Počasí na zítra (2003)

Ani komedie, ani drama, ale prosté lidské vyprávění o trochu bizarní situaci, která nám ukáže, že bez peněz to (ne)jde, ale s nima to (ne)jde kolikrát ještě hůř.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Bez dokonalých efektů a přesto film s náladou a atmosférou první světové války, kterou by mu leckterý dražší kolega záviděl. Povahy a smýšelní lidí jsou pak zachyceny snad ve všech variacích a detailech.

Hotel Babylon (2006) (seriál)

První díl byl velice slibný, což je u anglických seriálů rozhodující. Nezbývá tedy, než si pln nadějí počekat na další kousek nekřeštansky dlouhý týden… Tak tedy po shlédnutí šesti dílů už můžu zodpovědně prohlásit, že každý díl je povedený originál a až zase budu v hotelu, budu už na každého z personálu koukat s potutelným úsměvem, protože mi bude jasné, co právě řeší za delikátní problém :-)

Travička zelená (2008)

Ono zdlouhavé pochopí jen zasvěcení a také si to jistojistě lépe užijí.

Potomci lidí (2006)

To nejskutečnější, co může film přinést, jsou emoce a k tomu je zapotřebí, aby se vše povedlo právě tak, jako u tohoto filmu. Co mi záleží na tom, že ostatním nesedí příběh, či cokoliv jiného, já měl slzy na krajíčku a k tomu prožil upřimný smích s Potomky lidí nespočetněkrát a právě emoce jsou to, oč mi běží.

Bumerang (1996)

Nechápu, že jsem o tenhle film musel doslova zakopnout a nikde mi ho neservírovali na zlatém podnose, jako mnoho jiných filmů. Silný příběh o temné době, výborné herecké výkony i scénář tvoří z tohoto filmu nezapomenutelný zížitek.

Šest uprchlíků (1970) (TV film)

I po těch bez mála 40letech je to stále groteska, která více než pobaví a na české poměry je to snad nejlepší, kterou jsem kdy viděl.

Identita (2003)

V průběhu celého filmu jsem pociťoval tíživou atmosféru doslova na vlastní kůži a nechápal různé prostřihy. Na konci se mi to všechno poskládalo a konečně jsem prozřel. Pro mě překvapivě působívé a efektní.