajímavá, ale tento film mě o tom rozhodně nepředsvědčil.

Libertin (2004)

"Odpusťte pane, že jsem byl čestný....:)"Po přesycenosti historickými filmy, které oslavují hrdiny, nabízí velkolepé bitvy a pyšní se megadrahou výpravou jsem sáhl právě po Libertinu. Krásný pohled do tehdejší špínou a zkažeností prolezlé Anglie. A ačkoliv v prologu říká náš hrdina, že si hi nezamilujete, já si ho zamiloval. Bavil jsem se, už dlouho jsem neslyšel v nějakém historickém filmu tolik hlášek. Nemyslím si, že film chtěl nějak moralizovat, jen ukazoval věci takové, jaké byly. Depp klasicky brilantní, jen je škoda, že Malkovich nedostal více prostoru...