Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Příjemné pokoukání, dobrý relax, ovšem nic hlubšího. Zajímavá je konfrontace bílé dívky s převážně černošským prostředí jejího nového bydliště.

Erasmus 2 (2005)

První polovinu filmu jsme víceméně "protrpěl", naštěstí se poté na scénu vrací staří známí z jedničky a právě toto dodává snímku potřebnou šťávu. Takže škoda začátku mohlo být za víc.

Nadaný žák (1998)

Po zhlédnutí filmu sedím s otevřenou pusou. Uchvácen dechberoucím závěrem přemýšlím nad celým poselstvím filmu. A to se mi zdá rozporuplné. Ale zpět k filmu - po pomalejším rozjezdu nabírá snímek rychlost, vtáhne vás tam, kam přesně potřebuje a nechá vás jenom nevěřícně sledovat. Velmi sugestivní atmosféra. Navíc potěší i Jan Tříska v epizodní roli pomocníka židovského státu.

Válka policajtů (1979)

Stará francouzská škola, dobová atmosféra a navíc rychlé tempo.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Naprostá klasika. Spolu S Dobytím severního pólu nejlepší Cimrman. A Karel Infeld Prácheňský v podání Zdeňka Svěráka nemá obdoby.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Nejlepší Cimrman. A ty hlášky. "Železná zásoba je nedotknutelná. A krom toho jsme ji už včera snědli."

Dokonalý trik (2006)

Varování: jedná se o opravdu D/dokonalý trik.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tímhle jsem byl docela dost překvapen. Nevím jestli si mám myslet, jestli je Terry Gilliam blázen nebo génius. Možná obojí, možná ani jedno, ale každopádně tohle je naprostá šílenost. Půlku filmu trvalo, než se ve mně něco zlomilo a já to dokoukal. A rozhodně nelituju. Navíc je to umocněno o nic méně bláznivým soundtrackem.

Milk (2008)

Mně se to dost líbilo. Jako celek to působí přímo skvěle. A vyzdvihovat Seana Penna za jeho úchvatné ztvárnění hlavní postavy asi nemá cenu, zlatá soška mluví za vše. Základním handicapem se může zdát fakt, že je od začátku jasné, jak to skončí (nevýhoda filmů o skutečných lidech nebo událostech), ale ve finále to filmu neubírá. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů roku 2008.

Svět podle Prota (2001)

Škoda nedotáhnutí původního motivu až do konce, mohlo být za 5*.