Avatar: The Way of Water (2022)

Režisér James Cameron  za ty dlouhé léta nic nenatočil .A po dlouhých 13 letech nám naservíroval pokračování avatara.Příběh je prostě dokonalý ve všech částech filmu ,to by nebyl Cameron aby,neudělal dokonalý velkofilm se vším všudy.Nevím ,kam režisér chce ještě vylepšovat technologie k dokonalosti jako je to právě v tomhle filmu.Každý záběr pod vodou je naprosto fascinující.Ochrana přírody ,kterou Cameron ve filmu udělal a jak se máme k přírodě chovat.Ve filmu máme několik nových věcí ,postav a rodinu.Málem sem si myslel že, mi budou děcka pít krev ale ne.Každý,záběr dokonalý.Film přes 3 hodiny mi utekl strašně rychle.O další projekci uvažuji.A jestli Cameron natáčel 2-3 díl zároven to sem opravdu zvědav co nás čeká ve třetím díle .Ale,už opravdu at ,nečekáme dalších 13 let.Poslední film v kině viděn 18.12.,musel sem vstřebat okamžiky.Kino uplně narváno.Za mě 90%

Víly z Inisherinu (2022)

Režisér nám natočil další film s hercema Farrell a Gleeson .Takové to dojemné drama ,kde se celoživotní přátelé ,kdy jeden znich se rozhodne  ukončit dlouholeté přátelství.80%

Do morku kostí (2022)

Režisér už opravdu neví sčím nás překvapý . Už sem viděl od režiséra předchozí filmy . Kanibalové útočí road trip s trochou té romancí. Aneb kanibalové žijí mezi námi. 60%

Tár (2022)

Režisér po dlouhých 16 letech natočil další film. V hlavní roli Blanchett.Stopáž moc dlouhá ale, dalo se to . A jestli oscara herečka no uvidíme. Každopádně moc film nenadchl . Za mě 60%

Četník a četnice (1982)

Poslední a nejhorší díl jaký byl natočený ,ještě že, nevznikl sedmý díl.50%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak, nám režisér uzavírá celou trilogii a natočil to sakra dokonale. Nejlepší příběh ,ze všech možná se to nedá takhle říct každý film má to své kouzlo. Akorát tenhle film u mě co se týče převyšuje nad prvníma dvěma. Finále velkolepé ty tři hodiny utečou velmi rychle. Návrat krále je dokonalost sama , krásné zakončení celé trilogie. Tenkrát v roce to byl teda největší filmový zážitek v kině , ještě dotet si to pamatuji. Velkolepá největší bitva o středozem. Každý rok si celou trilogii pouštím před vánocemi. A už to bude 20 let co film šel tenkrát do kin. Dokonalý soundtrack, nádherná výprava, efekty no prostě všechno co má mít nejlepší film . Režisér dokázal nemožné. Za mě  95%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tak, režisér natočil druhý díl trilogie.Společenstvo prstenu se nám tak, trochu rozpadlo a každý si jde svoji cestou.Frodo a Sam ti jdou bůhví kam k hoře osudu . Dechberoucí bitva o Helmův žleb. Enti se smíškem a pipinem. Araragorn, legolas a ten zbytek  bojují o helmův žleb. Bitva o Helmův žleb dost dobrá bitva . Celou trilogii si pouštím každý rok před vánoci. Bitva o Helmův žleb skončila , Bitva o Středozem teprve začne . 20 let a pořád stále dokonalý film . Soundtrack dobrý . Za mě 90%