Absolution (2015)

Příšerně napsaná a sestříhaná seagalovka ve které řádí Vinnie Jones, který doufá, že si na něj zase někdy vzpomene Guy Ritchie.

Let číslo 93 (2006)

Dechberoucí, zdrcující a zásadní film, který je i po druhé projekci stejně mrazivý. Paul Greengrass by mohl učit ostatní, jak budovat atmosféru a gradovat příběh. Zajímavostí je, že Ben Sliney (a dalších minimálně 10 osob) hrál ve filmu sám sebe. Z osobních důvodů jsem se rozhodl, že film opravdu popisuje (víceméně) skutečnost, která se 11. září 2001 odehrála - oficiální verzi.

Démon minulosti (2016)

Schopný řemeslník D.J. Caruso režíruje krásnou Kate Beckinsale v jednom z nejnudnějších hororů roku. Wentworth Miller tentokrát scénáristicky totálně vyhořel. Nechápu co na tom mohlo Kate zaujmout, když vynecháme výplatní pásku.

Vinyl (2016) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, který se velmi pravděpodobně nikdy nedočká pokračování. Což je trestuhodné. Skvěle zahrané a napsané. První epizoda sama o sobě funguje jako Scorseseho celovečerní film.

Zilionáři (2016)

Ani nabitá komediální skvadra včetně režiséra nedokázala zachránit tento několikrát odložený film. Málo vtipné, špatně napsané, herci nevýrazní (včetně Zacha, který je tu jen lehce vtipný). Raději bych o prezentované skutečné události viděl nějaký serioznější film.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Tentokrát zabili Stevenovi kolegu a on se pro změnu mstí. Zaporáka si střihnul William Forsythe - mistr vedlejších rolí a obecně profláklý obličej. A na konci dostane dost prostoru i ta brokovnice z plakátu.

Těžko ho zabít (1990)

Průměrná revenge seagalovka s dost temným rozjezdem. Kelly LeBrock je strašná herečka. Její výkon dělal z filmu nechtěnou parodii. V menší roli se objevil sympaťák Dean Norris. A Steven stále běhá jako malá holka.

Bonnie a Clyde (1967)

Skvělý nadčasový film, který stvořil kariéru nádherné Faye Dunaway a z nějakého důvodu přibrzdil kariéru Warrena Beattyho. Zato si Warren ale slušně namastil kapsy. Přestřelky, honičky a skrývání před zákonem - všechno funguje dobře. Možná bych malinko ubral na humoru a nadsázce. Zajímavé je, že všichni členové Barrowova gangu byli nominovaní za své role na Oscara, ale sošku vyhrála nakonec jen Estelle Parsons, která hrála nejotravnější postavu celého filmu. Dávám čtyři silné hvězdy.

Země zítřka (2015)

Předražená prázdná podivnost, kterou se z nějakého důvodu rozhodl Brad Bird natočit hranou. Věřím, že jako animák by to mělo mnohem větší úspěch. Herci nevýrazní, scénář o ničem, místy vizuálně zajímavé. Pobavila mě prodejna komiksů, kde se Disney vyřádil na propagaci blížící se premiéry SW. Další film co spadne do skupiny drahých scifi/fantasy filmů, kde by tvůrci rádi viděli úspěšnou sérii, ale zůstane se pouze u jednoho propadáku. A tentokrát se v něm spálil Clooney.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Tohle je případ, kdy scénáristovo nutkání přidat do fungujícího námětu něco originálního, zabilo celý film. Bratrstvo vlků mohlo být výborný kdyby neobsahovalo blbosti typu: indián, kung-fu nebo CGI obrněná zrůda. Výborné prostředí, kostýmy a celkově technická stránka filmu je moc dobrá. Chci aby se této francouzské pověsti chopil nějakej slušnej scénárista, protože tohle si řiká o pořádnej atmosférickej asi-vlkodlačí horor. Mimochodem doporučuji knihu Ritus od Markuse Heitze, která mě s touto pověstí poprvé seznámila.