Jak se Kuba stal mlynářem (1996) (TV film)

Mě se tan Kuba náodou líbil. Ano, musíme zde snížit laťku kvůli cílové kategorii. Exteriéry ani interiéry nejsou promyšlené do pěti hvězd, ale na českou produkci stále zábava a na dítě se 7 let straým mozkem je to více než dostačující a poučné. Tohle je jedna z mála pohádek tohoto českého fenoménu, na kterou si pamatuji a která ve mě nechala nějaký pocit emocí. Kvůli dětem 3.

Doktor Hollywood (1991)

Nabourání do plotu je poointa, na jakou v životě nezapomenu. Snad sexy doktor Hollywood, předvádí opravdu osudové kejkle, kdy se mu vše, ale naprosto vše vymyká z rukou a my jsme svědky neobyčejně normální romantické komedie, na kterou stejně většina z nás brzy zapomene. Přesto se tato komedie řadí mezi prvních 100 nejlepších a nejzajímavějších v tomto tajemno-předvídatelném odvětví romanticko-komedickém. Dávám 3 hvězdy za plot a za nádherné, ale dnes již zestárlé Porsche. A ten plot soudce, nádherně to rozesmívá.

Jeden svět nestačí (1999)

Nový mistr Q mě velmi, velmi potěšil. Jízda na lyžích mi pří učarovala a málem vrhla slzy do očí nad tou krásou. Technické vymoženosti a skákání v člunu, napětí až do poslední kapky krve, to je to, co miluji na panu Bondovi. A kdokoli přitom může říkat jak je to průměrný film, já před ním skláním klobouk již 10 let.

Vadí nevadí (1998) (pořad)

Předpokládejme že jsem naprosto bez typu nějakého hloupého rasismu. Vědomě mi černí nevadí a proto čtěte dál. Černoch - super uvaděč ameriky v tomto seriálku opravdu reprezentuje ameriku. Bohužel mám pocit, že je tam každý takový i potom co jsem poznal jednoho člověka co měl téměř vysokou školu v USA. Není to tak hloupost, jako spíše otupělost, která je odvádí od skutečných věcí a která je odvádí od nás. Zpátky k filmu. Tento uvaděč je na první pohled ze školy, kde je jeden učitel na jednoho žáka. Jeho gestikulace ukazuje slaboduchost, nepřesvědčivost a přesvědčil by mě snad, když jsem byl šestiletý a ještě jsem při dívání na seriál poslouchal maminku. Sranda je téměř nulá, spíše nulová až nechutná a negativní. Kdybych to měl dělat, tak bych se styděl a radši bych říkal, že jsem zedník, nebo zedník. Nejtrapnější věc je vidět se smát toho uvaděče po nějakém opravdu zdařilém americky protřelém vtipu. Těm kdo si myslí, že jsem ultimátně zaměřený a negativní, tak se chci přestěhovat do USA. Zdar a fuj tomuto trapasu na triku veřejné filmové kultury.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Na tuto exklusivní blondýnu budu vzpomínat opravdu dlouho. Její pravá stránka a obličej ženy zůstal vždy skryt pod tvrdou maskou agenta. Ta její šéfka, ta mě tak nějak prudila. Radši bych tam viděl muže. Líbil se mi, její muž s dlouhýma vlasama, byl hezký a uměl to sní. A taky ji chtěl do postele. Ale řeknite mi...Nikita je opravdu krásná a její chování vzbuzuje hlubokou touhu a dokáže rozproudit srdce napětím a vzrušením z něčeho nového a tajemného. To je můj názor. 5 nedám, protože hlubší poselství tak nějak chybělo.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Arabela se vrací neztratila vůbec nic ze svých kouzel a tajmeností. Naopak bych řekl, že něco vzácného a nového přibylo do tajemné části filmografie světa. Líbilo se mi hledání klíčů na zahradě, líbilo se mi komunistické rozvržení měst. Líbila se mi celá a dojala mě jako předchozí verze. Snad nejsilnější byl zážitek starého veteránu v lese. Jsem překvapen, že tento dokonalý seriál natočili češi a něvěděl jsem, že to byl pan Vorlíček. Respekt... 5 hvězd bez mrknutí oka.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

U tohoto dojemného filmu jsem se velmi poučil a zažil příjemný nával citů. Tím více to musí milovat holky. Odpad zde není naprosto na místě, neboť by se to mohlo brát, jako opovrhování lidskými city a nevážení si druhých. Každý někdy někoho toužil vidět a tento seriál se podle mě mění s každým člověkem, který tam přijde a řekne svůj zajímavý příběh. Pan řežisér Chaun, pocta, umí vybírat skvěle.

Vynález zkázy (1958)

Zde jsem již nebyl tak spokojen a výtvor se mi postupně vymazal z paměti, i když nabízel zajímavé prvky, bezkonkurenčně řešené na dobu totality u nás. Dávám 4 hvězdy, které si film zaslouží pro vizuální zpracování, bohužel však nudnější příběh. Nerozuměl jsem proč již zprvu nepřeplaval to jezírko za profesorem a dříve ho nevaroval, aby pro ně nesestrojoval dělo, nebo bombu. Tento film bohužel nemohu zařadit do 200 nejlepších, ale je to čeký film. Na jeho místo bych posadil Bláznovu kroniku.

Bláznova kronika (1964)

Byl jsem plně otřesen, překvapen a neustále jsem se u tohoto filmu smál a bavil. Jak je možné, že něco podobného někdo vytvořil v 60. letech. Dokonalé grafické zpracování. Vřele všem doporučuji. Tento film patří mezi 200 nejlepších.

Mr. GS (2008) (pořad)

Dávám jednu hvězdičku pro respekt k těm dvěma, které jsem měl rád zamlada. Příjemně mě překvapilo, že to trvá jen půl hodina. Je to zábava opravdu jenom pro pokleslá národ, který nemá co dělat. Dokázal bych vyjmenovat tisíc lepších věcí co dělat než se dívat na tohle. Ano, zaujali mě zajímaví hosté, kteří ze sebe dělali strašáky a ztrácí svoji úroveň. Třeba psychiatr na stejné úrovni léčebny, nebo paní kněžka, která tam ležela jak v posteli. Bylo to zajímavé, ale částečně mě to znechutilo. Mr. GS, prostě není volba vzdělaného filmového kritika.