Král Kalifornie (2007)

V žádném případě to není komedie, je to film o víře a odlišnosti s úsměvnými místy, tak abyste nebyli zklamaní.

Tango (1993)

Poselství tohoto filmu: S ženami žít nelze a bez nich také ne… s nimi je to ale přeci jenom o chlup lepší.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Poetické zpracování, kde mi sice chyběly kousky z knihy, ale tak už to bývá. Jediné a čistě subjektivně, co mě trochu zklamalo, byl Ivan Barnev, který, ač herecky bezchybný, mi nenaplnil mou představu mladého Dítěte z knihy.

Důvěrnosti (2007)

Tomuhle filmu jsem neuvěřil vůbec nic.

Kult hákového kříže (1998)

Syrový pohled na pozadí tragédie rodiny postižené skrytou nenávistí a nakonec rasismem.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

V podstatě pohodový film na téma třídní sraz po letech. Místy vyhrocené, místy nostalgické až melancholické, ale jako celek mě to donutilo vzít si do ruky telefon s touhou uspořádat sraz vlastní třídy. Teď ještě, aby mi to vydrželo…

Cesta zhýčkaného dítěte (1988)

Nostalgicky sentimentální film, který to ovšem ani jedním z uvedených přívlastků nepřehání a vše je servirováno v citlivé a nenásilné formě. Notnou dávku času po skončení filmu jsem se stále ještě pitomě usmíval a koukal na staré zmámé věci novýma očima.

Mé jméno je Nikdo (1973)

Oddechová komedie, kde se nebudete popadat za břicho, ale spíše se jentak uculovat, protože humor je zde citlivý, vážený na lékarnických vahách a motá se ohledně odvěkého lidského koloběhu, kdy generace starší dělá místo generaci nové a to vše na pozadí divokého západu s elegantním Henrym Fondou a rozverným Terenecem Hillem.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Film postavený na výborných hereckých výkonech a lehce dějově šíleném scénáři, ve kterém jsou ovšem jen sesbírány snad i skutečné lidské příběhy a citlivě nakumulovány do životů jednotlivých postav. Opravdu příjemně jsem se pobavil.

Star Trek: Film (1979)

Překvapivě pohodový i když značně roztahaný film, kde jsem chvílemi ztrácel pozornost, ale celkovým výsledkem jsem mile překvapen. Rozhodně jsem čekal naivnější zápletku a ta trocha filosofování, co se tu nachází, mi celou tu představu sympaticky rozbila.