Tobruk (2008)

Byl jsem spokojen až do nebe. Vizuální efekty se rovnají nebeským výkonům. Žasl jsem s otevřenou pusou. Říkal jsem si, že to co předvedli češi, jsem ještě u americké provenience neměl šanci zastihnout. Scénář je krátký, roztomilý, bez větších zápletek. Teda kromě té, kdy se ztratí v poušti a poté se znovu ztratí po druhé, když chtějí jeho kamaráda okrást. Výbuchy realistické. Při porovnání k Rianovi, měl jsem pocit, že tento film je ještě dál. Jakoby z něj zářila skutečnost a nebyly vidět filmové triky. Hudba dokresluje osnovu tak akorát, aby nás přiměla přemýšlet nad úrovní českých filmů. Já jsem byl spokojen a doporučuji ho všem dalším. Skvělá ukázka našich schopností. Pane Marhoule, díky Vám jsem hrdý, že jsem Čech. Nedávám pět hvězd, protože jsem nezastihl hlubší poselství. Mluvil jsem s kamarádem, jehož děda tam zemřel, ale jeho to neoslovilo tak jako mě.

Život je krásný (1946)

Z pohledu mého hodnocení o poučení jednoznačně pět. Krásné chvilky téměř nezapomenutelné, obzvláště na mostě, kdy chce náš milý člověk skočit a pak skočí. Závěrečný pochod městem plného radosti je tak působivý, že bych se málem roplakal. Ta změna a ta síla z toho filmu čpí. Muž který má cíl a nedosáhne ho kvůli ideálu otce. Vidí co všechno udělal. Ale co kdyby jel opravdu studovat, nebylo by to lepší. Pan Capra měl ještě udělat verzi, co by se stalo kdyby jel studovat a změnil svět svými stavbami. Myslím, že tento film se velmi týká mého života a je hluboce, působivě poučný. Raduj se z každého dne a pamatuj si na svoji identitu, kterou jsi si vytvořil. I ten malý člověk dokáže změnit svět kolem sebe. A je to zejména vidět na malých městech a vesnicích kolem nás, než v Praze, kde žije desetina národa. Doporučuji to Zbyšovi, který o sobě píše, že je obyčejný člověk. Je to film pro všechny normální a nešťastné, aby vidělil, kolik lásky na světě zanechali a kdo je má rád, proč se narodili. Dlouho jsem neviděl krásnější kameru, která ve mě vyvolala takové tajemné pocity. Prostě wau. 5 hvězd...

Poslední skaut (1991)

Tvrdý film, ale nepatří semka. Přišlo mi to vše až moc hrané. Téměř k nezapamatování. Kromě poslední věci, kdy leží na stadionu a snaží se dolů dostat Hitmana. Nakonec to sám schytá sprškou střel.

František je děvkař (2008)

Musím zde kvalitně, kvalitně hodnotit. Je to velice citlivě příjemný film, který jakoby se mi zdál, že přináší ticho po bouři. Já jsem se bavil, seděl jsem ve Formanovi před zábavou a díval jsem se na tento krásný skvost, který přesto upadne v zapomnění. Míra studu a stydu, který jsem cítil za Františka, když jí říkal u oběda, že ji chce zpět, dosahovala nejvyšších měr a dostala mě málem do kolen. Závěrečná změna v myšlení a v přemýšlení, kdy to vypadá, že ji již nepotřebuje není tak docela dotažená. Stejně si tento film zaslouží hodnocení 4. Osamělý psycholog, kterému se nic nepovedlo a který bydlí u maminky je jako takový skvělý námět k působivému filmu. Na pobavení pro střední rasu a jen tak na volný čas.

Krvavý diamant (2006)

Mattyho srovnání s Rambem je srovnání zkrácené. Přirovnal bych tento film k filmu Hotel Rwanda. Tak daleko tento film bohužel nedosahuje, i když určité působivé chvilky - dejme tomu tak deset, jistě obsahuje. Přiblížil bych výkon Leonarda, který dodává filmu jméno, jinak by šel ke dnu. Jennifer Connelly svoji naprostou ženskostí mě dokáže vždycky udivit. Vysvětlím vám tady proč 5 nominací na Oskara: Tento konflikt bolí celý svět a je to povinost ho aspoň nominovat, obzvláště za přispění pana Capria. Lidé si hrají na lidi a tak nominují. Já jsem člověk, ale pořád vím, že tento film je téměř podřadný v porovnání s Hotelem. Je plný prázdných chvil a hluboké nudy, dokud nezačne krvavá řez. To je to co američané umí... Tento film byl promítán na Masarykově univerizitě pro bezpečnostní studia a já bych chtěl podotknout, že je to velice hezké znázornění a uvedení do skutečné a zoufalé situace v Africe. Hrdinský čin pana Dannyho Archera, kdy přivedl syna zpátky a přinesl něco dobrého pro Afriku - snad to je ta správná cesta pro nás všechny. Přesnášku zde zakončím, díky tomuto filmu jsem si uvědomil, že skutečný život neleží jenom ve městech, kde jsou lidé omezeni společností... ale tam dole v Africe, kde skutečné emoce žárlí. My chceme zažít vzrušení a oni chtějí zažít náš klid. Co takhle si vyměnit kontinenty. Třeba by konflikty žárlila u nás, tady v Praze nebo v Třebíči, by mohli být tábory. Bez tak, že to jednou bude možné s přemísťovači času. Lets have fun today.... 4 za nádherné obrázky afrických kopců a zasvětění do Afriky. A teď se hnedka jděte podívat na Hotel Rwanda... a dívejte se jak se dělají filmy.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Velice, velice dobré. Situační a celkově je to život. Ženy jsou zde velmi nádherné, zvláštní, vyjímečné a vytváří si vlastní kategorii. A komedie s tím, kdo bude otcem dítěte, no to prostě nemá konkurenci.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Jsem plně znechucen. Nechci zde ztrácet ani čas.

Bota jménem Melichar (1983)

Prošmátral jsem paměť a zbyl mi jen obdiv a radost z něčeho takového. Komentář Karlose o jeho nezbednostech to snad jenom doplňje.

Detektiv Martin Tomsa (1994) (seriál)

Na českou provenienci s panem Vašutem až nečekané napětí a tajemnost. Dávám 3 hvězdy. Forman a to, že ho často nikdo nezaplatí, to semka sedí a ještě to podtrhuje české vyznění filmu a staví tento film do opozice s podobnými a mnohými seriály a filmy z francouzské a německé produkce. Já jsem na něj hrdý a dokáži ho podpořit.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Na večer, kdy bych něměl co dělat a měl bych poslouchat maminku, to je dobrá alternativa. Seriál obsahuje základní - musím mít, abych pobavil a zaujal - a tak vzhledem k této kategorii se mi rovná se seriály jako Ulice. I když ve srovnání je Ulice mnohem za tímto, v tomto případě, skvostem. Líbí se mi problémy holek pod 18, které čekají dítě. Starosti jejich matek a nádherný přezíravý a chápavý postup mladého doktora. Tím si mě prostě získal. Starostlivost sestřiček je velice příjemná a já mohu závěrem říci, že každý by měl vidět pár těchto dílů z chytré ordinace.