• Krátkometrážní

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Všetci, alebo teda drvivá väčšina, bola unesená zo Shingeki no kyojin, no mňa viac bavilo toto anime. Až na otrasný dubstep, kde Attack on Titan je soundtrackom lepší.

Bláznivá dovolená (2015)

Primitívny humor, avšak, najviac pobavilo GPS v kórejčine.

Marihuana: Fakta a mýty (2010) (TV film)

Neviem, čo to Autogram pozeral, ale tento dokument jednostranný nie je. Je zastúpená aj druhá strana. Podľa mňa, je to jeden z tých objektívnejších a zaujímavejších dokumentov čo som doposiaľ videla ohľadom tejto problematiky.

Jednota (2015)

Vojny, nenávisť, separácia, dominancia vo svojej podstate sme sa nijako nepohli od dávnej minulosti. V piatich bodov (Cosmic, Mind, Body, Heart, Soul) dokument rozoberá túto problematiku, a snaží sa prebudiť lásku a súciť medzi nami. A to, ako s tým súvisí živočíšna strava.

The Union: The Business Behind Getting High (2007)

K tomuto dokumentu by bolo dobré si pozrieť ešte tento - https://www.youtube.com/watch?v=hHnQ-YAqAsA. Ďalej chcem reagovať na tvrdenia komentujúcich: To, že niekto z marihuany prejde na tvrdé drogy nerobí z marihuany "gateway" drogu, ale ako bolo spomenuté, vinou je miešanie mäkkých a tvrdých drog na čiernom trhu. Taktiež, sklon ku skúšaniu drog má človek v sebe, niektorí vôbec nepociťujú túžbu skúsiť po marihuane niečo tvrdšie, ale iních to láka. Nie je to vinou drogy, ale je to človekom. Nelogické zákony robia z marihuany "gateway" drogu, keď na školách musia žiaci prejsť drogovým testom, pričom tvrdšie drogy test nezachytí, keďže prejdu organizmom rýchlejšie než marihuana. A hocikto môže zneužiť hocičo, neznamená to ale, že by látka mala byt nelegálna, ale chybou je nedostatok vzdelania a aby spoločnosť vychovávala rozumních konzumentov., a tiež tým, čo vlastne vedie človeka k závislosti na niečom (viac). Alkohol, tabak, kofeín sa užívajú vo veľkom a to pre potešenie. Ale zrazu užívanie niečoho pre potešenie je zlé, ak ide o marihuanu. A presne toto pokrytectvo dokument rozoberá spolu s odpoveďami, prečo tomu tak je.

Demi Lovato: Waitin for You (feat. Sirah) (2015) (hudební videoklip)

Na konci klipu môžeme vidieť, že sa klip natáčal v areáli jej bývalej školy, kde bola šikanovaná. Klip je jednoduchý, ale podľa mňa tak akurát, symbolicky ladí k pesničke.

Sweet Misery: A Poisoned World (2004)

Dokument o negatívnych účinkoch umelého sladidla, Aspartame. Zaujímavá je časť o tom, ako vlastne došlo k tomu, že FDA schválili toto sladidlo. Vadila mi až príliš dlhá stopáž zameraná na konkrétne príbehy ľudí úplne dopodrobna, čo mi prišlo ako žmýkanie emócií, a tiež hluché miesta vyplňované ústrednou osobou na cestách. Nebyť týchto aspektoch, dokument by vedel udržať diváka viac v stredu

Scream Queens (2015) (seriál)

Hrôza hrôza brrrr hrôza. Stupídnejšie než Scary Movies. Kde je horor? A kde komédia? Neviem, či tvorcovia mali v úmysle vyvolať u diváka práve zabijácke sklony, aby mal chuť postavy vlastnoručne pozabíjať a nemusel čakať hooodiny na to, kým to spraví vrah seriálu. V porovnaní s Covenom, aj napriek tomu, že ani jedno prostredie seriálov rada nemám, ale u Covenu som sa bavila, zatiaľ čo "humor" v Scream Queen je niečo tak príšerné, že tú zhovadilosť neviem slovami opísať. Hviezdička za Jamie Lee Curtis, vďaka ktorej uvažujem o masochizme a ďalšie epizódy si kvôli nej možno pozriem. Presne to, čo som chcela povedať, za mňa lepšie vystihol maddy.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Pre mňa je pilot sklamaním. Postavy sú mi nesympatické, a nepáčilo sa mi ani hranie a kamera na začiatku. Ďalej som to tak podrobne neskúmala, pretože som seriál mala iba ako kulisu. Možno aj preto neviem pilot dostatočne oceniť, i keď skutočnosť, že divák stráca záujem a robí iné veci namiesto sledovania deja, o niečom vypovedá. Spraviť pútavý pilot je priam umením. Uvidíme, ako sa seriál ďalej vyvinie. Snáď bude menej rodinnej drámy a viac sa budeme dozvedať o apokalypse.

Proboha! (2008)

Najviac ma dostalo - nepotrebuješ prejsť IQ testom aby si sa stal senátorom. A tiež časť o tom, ako je príbeh Ježiša okopírovaný od iných náboženstiev. Inak mám k dokumentu rovnaké pripomienky ako J*A*S*M. Maher ustavične napáda veriacich, že sa s nimi nedá normálne diskutovať, pritom on sám veľa-krát nedá dopovedať a otvorene sa vysmieva. Ak neochota vypočuť si druhú stranu nejde z veriacich fundamentalistov, tak ide z Maherovej strany. A točíme sa v kruhu. Ak by som sa musela onálepkovať, radila by som sa zrejme medzi ateistov, ale neviem aký mať názor na náboženstva všeobecne, momentálne si myslím, že nech si verí kto v čo chce, pokiaľ tým neohrozuje ostatných a nesnaží sa vštepovať imaginárne príbehy. Čiže problém vidím vo fanatikoch. Dosť by ma zaujímalo, ako by spoločnosť vyzerala bez náboženstiev. Či by vážne bolo menej vojen a nenávisti, alebo by sa ukázalo, že viera bola iba výhovorka na páchanie zla ľuďmi, ktorí k tomu v sebe mali sklony. A čiže by som problém videla v prostredí, kde a ako dotyční ľudia žijú. Každý si z náboženských knižiek vyberá to, čo sa mu hodí. Preto si myslím, že na selekciu je potrebný vonkajší podnet.