Renesance (2006)

Napad rozhodne zajimavy, zpracovani velmi pekne, ALE! Dokazal bych si spise predstavit pulhodinovy minipribeh, ktery by byl dle meho nazoru rozhodne poutavejsi a neomrzel by se.

Week-End (1967)

Za první polovinu bych dal klidně i čtyři hvězdičky, ale naneštěstí jsem film viděl až do konce a moje naddšení se postupně vytrácelo. Nezachránily to ani sporadické prostřihy orientované na první polovinu filmu...

Shortbus (2006)

Velmi působivě stylizované a zpracované. Jenom jsem postrádal nějakou zásadní myšlenku. Pokud to nebylo jen popíchnutí, abychom byli více promiskuitní. Normálně bych to hodnotil tak *** ale za ten úžasný závěr nemůžu jinak než ****

Carlitova cesta (1993)

Strhující! Prvních 120min filmu je příběh jak z růžové knihovny :-) Vyjde z vězení, změněný, polepšený a má chuť začít nový život. Semtam se sice něco ošklivého přihodí, ale On se drží své cesty. Potká Ji a vše je na nejlepší cestě... ... Cestě k posledním 20min, které absolutně převrátí celou tu idylku a je to zase jízda ve stylu De Palmy.

Babel (2006)

Amores Perros bylo dokonalé; výborný nápad, kumulace postav a především silné příběhy. 21 gramů mě uchvátilo o něco méně, leč pořád to byl strhující film. Ale Babel už mi přijde jako nudná slátanina. Ińárritu mi připadá trošku jako Remarque, který prakticky neuměl psát o ničem jiném než o válce. Postavy už nemají co nabídnout a jsou nudné. To samé platí i o jednotlivých příbězích, ať jsou sebebizardnější. Až na jednu vyjímku - příběh o marockých chlapcích a pušce daleko převyšuje vše ostatní ve filmu a skoro by mohl vydat i na samostatné dílo; ovšem v podobě krátkého filmu. Poslední co chci filmu vytknout je jeho délka, zcela neúměrná příběhu! 142min je jako za trest!

Intimní osvětlení (1965)

Film se rozjíždí velmi pomalu a trošku křečovitě, nicméně i v úvodu se najdou pěkné scény. Ovšem když se čas přehoupne za polovinu, objevuje se najednou úplně nový náboj a film dostává skvělý spád a krásný konec

Pravidla lži (2006)

Příjemná změna ve směru, jakým dosud kráčela česká kinematografie. Pryč od Hřebejka! Ale došli jsme jenom na půl cesty. Alespoň co se týká představitelů "týmu" (ano i Klára Issová!). Z jejich strany mě příběh zrovna moc neoslovil, ale vynahradil to výborně hrající Jiří Langmajer a roztomilý Jan Budař. O největší zklamání se ale postarala, alespoň v příápadě kopie, kterou jsem viděl já v malém vesnickém kině zvuková kvalita. V místech, kde se natáčela většina filmu - společenská místnost - se dají jednotlivé postavy slyšet celkme obstojně, kdežto v místech - kůlna - kde se natáčela pouze jedna scéna většinou nebylo hercům rozumět.

Ober (2006)

Na něco takového jsem v kině ještě nenarazil. O to lépe, že to bylo bez jakéhokoliv náznaku či varování. Edgar je od první chvíle troska. Práce, manželka, milenka - ani jedno z toho nestojí za řeč. Když se do toho přidá ještě pár nabubřelých manažerů, nevítaný asijský host a pošahaná přítelkyně scénáristy výsledek vám nedá spát.

Sex, naděje a láska (2005)

Na první pohled poznáte, že se jedná o severskou kinematografii včetně (nutného) happy endu. Avšak děj k němu směřuju plynule, dá se říci až přirozeně a hlavně nepodbízivě. Takže proč ne?