Krajina přílivu (2005)

holcicka je hercky genialni, misty ale gilliamovi naprosto unika dej, takze i prijemna surrealisticnost, brutalita a obscennost nedokazi zachranit divakova vicka od padani. tideland ale vzbuzuje v mysli ty nejhorsi predstavy a ocekavani, coz beru jako naprosto skvely tah, protze jak vsichni vime, predstavy jsou skoro vzdycky horsi nez realita. jen mi prijde ponekud nepochopitelne, proc gilliam musel nutne zaclenit do deje mentala, kdyz to slo jakkoli jinak, a snesitelneji. pravda, ze o to vic to bylo perverznejsi, ale to bych zrovna ozelela...

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

triky byly spis k smichu, krome zviratek nic bombastickeho. lewis je asi fajn chlapik, ale v detstvi mi to krestanstvi nevadilo tolik jako ted. zadny velky zazitek, ale prijemna vzpominka na ctenarskou minulost.

Mariňák (2005)

sexy gyllenhaal se santovskou cepickou se velice obtizne hodnoti :) ale roste z nej asi skvelej hereec, ponevadz jak v jarhead tak v brokeback mountain byl opravdu vytecny

Mnichov (2005)

velmi dobre, a kupodivu ne prilis pateticke. konflikt zidovskeho a arabskeho sveta zobrazena scenou s arvanem a alim je nastesti jeste v ramcii dobreho vkusu.

Moje krásná čarodějka (2005)

s nicole kidman mam asi problem. ten jeji cumacek mi nejak nesedi, a krome dogville a hodin mi je nesympaticka. naopak zprvu divny ferrell rozehral svou roli naprosto obdivuhodne. co ten tam dokazal vyrobit za tanecky! bez tohoto filmu se rada obejdu, ale zase tak ztracene odpoledne to nebylo.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

jedno z velkych zklamani. v kine by byl zazitek mozna silnejsi.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

presne to, co sem cekala - co mi u karlika vadilo (zadny dej, prilisne soustredeni na jednotlive sceny, takze krasny dahluv pribeh unikl kamsi do dalky), u nevesty lehce prejdu. zabavne, ale nezeru to.

Naboso (2005)

naboso je hodne prijemnej film, ale taky extremne plny klise. laska z blazince byla o neco opravdovejsi v princezne a bojovnikovi, tohle je slabej dovar. radi se tak k romantickym sladakum, ale v tehle kategorii ovsem obstoji naboso perfektne. nebylo by taky od veci, kdyby si naboso nechalo usit hudbu na miru, krome barefoot a titulkove pisne neprisla zadna zajimava a hlavne originalni.

Nepohodlný (2005)

to je po dlouhy dobe supr prekvapeni! sice s trochu plochymi souvislostmi, ale zase s mnoha zajimavymi prvky. pomo to za me dobre vystihl. kontrast zive barvene afriky a chladneho londyna byl znatelny, a dobe navozoval odtazitost a sobeckost zapadu.

Obchodník se smrtí (2005)

no hura, konecne jsem se v kine vytecne pobavila! a at si kdo chce co chce rika, nicolas je sladkej :) nebyt nekolika traparen, jako napriklad pristavani letadla na rusne ceste a uhlazenych obliceju, obzvlaste v liberii, bylo by to 100% takhle jich jde par dolu. nicmene sarkasmus, akce i dialogy byly vytecne, po dlouhe dobe neco muzu doporucit.