Wrestler (2008)

Samozřejmě film, který zpracovává klišé. Ale časem se vše, čemu se věnuje větší pozornost a na co se filmaři zaměřují stane klišé… Jde o to, jak je tento snímek zpracovaný a na rozdíl od ostatních ,,klišé“ snímků je zpracovaný tak, že na vás prostě musí zapůsobit. Hlavní hrdina Mickey Rourke si Zlatý glóbus zasloužil zcela po právu. Při konečné scéně, jak v ringu leze na lana a ještě před tím, jak divákům říká to, že oni jsou jediní kdo ho mají rádi a že jim za to děkuje, mi skoro ukápla slza. Ano bylo to tu mockrát, ale jen v málo případech se to takhle povedlo. A já doufám, že Aronofsky si pojede ve vlně svých naprosto osobitých a výjimečných filmů a nešlápne vedle, i když na druhou stranu to se stává každému…

69 (2008)

Působící dánský dokument o problematice jedné squatterské skupiny v Kodani. Krásný důkaz toho, že squatteři nejsou vylízaná paka, ale alternativní lidé tvořící alternativní kulturu, která nemusí jít ruku v ruce s úzy společnosti. Velmi cenný dokument jen proto, že ačkoli je točen anarchisty není jednostranný. Ale samozřejmě se snaží o vaše sympatie se squattery. Je neuvěřitelné, kolik peněz vynaložilo město na organizované policejní zásahy, kdyby za ty prachy radši postavilo nějaký dům pro tuto zavrhovanou mládež.

96 hodin (2008)

Příběh je sice tuctový , ale na druhou stranu se to u akčních filmů dá tak trochu prominout, pokud je to vyvážené skvělou a nápaditou akcí, což je přesně tenhle případ. Musím přiznat, že občas jsem tajil i dech. A krom toho je příjemné vidět v takto našláplém snímku muže ve středních letech a ne ty typické hezounky s perfektně vymakanými těly. Skvělá dynamická akce, akční film, ve kterém nic nechybí, ale ani nepřebývá a ta necelá hoďka a půl je úplně ideální.

...a bude hůř (2007)

Syrový snímek až mrazí. Krásná ukázka obrazu života ,,undergroundové“ mládeže. Film, který nikomu nic nenalhává a ani nepůsobí apelativním dojmem, přesto je z něj cítit jakési volání po nápravě. Celá řada scén či dialogů, které se vám zaryjí pod kůži a udrží se tam sakra dlouho. ,,To byl ten nejlepší pohřeb mý kariéry, byli jste fakt výborní.“ Nebyli, jen jsme na chvíli přestali být posraný…Nevím, co bych vytkl. Skvělý snímek, jen možná projevem Olina Brady jsem si nebyl moc jistý.

Americký gangster (2007)

Ačkoliv nejsem nějaký velký příznivec mafiánských filmů, musí uznat, i když tomu moc nerozumím, že tenhle snímek se fakt povedl. Člověk by řekl, že už asi někdo těžko naváže na éru Kmotrů a Mafiánů, ale ejhle, ono to jde. Před tímhle snímkem musí člověk prostě smeknout.

Až na krev (2007)

Příběh muže, který jde přes mrtvoly... Lewis jako vždy exceluje a velmi dobře mu sekunduje Paul Dano. Místy mi to přišlo jak sonda, do počátku sektářství. Špičková kamera a k tomu krásně disharmonická hudba, které kdyby byla použitá u nějakého hororu, tak se většina z nás asi po...:) Jediný problém je délka filmu, ale i tak jde rozhodně o velmi nadprůměrný film.

Californication (2007) (seriál)

Až vyrostu, chci být jako Hank...

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Průměrná neurážející komedie, která nepřichází s ničím novým. Pár povedených hlášek, průměrné herecké výkony. Stačí vidět jednou.