• Krátkometrážní

Gerson Miracle, The (2004)

Keď ľuďom ako Marek vadí, že dokument je jednostranný, tak nech si pozrú tento dokument. Síce aj tam je určitý bias, ale je postavený na kritike Gerson Therapy a objasňovaní faktov. Dosť by ma zaujímalo, či ľudia ako Marek sú skeptický IBA voči alternatívnej liečbe, alebo aj konvenčnej. A ak konvenčnej nie, tak prečo, keď chemoterapia a ožarovanie tiež nepomáhajú každému, a kvôli nežiadúcim účinkom robia viac škody ako osohu.

Madonna - Ghosttown (2015) (hudební videoklip)

Podarené post-apokalyptické video, a aj tanec sa mi páči. Len ten lip-sync je strašný.

Amy Winehouse - Rehab (2006) (hudební videoklip)

Jej najznámejšia pesnička, a vždy mi liezla na nervy. Nakoniec sa jej drogová závislosť stala osudnou :P

Horký kafe (2011)

Známy prípad súdenia McDonaldu kvôli príliš horúcej káve, tentoraz z pohľadu bežného konzumenta a nie korporácií. Osobne by som volila iný názov dokumentu, pretože mcdonaldom sa zaoberá iba okolo 20min a ostatok sú iné prípady nespravodlivosti v súdnom sektore a ako korporácie mávajú s občanmi aj sudcami.

Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Niektoré epizódy sú nad-priemer, ale niektoré sú meh, ktoré mi smiešne nepripadali.

Zrození Planety opic (2011)

Presne, testovanie na zvieratách je neefektívne, pretože testovacie lieky, ktoré im môžu zaberať neznamená, že budú aj nám. Iba úplne zbytočne trápime zvieratá, ktoré sa ale v skutočnom živote nedokážu pomstiť svojim trápiteľom, ako v tomto filme, preto práve my musíme bojovať za ich oslobodenie.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nuda, zbytočný film, zbytočná časť. Jediné pozitívum, že sa neobjavujú žiadne údesné kostýmy, a taktiež ďalší super soundtrack.

The Pinkprint Movie (2014)

Tak toto je teda milé prekvapenie. Nicky v tomto krátkometrážnom filme k jej novému albumu ukázala, že vie aj niečo iné, než len propagovať svoj zadok, kozy a rappovať o sexe, či vypúšťať z úst slovo nigga každých 5 sekúnd. Film rozdelený na tri časti, ku každému jedna pesnička (kde dokonca aj spieva!). Všetky tri pesničky sa mi páčia. Vizuálom a celkovo, niečo skôr pre ženské publikum, lamentovanie o vzťahoch.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Má to byť komédia, no ja som sa ani raz nezasmiala. Od podobných filmov ako napr. Keeping Mum to má ďaleko, po všetkých stránkach (teda až na telá Katherine a Jordany). Naivný bojazlivý mužský alias chodiaci penis bez mozgu a gulí a manželka, ktorá za neho musí upratať neporiadok, ktorý napáchal. SPOILER: koniec nedáva zmysel. Má gule zabiť svoju manželku, -ktorá mu pomáhala-, ale nemá gule na to, aby sa postaral o to, čo napáchal? Fakt logika nevďačného manželíka robiaceho zo seba obeť.

The Islamic State (2014)

StarsFan - no to je výborné, pozrieť si AMERICKÝ dokument o dôvode prečo AMERIČANIA sa hrnú do Iráku. Také slovíčko ako propaganda ti zrejme veľa nehovorí. Allcinna - muslimovia a radikáli/extrémisti sú niečo iné. Keď som bola v USA, tak som mala pár kamošov muslimov, úplne v pohode boli, takže nesúď hneď každého podľa jedného metra.