Ve stínu upíra (2000)

Musím konstatovat, že mi film přišel poněkud zmatený a jakýsi neučesaný a "rozlítaný". Nevím, zda je to způsobeno tím, že jsem neviděl 20 filmů o upírech nebo je chyba někde jinde

Saw: Hra o přežití (2004)

Tenhle snímek vás rozhodně nenechá lehce usnout. I já jsem se několikrát za noc budil a kontroloval, jestli pořád ještě kežím ve své posteli a ne v jakési hnusné špinavé místnosti, přivázán za kotník ke zdi, se druhým zmaseným chlápkem u protější stěny a mrtvolou mezi námi.

Battle Royale (2000)

Musím se přiznat, že zpočátku jsem film moc nevydýchával. Viděl jsem ho v době, kdy pro mě asijská kinematografie byla něčím novým, ovšem po shlédnutí několika roufnu si říci opusů Takeshi Kitana či Kim Ki-Duka opět tomuto dílku přicházím na chuť a objevuji jeho kvality.

Fargo (1996)

Očekával jsem od Fraga hodně, ale dostal jsem ještě víc. Asi jako když chcete 80 tisíc a dostanete milión. Zárovň se jedná i o snímek vtipný (mluva obyvatel obou městeček), poučný (srandovní prcek dokáže být nebezpečný) a zároveň jsem zde shlédl jeden z nejlepších zásahů kulkou a dostal cenné varování do života: POZOR NA DRTIČ VĚTVÍ!

Noční hlídka (2004)

Celý film na mě působil dost rozporuplně. Z jedná strany mě něčím okouzlil a to okouzlení už nepolevio. Ale na druhou stranu je poměrně zmatečně natočený a chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval. Ovšem vizuální forma je velmi působivá. Moskva působí velmi příjmeně. Dá se říci, že "tepleji" než kdyby se film natáčel ve spojených státech. Oči se mi rozzářili při pohledu na budovu opery či soupravu ruského metra. Celkově jsem byl filmem potěšen.

Unaveni sluncem (1994)

Úžasný, s lehkostí plynoucí Michalkovův režiserský opus

Obchodník se smrtí (2005)

Další z řady variací na renesanční téma, tentokráte o prodeji zbraní. Ovšem brilantně zpracovaná

Ikarie XB 1 (1963)

Zopakuju zde již 100x vyřčené. Česká SCI-FI na motiv světového klasika schopná celosvětové konkurence. Samozřejmě ve své době. Ale přesto: Byli jsme první Georgi!

Let vetřelce (1991)

Klasické poctivé válečně-akční "B". Tak proč od něj něco očekávat a následně tvrdit, že film naše očekávání nesplnil

Kletba bratří Grimmů (2005)

Lehce popleténé z pohádky do pohádky doplněné výbornýmy efekty a strhující (alespoň v několika okamžicích) kamerou s, jak už to u pohádek bývá, šťastným koncem. A proč ne?