Mnichov (2005)

Nevim nevim, na podobné filmy koukám proto aby mi osvětlily danou událost. Mnichov by pro mě měl nejspíš nějakou hodnotu, pokud bych teď začal studovat co se tam vlastně stalo a pak po důkladném studiu si to pustil znovu. Narodil jsem se dlouho po masakru, nikdy jsem to důkladně nestudoval, tudíž vím o tom jen základní info a to i po 164 minutách filmu. Zklamání.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Dokument, který řízl do živého. Proč mají takové firmy daňové prázdniny, když akorát vykořisťují lidi, a pak se většinou zbalí a jdou o stát vedle? Proč vláda cizím firmám tolik nadržuje a na český se vykašle? Proč tady máme takový kartely jako např. mobilní operátory s rentabilitou 40 %, kteří by mohly nabízet volání za třetinu kdyby chtěly. Proč pobočky té samé banky se zahraničním kapitálem mají několikanásobně menší poplatky v domácí zemi než u nás? Proč potraviny té samé značky jsou daleko kvalitnější v Německu než u nás? Dokument ač zajímavý se dal natočit ještě lépe, kdyby Hyundai posloužil jako příklad, který postupně ukáže celorepublikové problémy. Protože to nejdůležitější, co měl dokument znázornit není vykořisťování jedné firmy, ale nečinost našich úředníků, kteří sice většinou neporušili zákon, ale samotná nečinost a přihlížení, jak si to tu bez problému zahraniční firmy rozebírají a jak jim na to ještě stát nebo EU přispívá způsobuje naší republice největší ztráty, ztráty které jsou desetkrát větší než ztráty z korupce jakou známe z televize.

Zkažená mládež (2007)

Musim říct, že jsem ani nedutal, na rozdíl od českých Bastardů mi tady ti žáci ve třídách připadali docela reálně. Na druhou stranu pro to, aby režisér vyjádřil to, co vyjádřit chtěl, dost nafouknul pár věcí, což mi místy dost vadilo. Hláška: "Kurva na mě spadla kapka", po které se dvě holky zasmějou chvíli potom co jim málem podřízli spolužáka naznačuje, že tento film, ač velmi kvalitní má nějaké ty mouchy.

Johnny English se vrací (2011)

Děj strašnej, scénář nic moc, výkony některých herců průměrné, všechno naštěstí zachraňuje ksicht Rowana Atkinsona. Ten kdyby tam nebyl, dal bych nejspíš odpad.

Země nikoho (2001)

Rozhodl jsem se pro tenhle film, protože kombinace Bosny a Hercegoviny, válečné komedie a oscaru mi nedala. Nevěděl jsem moc co od toho čekat, ale výsledek naprosto předčil očekávání. Zaostalému Balkánu se povedlo na sebe upozornit, že i tam můžou vznikat filmy, které jsou celosvětově konkurenceschopné.

Valčík s Bašírem (2008)

Na tenhle film je potřeba koukat spíš jako na dokument. Pro mě to byl úžasný zážitek, režisér natočil sám sebe, pojal to strašně zajímavě pomocí sestavování vytěsněných vzpomínek. Navíc šel sám proti sobě, protože ukázal jací byli ti Izraelci vlastně svině. Po Hrobu světlušek druhý fantastický kreslený válečný animák.

Andrej Rublev (1966)

Andrej Rublev působí tak realisticky, jako bych v tom dávném Rusku byl. Hodně málo se mi stává, že bych si u filmu říkal: "jo, přesně takhle to muselo vypadat". Ani mi to nepřijde moc jako film, spíše záznam určitého časového období, jako kdyby někdo řekl: "Tady máš 165 minut a natoč všechno důležité ze začátku 15. století".

Drive (2011)

Naprosto precizně odvedená režisérská práce, výhrady mám pouze na scénář, který mi přišel až moc jednoduchý a na zbytečně moc velké použití násilí (těch litrů kečupu co vyteklo). Otázka, proč? Chce být Refn další Tarantino? Někdy je to potřeba, ale zrovna ve Drive bych trochu ubral. Kdo ví, třeba se mýlím a takhle to ve skutečnosti funguje. Jinak skvělý filmový zážitek, na část jsem koukal v autobuse a na zbytek v Mcdonaldu v Dusseldorfu.

Legendy z Dogtownu (2005)

Příjemné překvapení, rekonstrukce začátků skateboardingu okořeněná skvělým hereckým výkonem Heatha Ledgera. Mám rád ty filmy kde na konci kouknu na youtube, jak hrdinové z filmu vypadali doopravdy a jestli je opravdu vše podle pravdy. Snad jen trochu škoda, že tomu režisér na konci trochu nepomohl a nenatočil krátké video s opravdovýma hrdinama.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Na americkou komedii hodně vysoký nadprůměr, skoro se podařilo odstranit dementní prvky, pro americké komedie tak typické viz. tolik zmiňovaný happy end nebo ta část jak rozmlátí novinový stánek. Po většinu času jsem se ale dobře bavil, což není u mě u amerických komedií zvykem. Příjemné překvapení.