• Krátkometrážní

Lana Del Rey - High By the Beach (2015) (hudební videoklip) odpad!

Ďalší DepresFest z dielne lany del rey. Ani ten trap to nevytiahne z ukrutne depresívneho tónu spevu, zabudnutie na jej poker face či znudené krútenie sa z West Coast-u. Mali by ju zakázať. Nepotrebujeme viac samovrážd. Alebo áno? No, ako sa to vezme. Väčšinou práve tí, bez ktorích by sa nám žilo lepšie, nie a nie nám dať pokoj, takému Luníku XI by nepomohol ani Justin Bieber na repeat. Klip obstojný pre MTV Cribs, ale nie ako hudobný klip.

Metallica: Nothing Else Matters (1992) (hudební videoklip)

Na tak ikonickú skladbu je to dosť chabý klip. Nemusel byť sladký, ale aspoň nejaký zaujímavejší než len zábery kapely a prípravy na album. Keď nie je iný, preferujem tento.

Within Temptation ft. Xzibit - And We Run (2014) (hudební videoklip)

Wallis3 - Jasné, že kombinácia metal+rap funguje. Asi si nepočul o Rage Against the Machine. A kombinácia WT+Xzibit nemohla zle dopadnúť. To keby si pozvali lil wayna, vtedy by som mala strach. Corpsegrinder - Neviem, prečo by to malo byť pre teplých? Ja som tam nič také nevidela. Niekto tu nevidel "Take Me To Church", či podobné klipy. So svojou homofóbiou by si mal niečo urobiť. A ako vidím, všetci čo dali "odpad" nemajú v láske rap, pre hudobne zaujatých ľudí toto nie je.

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Keď som tento seriál pozerala pred pár rokmi, vôbec som sa nevedela do neho dostať. Až teraz, keď som si ho znovu pozrela od začiatku, sa mi začal páčiť. Na to, že je to seriál o rakovine, je to dosť úsmevná komédia, so sem-tam emotívnymi vsuvkami, a na poslednú sériu. Vadia mi ale 2 propagandy - liečba rakoviny chemoterapiou, a karnizmus. Síce zmieňovali aj nejaké alternatívne liečby rakoviny, ale skôr si z nich robili srandu, a vždy sa nakoniec vrátilo ku drastickej modernej liečbe ako jediná možnosť. SPOILERY! V jednej epizóde môžeme vidieť, ako nikto nechcem zabiť živého moriaka, že ho chceli mať už zabitého a vypitvaného (prečo asi? prečo neznesieme zabiť živé zviera? prečo sa musíme emočne omráčiť, aby sme boli schopný zviera zabiť? a prečo toto nemusíme robiť pri trhaní rastlín?), a keď sa schyľovalo k jeho zabití, tak vypustili kraviny ako "thank you for giving your life to us, so that we can nourish our bodies with yours and gather strength to be KIND, GOOD". Ehm, ten moriak NEdaroval svoj život, ale jeho život mu bol násilne odobratý BEZ jeho povolenia, inak by nebolo treba ho naháňať, chytiť a držať. Oni nechcú zomrieť, rovnako ako ľuďia. Irónia, že zabitie moriaka nám má dávať silu byť dobrými ľuďmi. Tiež mi vadilo, ako bolo zmienené, že jeden musel prestať byť vegetariánom, pretože mal anémiu, čo je úplná propagandistická sprostosť, pretože anémiu môžu mať aj tí, ktorí mäso jedia, a tí, ktorí ho nejedia a dostanú anémiu, existujú rastlinné potraviny s vysokým obsahom železa, alebo potom doplnky stravy. A keď jedli niečo zdravé, tak furt to ofrflali, a že život je krátky na to, aby jedli zdravo a nedopriali si nezdravé jedlá. Preto sa neobmedzovali ani v pití alkoholu či fajčení. Ale potom prosíkajú "ešte chcem trošku času". Mám totiž strašný hnev na ľudí, ktorí sú chorí ale radšej budú do seba džgať "lieky" s xyz vedľajšími účinkami, než aby zmenili svoj životný štýl. Pre zaujímavosť, chuťové poháriky sa menia každých 14 dní. Nie že by zdravý životný štýl bol zárukou NIKDY neochorieť, ale šance k prepuknutí ZÁVAŽNÉHO ochorenia sa tým znižujú, a O TO ide, urobiť všetko preto PREDÍSŤ ochoreniu. Prevencia a liečenie príčiny NAD liečením symptómov. Som zvedavá, kedy uvidíme seriál, kde spoločnosť bude otvorená k alternatívnym liečbam rakoviny a k vegetariánstvu/vegánstvu, tak ako je otvorená černochom či homosexuálom. Je ale príjemné pozerať sa na seriál spätne, pretože som spoznala 1 herečku z The Walking Dead a 2 z Masters of Sex.

Eminem feat. Nate Ruess: Headlights (2014) (hudební videoklip)

Pre fanúšikov je toto emotívna záležitosť. Po My Name Is, Brain Damage, Kill You, Marshall Mathers, Without Me, Cleaning Out My Closet, Insane a My Mom, Marshall svoj postoj voči svojej mame obrátil o 180 stupňov. It takes a real man to apologize for his mistakes, respect. Video je iné, než každý očakával. Je spravené z perspektívy jeho mamy, Debbie - ako sa cítila, keď sa Eminem stal slávnym, ako ho chcela navštíviť, a nakoniec ako sa spolu stretli. Škoda, že v klipe vôbec nevidíme rapovat Eminem-a či spievať Nate-a, a že zostrihali pesničku. I keď som si aj myslela, že sa Eminem nebude cítiť na to, aby sa k tejto pesničke spravilo full-blown emotívne video s perfektnými zábermi (čo je pochopiteľné). Myslím, že im išlo skôr o zobrazenie úprimnosti, a v takomto jednoduchom videu to pôsobí intímne a tým z toho cítiť pravú atmosféru a pravé emócie, čo by vyzneli skôr nútené, keby video bolo high-tech a gýčové. Video nebolo cielené pre široké publikum, urobiť z toho senzáciu, ale venované jeho mame. Z toho dôvodu sa zdržiavam hodnotenia.

Kanye West: Stronger (2007) (hudební videoklip) odpad!

Pesnička lezie na nervy od roku 2007. Klip ma vôbec nezaujal. Škoda, že Cassie nemala nejakú väčšiu úlohu než byť iba prop.

Interview (2014)

Podobne ako väčšina amíckych paródií, aj táto je trápna, no na moje počudovanie, celkom záživná. Najlepšie si ale nechali na začiatok a na koniec, Eminemovo cameo, ktorým suverénne odrovnal Franca aj Rogena po celý zvyšok filmu, a Scorpions na záver po hrozných "interpretov". Amíci by si ale mali najprv pozametať pred vlastným prahom než začnú kritizovať ostatných, ani Obama nie je nejaké neviniatko. USA vytvorilo toľko vojen, nemajú žiadnu dôveryhodnosť kritizovať iných.

Šingeki no kjodžin OAD (2013)

Tri hviezdy za tri dobré epizódy z piatich. V prvej sa dozvedáme niečo nové o titánoch, vo štvrtej a piatej ako sa Levi dostal do Survey Corps. Druhá a tretia epizóda sa môžu preskočiť.

Legion of the Black (2012)

Privítala by som viac sústredenia sa na príbeh než na zábery kapely, ale inak je to bomba. Niekto tu píše, že Wretched and Divine je ich slabšie album, no mne sa páčia ich všetky albumy.

Devious Maids (2013) (seriál)

Nič sa nevyrovná Zúfalým manželkám, ale Evelyn má necháva na vážkach.