Saw 2 (2005)

Jedná se sice už jen o slabší odvar jedničky, ale přesto to nebylo až zas tak zlé, jak jsem očekával.

Hooligans (2005)

I když nejsem fanda fotbalu a hoolignas, musím říct, že mě tenhle film hodně nadchnul. Asi to bylo hlavně brilantní dynamickou kamerou...

Kladivo na čarodějnice (1969)

Síla tohoto veledíla se těžko popisuje. Chce si to prožít. Alespoň u televize ;-)

eXistenZ (1999)

Přišlo mi to dost slabé. Námět sám o sobě by byl slibný. Možná spíše naliterární zpracování. Celé filmové pojetí mi připadalo zdlouhavé a poměrně nudné.

Walk the Line (2005)

Sex, Drugs & Rock'n'Roll aneb životopis slavného zpěváka. Už jsme to měli několikrát možnost shlédnout, ale další na seznamu, životopis J. Cashe rozhodně za shlédnutí stojí. Co přiláká nejvíc jsou jistě výborné herecké (i pěvečké) výkony hlavních protagoistů, za zmínku ale stojí i režije a velmi dobrá kamera. A samozřejmě hudba (a to i když Johny Cash není zrovna můj kůň...) !!!

THX 1138 (1971)

zmatene? podivne? brilantni? zbytecne? uchvatne? obdivuhodne? spatne? nesrozumitelne? nekompaktni? psychotizujici? zajimave!

Válka živě (2000)

Ještě po hodině jsem nemohl tak úplně filmu přijít na chuť, ale pak v několika málo okamžicích nastal zlom a já se nestačil divit. Nějaký čas pak ještě zabralo, než jsem se vzpamatoval.

Zlomené květiny (2005)

Jedním slovem: úchvatné. Byl Murray je snad ještě komičtější než v krotitelých duchů ;-) a Jarmusch se na jeho road-movie opravdu vyřádil

15 minut (2001)

Karel Roden si zde střihnul obdivuhodným způsobem vyšinutého imigranta, který řeší věe po svém. Brutálně. A jindy excelentní Robert DeNiro měl náhle co dělat, aby se na něj alespoň dotáhnul.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Karel Roden má opravdu velký talent. Je schopen zahrát vyšinutého emigranta (15 minut) i totálního losera, jak dokázel v tomto filmu. Andy Naman mu v několika momentech velmi zdatně sekundoval, ovšem Aňa byla poměrně slabá. Ale velkým řekvapením pro mě byl Matěj Rupert. I když se ve filmu objevil prakticky jen 3x, ale ve své poslední scéně pobavil...