Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Největším problémem je to, že se tvůrci nasadili laťku příliš vysoko. Bohatá výprava a tradičně skvělý Ledger, jinak nic, příběh je prostě dost chaotický a není v něm jasné, o co vlastně jde.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

První polovina je naprosto geniální, akce, plno vtipných momentů, prostě to krásně odsýpá. Bohužel ta druhá půlka je o poznání horší, občas se i člověk mrknul na hodiny, kolik to ještě vlastně zbývá. Nebýt té první části, byl by to průměr.

Milujte svého zabijáka (2002)

Nevim estli to bylo dabingem, ale přišlo mi to asi tak zajímavý jako řeznictví pro vegana...

Šňup (2002)

Rejža moc dobře věděl co a jak točit a na co se zaměřit.

Telefonní budka (2002)

Respekt tomu, že se dá udělat parádní akční film v podstatě na jednom místě. Ani jedno hluché místo. Co mi trochu kazilo dojem byl český dabing, respektive dialogy, některé byly až k smíchu. A ještě těžko pochopitelný postup policie... Ale jiank velmi podařený snímek.

xXx (2002)

I přes veškerou "nabušenost" akčních scén vyznívá tento film neuvěřitelně nudně. Snad se mi ještě nestalo, abych film vypl a neměl chuť ho dokoukat. Diletantské triky, absolutně nepřesvědčivý Vin Disel. Jakože nemám moc rád Jamesa Bonda, tak díky tomuto "filmu" u mě stoupl v oblibě asi tak o 100%. Jedna * za to, že se natáčelo v Praze.

Z nuly hrdinou (2002)

Čistého času jsem se smál asi tak 2 minuty v přepočtu na celý film, hlavou jsem kroutil skoro pořád. Jasně někdy se podaří "komedie", které jsou tak stupidní až jsou i vtipné. U téhle však zcela převládla stránka stupidity.

A.I. Umělá inteligence (2001)

pamatuji so, že napoprvé se mi tenhle snímek docela líbil, ale napodruhé to bylo ještě lepší, jak psal golfista je třeba ho nechat vyzrát. Netradiční příběh v netradičním pojetí, vizuálně velmi zdařilé. Snímek, který polaská vaše city a i zahřeje u srdce. No a nad výkonem Osmenta lze jen smeknout.

Amélie z Montmartru (2001)

Sice asi hloupé přirovnání, ale pro mě podobné jako Čokoláda. Skvělá atmosféra, velmi příjemný film do hnusného dne a nejen do toho, jeden z nejkrásnějších soundtracků. I když možná trochu nadhocovaný film.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Jak již psali mnozí přede mnou- je to opravdu pleskačka na entou, vzalo se od každého trochu a udělala se z toho jedna patlanina. Ale na druhou stranu se na to koukat dá, akční spád tomu dodává šmrnc a časem si i zvyknete na indiána, který tam řádí jako Jet Li.