Kids (1995)

Při prvním sledování jsem to považoval za přehnané zobrazení dnešní generace, ale dnes na to koukám, jako střízlivé ztvárnění.

Řidič slečny Daisy (1989)

Nebýt toho, že film na mě dýchá účelností a dojmem, že vše ve scénáři bylo 100x zváženo, zda-li je to korektní, pak si ho užiji daleko víc.

Želary (2003)

Sýrová výpověď příběhu z válečného období s dobrým hereckým obsazením, u které bych i přivřel oči, nebýt toho, z předešlého kontextu, vytrženého závěru. Zkrátka nebýt konce, tak bych u toho asi seděl ještě teď.

Mrchožrouti (1984)

"proboha, váš manžel se vyčůral na kabel pod proudem a zabilo ho to!" "No konečně s tím svým pindíkem taky něco dokázal." Geniální film.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Ukřičený film plný společenských problémů na tak malém místě, až je to nepřehledné, zpocené a zbytečné. Dvě hvězdy za některé vtipné momenty a herce, kteří to místy i zvládali.

Vrať se do hrobu! (1989)

Tenhle film si pouštím na Vánoce každý rok místo Mrazíka a stejně tak, jako u Mrazíka se u něj směji víc a víc. Jediný rozdíl je v tom, že zatímco u Mrazíka byl smích s léty více hysterický, u tohoto filmu je smích více chápající.

Velká sýrová loupež (1986)

Tohle je nekompromisní klasika mých dětských let a přiznávám, leckdy potom sáhnu i teď.

Pupendo (2003)

Nezapomenutelné scénky, které jsou jakoby z jiného světa, jsou protkány příběhy, které si naopak leckdo z nás bolestně pamatuje. Úžasná kombinace.

Rafťáci (2006)

Já se u toho náramně pobavil.